13.12.2022.

19:00 >> 22:13

PARTIZAN PROKOCKAO POBEDU U FRANCUSKOJ! Naneli TRAGIČAR, crno-beli doživeli PETI poraz u nizu!

Partizan je bolje ušao u meč i preko raspoloženih Lesora i Anđušića poveo sa 15:11, ali su domaći uhvatili rezultatski priključak, pa se igralo koš za koš.

Usledio je pad koncentracije crno-belih u finišu prve deonice, što su igrači Asvela iskoristili i vođstvo Obradovićevog tima 16:19 serijom 5:0 preokrenuli u svoju korist (21:19).

Ovu deonicu završio je Dante Eksum trojkom, kojom su igrači Partizana sa nerešenim rezultatom ušli u narednu četvrtinu (25:25).

Na početku drugog kvartala, Asvel je novom serijom 5:0 ponovo pobegao Beograđanima (34:29), da bi tada na scenu stupio Matijas Lesor i već do poluvremena upisao 12 poena, sa kojim je, uz trojku Kevina Pantera, klub iz Humske stigao  do novog preokreta (42:46).

Ipak, poenima Noe i Kartrajt-Parkera, francuski tim je ponovo napravio mini-seriju i na poluvreme otišao samo sa košem zaostatka (47:48).

ASVEL - PARTIZAN 91:87 (25:25, 22:23, 26:18, 18:21)

Sudije: Herezuelo, Panter, Zamojski

ASVEL: Metjuz 14, Noa 9, Kaudi, Dio 3, Tajus 5, Rišer, De Kolo 32, Fal 7, Lajti 9, Obasohan 5, Džekson-Kartrajt 7, Pons.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10, Panter 7, Smailagić 2, Papapetru 7, Eksum 26, Brodzijanski, Naneli 11, Lesor 15, Trifunović, Anđušić 6, Madar 3.

U nastavku se vodila rovovska borba, nijedna ekipa nije uspevala da se „odlepi“, međutim, crno-Krbelima je popustila koncentracija u finišu treće četvrtine, pa je Asvel krenuo silovito, napravio

novu rezultatsku seriju i u poslednju četvrtinu ušao vođstvom 73:66.

Trojkom Eksuma, Partizan se na osam minuta pre kraja u potpunosti vratio u igru, odgovorivši serijom 0:5, kada je prišao samo na koš zaostatka (73:71).

U poslednjoj deonici je vladala ogromna neizvesnost. Na 40 sekundi pre kraja do tada najbolji akter De Kolo je promašio jedno od dva bacanja (87:87), da bi u Naneli takođe bio polovičan sa penala (87:87).

Na devet sekundi pre kraja, De Kolo je oba puta bio precizan „sa penala“ i doneo vođstvo Asvelu, a onda je u poslednjem napadu Obradovićevog tima, glupim potezom Papapetru izgubio loptu i napravio faul, posle kojeg je Metjuz potvrdio pobedu Asvela 90:87.

Asvel je do pobede vodio Nando de Kolo sa 32 poena, Džonan Metjuz je postigao 14, a Noa i Lajti po devet koševa.

Partizanu nisu vredela ni 26 poena sjajnog Dantea Aksuma, uz rame mu je bio Lesor sa 15, dok su dvocifreni bili još Naneli sa 11 i Ledej sa 10 koševa.

Dobrodošli na blog "Informera" posvećen utakmici 10. kola Evrolige, Asvel - Partizan.

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice, Asvel je pobedio 91:87!

40. minut - Pogađa ponovo De Kolo na devet sekundi pre kraja bacanja 89:87 za Asvel.

Naneli je pogodio prvo, a promašio drugo bacanje 87:87.

De Kolo realizuje jedno od dva bacanja 87:86, sada Naneli ide na liniju penala.

Ipak pogađa Metjuz za 86:84, ali Eksum sa penala poentira i izjednačava 86:86.

Metjuz je promašio trojku, skok Papapetrua, lopta je za Partizan.

39. minut - Metjuz poentira za 86:84 i tera Obradovića na tajm-aut.

38. minut - Promašaj Papapetrua za tri, ostaje nerešeno.

37. minut - Lesor pogađa jedno od dva bacanja 82:84, ali De Kolo daje 29. koš večeras i izjednačava 84:84.

36. minut - Posle tajm-auta, Naneli realizuje bacanje, a zatim pogađa i iz igre! Partizan vodi 83:82!

Retin poentira za dva i vraća prednost na stranu Asvela 82:80, a onda posle ofanzivnog skoka Lesora, isti igrač pravi tehničku. Novi TV tajm-aut.

35. minut - Kaudi je faulirao Lesora pod košem, a francuski centar u timu Partizana oba puta pogodio za izjednačenje 80:80.

Eksum donosi vođstvo Partizanu 77:78, ali neumoljivi De Kolo postiže svoj 27 poen i cepa mrežicu za tri 80:78, na dodavanje Aleksa Tajusa.

34. minut - De Kolo daje novu trojku 77:73, a Naneli je precizan za dva 77:75. Potom je Fal faulirao Džejmsa Nanelija, koji je izveo sigurno i dodatno bacanje 77:76.

33. minut - Faul u napadu napravio je Jusufa Fal, lopta pripada Obradovićevom timu. Drama se nastavlja.

32. minut - Trojkaaaa Eksuma 73:71, vraća se Partizan!!! Metjuz je iskoristio jedno od dva bacanja 74:71, a za crno-bele poentirao Ledej 74:73. Drama u Vilerbanu.

31. minut - Na startu poslednje četvrtine, Naneli je precizan i smanjuje na 73:68. Na drugoj strani, Lajti je promašio oba bacanja.

Počela je poslednja deonica.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Na kraju ove četvrtine, francuski tim vodi 73:66.

28. minut - Serijom 4:0 Asvel je stigao do 67:58, Lajti i Metjuz su bili precizni u finišu i odveli asvel u poslednjih deset minuta sa lepom prednošću.

27. minut - Nova trojka za Asvel, postiže je Nando de Kolo, ide francuski tim na +5, sada vodi 63:58. Bio je to 18. poen za nekadašanjeg asa moskovskog CSKA. Tajm-aut traži Obradović.

26. minut- Ledej oba puta pogađa sa bacanja 57:56, a onda i Eksum poentira za vođstvo Partizana 57:58. Ipak, Metjuz trojkom vraća vođstvo na stranu domaćina 60:58.

Novi televizijski tajm-aut.

25. minut - Prednost Asvela je kratko trajala, pošto je Papapetru upisao svoj sedmi koš 54:54, međutim, sjajni De Kolo cepa mrežicu za tri 57:54.

24. minut - Posle promašene trojke Anđušić je ustupio mesto Panteru, koji se vratio na parket. Danilo ima šest poena. A, onda Nando de Kolo poentira za prednost domaćih 54:52.

23. minut - Eksum oba puta precizan sa penala, 49:52, njegov šesti poen, međutim, ekspresno uzvraća Fal poenima za 51:52. Pogodio je i dodatno bacanje košarkaš Asvela, nerešeno je 52:52.

22. minut - Prve poene u nastavku utakmice postiže Noa 49:48, ali uzvraća odmah Ledej i Partizan ponovo vodi 49:50.

Počelo je drugo poluvreme meča u Vilerbanu.

DRUGA ČETVRTINA - 47:48

Završeno je prvo poluvreme, vođstvom Partizana 48:47.

20. minut - Asvel trojkom završava prvo poluvreme, preko Džeksona Kartrajta-Parkera koji je pogodio za 50:48, ali vreme je isteklo i ne priznaju se njegovi poeni. Ne sme Partizan ovo da dozvoljava, sreća po njih pa je samo završen prvi deo meča.

Amin Noa postiže trojku za Asvel, samo pola koša razlike za Beograđane 45:46. Posle greške u koracima Eksuma, poentirao je i Metjuz za 47:46, da bi reprezentativac Australije u redovima Partizana na tri sekunde pre kraja poluvremena iskoristio oba bacanja za vođstvo crno-belih 47:48.

19. minut - Tajus polovičan sa slobodnih bacanja, prvo je promašio, drugo pogodio 42:44. Potom je Zek Ledej poentirao kod Partizana za 42:46, na asistenciju Dantea Eksuma.

18. minut - Već 12. poen za Matijasa Lesora, nepogrešiv sa "penala" 41:44.

Retin je poslao Pantera na liniju za slobodna bacanja, oba puta je kapiten Partizana pogodio 41:42. Metjuz je na parketu umesto De Koloa.

17. minut - Trojkaaa Kevina Panteraaa vodi Partizan 39:40, ali samo kratko jer odmah De Kolo vraća prednost na stranu domaćih 41:40.

16. minut - Večeras je sjajno raspoložen Matijas Lesor, njegovi novi koševi za hvatanje priključka 39:37, tajm-aut za Francuze.

15. minut - Na isti način se revanširao Jam Madar, novom trojkooom za Obradovićevu ekipu 37:35. Kod domaćih Aleks Tajus pogađa i povećava na 39:35.

14. minut - Posle minute odmora, Matijas Lesor postiže koš za Partizan na asistenciju Pantera, odlično zakucava 34:31. Potom ponovo francuski centar pogađa dodatno bacanje 34:32, ali Asvel uzvraća preko Retina koji je precizan u šutu za tri 37:32.

13. minut - Tajm-aut reaguje Obradović.

12. minut - Lajti pogađa jedno od dva bacanja 29:27, ipak, odmah uzvraća Naneli za izjednačenje 29:29. Potom je poentirao i Džekson-Kartrajt za 31:29, a onda i trojka Dioa, beži Asvel na 34:29. Ponovo serija 5:0 Francuza.

11. minut - Drugi period je poenima otvorio Zek Ledej 25:27, ali je DŽekson-Kartrajt iznudio "dva plus jedan" i postigao tri koša za 28:27.

PRVA ČETVRTINA - 25:25

10. minut - Tajus nije iskoristio oba bacanja, a onda trojkaaaaaaaa Eksuma na asistenciju Nanelija za izjednačenje na kraju prve četvrtine 25:25. Na kraju promašaj Dioa, za tri poena, ostalo je nerešeno.

Kevin Panter prekida ovaj niz Asvela, sada je 25:22, u poslednjem minutu prve četvrtine.

9. minut - Dejvid Lajti oba puta pogađa sa "penala", raste prednost francuske ekipe 25:20.

8. minut - Lesor je bio polovičan sa bacanja i pogodio prvo za 21:20, a Kartrajt-Parker u narednoj akciji povisio na 23:20 u korist domaćina.

Aleks Tajus donosi potpuni rezultatski preokret timu iz Vilebrana 21:19. Serija Asvela 5:0.

7. minut - Lesor povećava na 16:19, ali David Lajti pogađa novu trojku za Asvel i sada je nerešeno 19:19.

6. minut - Nastavlja Anđušić sa sjajnom igrom i pogađa za 13:17, ipak, već u narednom napadu Nando de Kolo postiže trojku i smanjuje 16:17. To je osmi poen za Francuza.

Posle tajm-auta na terenu je prvi put Brodzijanski, umesto Ledeja.

Idemo na prvi TV tajm-aut.

6. minut - Ponovo Nua precizan, drugi uzastopni poeni za njega, četvrti ukupno 13:15.

Amin Nua ne da Partizanu da se odvoji 11:13, međutim, ubrzo uzvraća Anđušić za 11:15.

Raste prednost crno-belih, sada je i Dante Eksum bio oba puta precizan sa "penala" 9:13.

5. minut - Vodi Partizan! Papapetru nastavlja sa sjajnim izdanjem, njegov peti poen i 9:11 u korist Obradovićevog tima.

4. minut - Upisuje se i Matijas Lesor za crno-bele 9:9, brutalno zakucavanje Partizanovog centra, posle promašaja Kevina Pantera.

3. minut - Novi poeni za De Koloa, Asvel opet vodi 9:7.

Jusufa Fal je precizan 7:4, a onda trojkaaaaaaa Papapetrua za izjednačenje 7:7.

Metjuz povećava na 5:2, ali Anđušić smanjuje u narednom napadu na 5:4.

2. minut - Prve koševe za Partizan daje Dante Eksum, najbolji pojedinac u poslednjem meču sa Cedevitom 3:2.

1. minut - Trojka na startu meča za domaće, postiže je Nando de Kolo 3:0.

Počela je utakmica Asvel - Partizan!

19.58 - Grobari će i u ovom meču pružiti podršku Obradovićevim izabranicima, pošto su došli i na ovo gostovanje Partizana u Evroligi.

19.57 - Sa druge strane, Asvel je jači za Nanda de Koloa, koji je ponovo u francuskom timu.