24.11.2022.

20:32 >> 22:45

PUKLA STOTKA U MADRIDU! "Kraljevski klub" savladao Partizan!

Nije ovo bio dobar meč za crno-beli, ovo je njihov drugi uzastponi poraz u Evroligi, tako da će morati mnogo toga da poprave.

Sjajno je Partizan počeo prvu četvrtinu. Odlično je pulene Željka Obradovića služio šut pulene Željka Obradović tako da su imali +8 nakon odigrana prve deonice (32:40).

Ipak, živnuo je "kraljevski klub"  u drugoj četvrtini nošeni sjajnom igrom Tavareša, Ljulja i Muse.

Preokrenuli su Madriđani sitauciju i na poluvreme otišli sa +3 (54:51).

Krenula je totalna incijativa Real Madrida u trećoj četvrini, nisu snašli igrači Partizana što je domaći tim sjajno iskoristio,.

Sjajnom igrom Real Madrid je ušao u poslednju četvrtinu sa dvocifrenom prednošću (84:74).

Opustili su igrače domaće ekipe u poslednjoj četvrtini, međutim nije ni to pomoglo crno-beloj ekipi. Real je utakmicu dobio rezultatom 105:97.

Najefikasniji u "kraljevskom klubu" bio je Serhio Lulj  sa 20 poena, a isto toliko je ubacio Ledej u taboru Partizana.

Real Madrid-Partizan 105:97 (32:40, 22:11, 32:23, 19:23)

Real Madrid: Vilijam Gos, Kauzer, Fernandez, Abalde, Gonzalez, Hanga, Hezonja, Rodrigez, Dek, Porije, Tavares,Kornelije, Lulj, Ndiaje, Musa, Jabusele

Partizan: Vukčević, Ledej, Papapetru, Panter, Egzam, Brodzijanski, Naneli, Glas, Lesor, Anđušić, Trifunović

KRAJ UTAKMICE

40. minut - Trojka Ezguma (105:97)

39. minut - Postiže dva poena Ledej. 20 poena danas ima, ubedljivo je najbolji igrač Reala (103:94)

38. minut - Novi poeni Deka (101:92)

36. minut - Novi poeni Real (99:86), a zatim moćno zakucavanje Lesora (99:88)

35. minut - Smanuje Lesor prednost Reala (97:86)

34. minut - Pogađa Musa oba slobodna bacanja (97:84)

32. minut - Pogađa Egzam uz faul, a zatim je bio precizan i sa slobodnog bacanja (92:80)

31. minut - Trojka Džanana Muse (92:77)

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Pogađa Mario Hezonja oba slobodna bacanja (84:74)

28. minut - Pogađa uz faul Danijel Dek, a zatim je bio precizan i sa slobodnih bacanja (78:69)

26. minut - Proradio je i Kevin Panter, koji trojkom smanjuje na 70:66.

25. minut - Posle novih poena Madriđana, Ledej odgovara preciznim šutem za tri 68:63.

24. minut - Serijom 5:0, Partizan dolazi na pola koša zaostatka 62:60.

23. minut - Raste prednost Reala, sada je 62:55.

22. minut - Taman što su prišli crno-beli, Madriđani se opet odlepljuju.

21. minut - Kapiten Partizana Kevin Panter je izgubio loptu. Vodi Real 56:52

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut - Dva poena Porijea (54:48).  Precizan Panter za dva poena, a zatim i sa slobodnog bacanja (54:51)

19. minut - Precizan Ledej za dva poena (52: 47)

18. minut - Prekida sa dva poena Brodžijanski seriju Real Madrida (52:44)

17. minut - Trojka Marija Hezonje (50:42),  a zatim je Porije bio precizan za dva poena (52:42)

16. minut - Odličan šut Marija Hezonje za dva poena (47:42)

15. minut - Precizan Ndiaje (41:42). Donosi prednost Realu Porije (43:42), a zatim je povećava Lulj (45:42)

14. minut - Pogađa trojku Hezonja (39:42)

13. minut - Lulj precizan sa slobodnih bacanja, zatim dva poena Egzama (36:42)

11. minut - Mario Hezonja postiže dva slobodna bacanja (34:40)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Naneli precizan sa slobodnih bacanja, a zatim dva poena Korenlija (30:34). Pogodio je Egzam za tri poenaa, da bi potom Lulj ubacio oba slobodna bacanja, a zatim Danilo Anđušić pogađa trojku  trojku uz zvuk sirene (32:40)

9. minut - Preciza Zek Ledej sa slobodnih bacanja (28:32)

8. minut - Fenomenalno pogađa Kevin Panter za tri poena (25:28), a zatim poeni Naneli (25:30)

7. minut - Precizan Džejms Naneli za dva poena, ali stiže odgovor iskusnog Serhia Ljulja (25:23). Sjajno je raspoložen Ledej večeras, nova dva poena (25:25)

6. minut - Ponovo pogađa Tavares, međutim s druge strane Ledej pogađa slobodna bacanja. Dva puta Dek daje po dva poena (22:21)

5. minut - Pogađa trojku Tavares (16:16), ipak odmah trojka Brodžijanskog za novo vođstvo Partizana (16:19)

4. minut - Pogađa dva slobodna bacanja Kornelije, ali potom je Danilo Anđušić bio precizan za dva (10:13)

3. minut - Dva poena Gabrijela Deka (6:8), a zatim je Naneli postigao trojku (8:11), nakon toga precizan je bio Džanan Musa (8:11)

2. minut - Anđušić precizan sa slbodnih bacanja (4:2),  a zatim trojka Zek Ledeja (4:5), a zatim Danilo Anđušić daje trojku  (4:8)

1. minut  -  Otvara Tavares utakmicu sa dva poena, a zatim je Džanan Musa ubacio dva slobodna bacanja (4:0)