23.10.2022.

18:00 >> 21:00

JAVOR NOSI BOD IZ HUMSKE! Partizan imao prednost od dva gola, IPAK GOSTI ZASLUŽENO STIGLI DO REMIJA!

Partizan je posle ovog kiksa dodatno se udaljio od Crvene zvezde i sada za njom zaostaje na tabeli Superlige sedam bodova.

Strelci za crno-bele su bili Bibars Natho, Slobodan Urošević i Marko Živković, dok su za goste pogađali Lazar Nikolić, Petar Gigić i Luka Gojković. Imao je Partizan prednost od 3:1 do 71. minuta, kada je Gigić smanjio na 3:2, a potom u 87. Gojković doneo gostima jedan bod - 3:3

Bio je ovo veoma uzbudljiv meč u kom su oba tima imali sjajne šanse, šest golova svedoči u prilog tome.

Već u šestom minutu utakmice desio šok koji nisu očekivali navijači crno-belog tima.Naime, Nikolić je uputio snažan i neuhvatljiv šut i doveo je gostujući timu u prednost.

Ipak, vrlo brzo u crno-beli vratili u igru. Samo pet minuta kasnije, Bibars Natho je iskoristio kontru i doveo svoj tim do izjednačenja.

Već u 25. minutu, desio totalni preokret. Dijabate je uputio jako dobar centaršut, a Urošević je glavom ubacio loptu u gol za vođstvo tima iz Humske.

Do kraja poluvremena, Partizan je vršio apsolutnu dominaciju, a prednjačio je Rikardo, koji ipak nije uspeo da se upiše u strelce.

Natavio je Parizan sa napadačkom igrom i u drugom poluvremena, a do novog gola sus stigli u 63. minutu meča. Natho je ubacio loptu u šesaesterac, a najbolje se snašao Živković i tako je povećao prednost svoje ekipe.

Kada su svi pomislili da crno-beli lagano dolaze do tri boda na domaćem terenu, desio se potpuni šok.

U 69. minut, sudija dosudio jedanaesterac za Javor, a Gigić je bio precizan za smanjenje prednost domaćina.

Nastavio je i posle toga Partizan sa dominacija, ali u 87. minutu, Gojković se sjajno snašao  u šesnaestercu i izjednačio rezultat.

Partizan je tako prokockao jako bitne bodove, kada se činilo da su konačno ušli u ritam, desio se remi sa Javorom. Crvena zvezda sada ima +7 u odnosu na večitog rivala.

Partizan-Javor 3:3 (2:1)

Golovi: Natho 11, Urošević 25, Živković 63 - Nikolić 6, Gigić 71, Gojković 87.

Partizan : Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Fejsa, Belić – Dijabate, Natho, Menig - Rikardo

Javor : Vulić – Nikolić, Kopitović, Đukić, Tojčić, Janjić, – Dukure, Đurić, Tanko, , Kempbel – Gigić

87. minut - NOVI ŠOK! Gojković je se odlično snašao u šesnaestercu Partizana i doneo je izjednačenje svom timu

83. minut - Rikardo šutira pored gola

77. minut - Dobra šansa posle kornera za Partizan, ali brani Vulić

72. minut - Ponovo preti Rikardo, brani Vulić

71. minut - Petar Gigić precizan sa bele tačke

69. minut - Dosuđen je penal za Javor

66. minut - Nova šansa za Rikarda. Pokušao je glavom, ali opet nije uspeo da postigne gol

63. minut - Marko Živković postiže gol glavom. Loptu je ubacio Natha, a najbolje se Živković snašao u šesnaesterci i pogodio za 3:1

58. minut - Popović sjajno brani šut Lukovića

52. minut - Novi snažan udarac Slobodana Uroševića. Korner za Partizan.

50. minut - Ozbiljna šansa za Partizan! Nije uspeo Mening makazicama da dođe do lopte, a onda je šutirao Urošević

48. minut - Pra ozbiljna pretnja Partizana. Vujačić je imao priliku

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2 - Odlična šansa za Javor, ipak Popović brani!

40. minut - Ponovo ubačaj Natha, ali samo gol-aut

34. minut - Šalje Natho loptu, ali nije stigla do Rikarda

27. minut - Nova ozbiljna šansa za Partizan. Rikardo je uputio šut posle pasa Natha, ipak neutralisali su šansu igrači Javora

25. minut - Partizan vodi 2:1. Odlično je Urošević reagovao na centaršut Dijabatea i iz šesaesterca ubacio glavom loptu u gol

24. minut - Ukazuje po drugi put lekarska pomoć igraču Javora Petru Gigiću

16.minut - Imao je šansu Partizan, ipak Rikardo šutira pored gola

11. minut - Bibars Natho pogađa za 1:1. Odličnu akciju je imao Partizan, a to je iskusni Izraelac sjajno iskoristio za 1:1. Kvinsi Mening mu je sjajno asistirao za ovaj pogodak.

6. minut - ŠOK U HUMSKOJ! Javor vodi golom Nikolića! Lazar Nikolić je uputio snažan šut sa 20 metara na koji Popović nije imao odgovor.

1. minut - Utakmica je počela

19.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Partizana i Javora.