30.10.2022.

21:18 >> 22:49

PARTIZAN SLOMIO TVRDU MEGU! Crno - beli nastavili seriju ABA pobeda! (VIDEO+FOTO)

Mega je samo bolje počela meč i vodila skoro celu prvu četvrtinu, a onda se probudila ekipa Željka Obradovića i u naredne dve četvrtine držala sve konce igre u svojim rukama.

Uspevali su gosti samo da se primaknu, ali onda bi crno-beli, na ovom meču crno-roze dodali gas i ponovo se odlepili.

PARTIZAN - MEGA 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18)

Beogradska arena. Sudije: Boltauzer, Majkić i Javor

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar.

MEGA: Branković, Bogavac, Rudan, Uskoković, Kobišti, Kazalon, Kovačević, Cerovina, Rori, Grbović, Milosavljević, Mušikić.

Tako je bilo i u poslednjem kvartalu kada se Mega serijom 10:0 primakla na šest razlike, imala napad za četiri, usledila je brutalna blokada Koprivice i Partizan se opet odlepio, Mega opet prišla na šest, ali Anđušićeva trojka je ipak bila presudna.

Najefikasniji igrač u domaćem timu bio je Džejms Naneli sa 14 poena, a pratili su ga Koprivica, Papapetru i Egzum sa po 10 poena, dok ih je Madar dodao 9.

Kod Mege su se istakli Rudan sa 26 i Branković sa 17 poena.

Tim Željka Obradovića je ostao lider na tabeli sa pet pobeda, dok je Mega zabeležila peti poraz.

ČETVRTA ČETVRTINA

Raste prednost Partizana na startu poslednjeg kvartala. Prvi poeni Anđušića sada je već 16 razlike 74:58. U 34. minutu Milosavljević u tranziciji promašuje, lopta stiže do Kazalona koji je fauliran. Vrlo brzo poeni Rorija - 74:64.

Nesportski faul za Egzuma koji ide na klupu. Mega je ponovo ispod deset, 10:0 serija gostiju samo je 74:68 za crno-bele. Imali su gosti napad za minus 4, ali kakva blokada Koprivice. A onda Madar dva poena za 76:68.

Poeni Mateje Rudana 78:71. Anđušić promašuje za tri, jedno od dva za Rudana 78:72, nova greška crno-belih, ali i gostujućeg tima. Utakmica se sad prelama... I evo je trojka Anđušića koja može da prelomi meč 81:72....

Kraj meča! Partizan je dobio Megu 86:76.

TREĆA ČETVRTINA

Održava Partizan razliku na početku treće četvrtine. Madar pogađa u 22. minutu, a Rudan sa 2+1 posle faula smanjuje na 54:47. Međutim, Naneli pogađa trojku, a onda Milosavljević trojku - rezultat je 57:49.

Sredinom ovog dela igre serija Nanelija...

Poenima Rudana Mega topi Partizanovu prenost sada je 59:53, Obradović traži tajm aut. Posle pauze ponovo neumoljivi Naneli - 61:53. U sledećem napadu laki poeni za Brankovića- 61:55.  Fazul Papapetrua na Kobsistijem , koji pogađa jedno bacanje 61:56. Dva napada su proćerdali gosti, što crno-beli koriste za plus 9 i 65:56. Dobar pas Uskokovića za Grbovića 68:58. Ovo su minuti koje Egzum odlično koristi 70:58.

Rezultat posle treće četvrtine je 72:58 za crno-bele.

DRUGA ČETVRTINA:

Partizan mnogo bolje otvara drugi kvartal. Četiri poena na startu za vođstvo  ekipa Željka Obradovića  29:26, Barać mora da traži tajm aut. Nova greška Mege u 12. minutu brza kontra i zakucavanje Papapetrua - 31:26.

Dragan Milosavljević flouterom završava napad gostiju u 14. minutu 31:29. Greši Papapetru, Rudan sa linije slobodnih bacanja postiže 10 poen za 33:31. U 16. minutu najveća razlika i vođstvo Partizana 40:33.

Laki poeni Partizana, Lesor ispod koša rutinski poentira 42:36 za domaće. Nova greška Mege, Panter korisi za 44:36. Crno-beli, pardon, crno-roze tim se odlepio na plus 8.

Na kraju poluvremena dvocifrena razlika 50:39.

PRVA ČETVRTINA:

Mega je otvorila meč poenima Brankovića, a onda je Koprivica na asistenciju Madara zakucavanjem izjednačio. Branković je u 2. minutu doveo goste u vođstvo četvrtim poenom - 4:2. U 3. minutu Partizan trojkom Madara vodi 7:6.

Sredinom prve deonice centri Mege baš zadavaju probleme crno-belima. Vodi Mega 12:10.

Rudan poentira u 7. minutu i ekipa Marka Baraća vodi 19:16, ali odgovara Ledej sa dva poena 19:18. Faul nad Mušikićem u 9. minutu, Precizan je oba puta košarkaš Mege 26:22 za goste. Egzum pogađa i9 smanjuje vođstvo Mege - 26:25. To je i rezultat prve četvrtine.

20:53 - Košarkaši Partizana će prvi put u istoriji kluba zaigrati u crno-roze dresovima. Nedeljna utakmica će imati i humanitarni karakter jer će KK Partizan pružiti podršku borbi protiv raka dojke.

20:47 - Strateg Partizana Željko Obradović u najavi utakmice je izjavio:

Sećamo se svi te utakmice koja je došla odmah nakon važne utakmice u Evrokupu. Naravno da moramo da se pripremimo najozbiljnije. Uradili smo skauting svega onoga što je Mega do sada igrala i bez obzira što nemaju do sada ni jednu pobedu, to je tim sastavljen od mladih igrača koji imaju veliku volju, želju i ambiciju. Oni će sigurno ući u meč na taj način, tako da mi moramo da uradimo sve kako bi se pripremili da dobro uđemu u utakmicu na našem terenu i da pobedimo.

20:32 - Trener Mege Marko Barać dan uoči meča rekao je:

- Igranje protiv ozbiljnih evroligaških ekipa je najbolja škola za mlade igrače. Partizan je tim sa fenomenalnim rosterom i najboljim trenerom. Na nama je da pokažemo ogromnu energiju i daleko veću čvrstinu nego na prethodnoj utakmici. Želimo da odigramo dobru utakmicu i prikažemo se u lepom svetlu.