13.01.2023.

19:30 >> 22:24

RAZVALJIVANJE! TAKO SE VRAĆA DUG! Partizan oduvao Baskoniju u GROTLU ARENE! Španci od početka u crno-beloj mašini (FOTO+VIDEO)

Ekipa Željka Obradovića je odlično počela meč. Od starta su crno-beli preuzeli vođstvo i razlika je samo rasla. Trifunović je krenuo sa dalekometnom artiljerijom, a Papapetru nastavio da sipa trojke.

Već u 8. minutu, Partizan je imao četiri pogođena šuta za tri poena i stigao do dvocifrene prednosti 22:12. Gde je četvrta tu je i peta, Papapetru je odveo crno-bele na plus 15 - 27:12. Baskonija do kraja prve deonice pravi mini seriju 5:0, ali ni time nisu ugrozili domaći tim.

PARTIZAN - BASKONIJA 83:65 (29:17, 18:19, 20:14, 16:15)

Beogradska arena. Sudije: Emil Mogulkoc, Karmelo Paterniko, Vasilis Picilkas.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 2, Avramović 7, Panter 12, Smailagić, Papapetru 13, Egzum 10, Naneli, Lesor 11, Trifunović 15, Anđušić 3, Madar 10.

BASKONIJA: Rajeste 2, Sedekerskis 7, Marinković 16, Diez 6, Tompson 8, Kocar 9, Inok 9, Kostelo, Gedraitis 4, Homes, Kuruc 4.

Vanja Marinković je trojkom otvorio drugu deonicu. Egzum i panter pogađaju nove trojke, a poenima Madara Partizan stiže do najubedljivije prednosti 45:26.

U drugom delu ove deonice malo opuštanje košarkaša Partizana koriste gosti prave seriju 10:2 i na odmor se odlazi sa prednošću crno-belih 47:36.

U drugom poluvremenu španski klub je spustio prednost Partizana na samo šest poena ali Panter je u tim momentima preuzeo odgovornost sa dve pogođene trojke. Nadovezali su se Lesor i Egzum, pa je prednost ponovo porasla.

Poslednja deonica je donela nalete Baskonije koji su odbijeni u više navrata. Partizan je zatvorio reket i nastavio da igra polako u napadu. Na kraju pobeda "crno-belih" 83:75.

U narednom kolu "crno-beli" gostuje ekipi Valencije, dok Baskonija dočekuje ekipu Barselone.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Madar pogađa za dva, a rampom Ledeja se završava utakmica. Partizan je ostvario još jednu vrednu pobedu u Evroligi!

39. minut - Inok pogađa za tri! Avramović uzvraća promašajem za tri. Kuruc jedan od dva - 80:63

38. minut - Ledej za dva, 80:59, plus 21! Marinković dobija rampu, Arena u ekstazi.

37. minut - Odlična odbrana Partizana. Avramović u prodoru promašuje, ali Trifunović za triiiiiii, ulazi! 78:58 Dvadeset razlike za ekipu Željka Obradovića.

36. minut - Lična za Papapetrua, promašuje prvo bacanje Inok. Drugi put je precizan. Diez pada preko Pantera. Faul. Panter kapitenski dva od dva - 75:58.

35. minut - Sedekerskis koristi loše postavljanje odbrane crno-belih.

34. minut - Urooooš Trifunoviiiiić brutalno zakucavanje - 73:55. Raspad Baskonije, Partizan međutim ne koriste napad.

33. minut - Kocar pravio faul u napadu. Ledej dobio rampu za tri, ali odlično Egzum krade loptu, pa onda Kocum njemu. Faul!

32. minut - Sjajna odbrana Lesora, pa onda faul na centru crno-belih. Oba bacanja je promašio.

31. minut - Kocar za dva 67:52. Lesor postiže četiri uzastopna poena, a Diez trojku za goste - 71:55

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Užasan šut Rajestea promašio je ceo koš. Anđušić promašuje za dva. Homes preko Egzuma promašuje za tri, kao i Egzum.

29. minut - Egzum koristi nesporazum u odbrani Baskonije i brutalno zakucava! Anđuđić TRIIIIIIII! 66:50!

28. minut - Loš pas Anđušića pravo u ruke Kocaru koji poentira iz kontre 57:48. Papapetru je sam u ćošku ide trojkaaaaaaa 60:48. Novi poeni Kocara 60:50.

27. minut - Madar izvlači dva bacanja, a malo je falilo da to bude i koš. Oba puta precizan 57:44. Kocar poentira preko Lesiora 57:46.

26. minut - Kocar polovićan sa penala 55:44, Papapetru promašuje na drugoj strani. Marinković promašuje.

25. minut - Vanja Marinković promašuje... Nova kapitenska trojka Pantera! Malopre preko nInoka, a sad preko Koce - 55:43.

24. minut - Partizan u napadu, faul Sedekerskisa na Lesoru. Trojka Pantera preko ruke Stivena Inoka. Ovo je bilo važno! - 52:43.

23. minut - Trifunović pogađa, a onda Papapetru krade loptu. Šteta, Papapetru ne pogađa za tri poena. Vanja Marinković postaiže svoj 16 poen - 49:43. Gube loptu crno-beli Mariković promašuje, ali Inok izbacuje loptu u aut.

22. minut - Tompson za dva - 47:41. Nastavlja se serija Baskonije 15:2.

21. minut - Marinković trojkom otvara drugo poluvreme - 47:39. Avramović promašuje, Baskonija u napadu. Sjajni Avramović u odbrani, Inoku je izbio loptu.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Lopta za Baskoniju, gube loptu Španci, ali je vraćaju, Inok prikucava - 47:36 rezultat poluvremena.Gosti prave seriju 10:2 na kraju poluvremena.

19. minut - Greše i košarkaši Partizana, duži napad gostiju, Gedraitis ne pogađa.

18. minut - Novi poeni Tompsona - 47:34. Sedekerskis je sada pročitao Egzuma, Lesor lupa rampu Tompsonu! Gedraitis promašuje za tri, lopta za domaći tim.

17. minut - Inok promašuje, ali i Kevin panter. Gedraitis lako poentira 47:30. Tompson je nekako provukao loptu do koša - 47:32.

16. minut - Inok precizan sa penala - 45:28. Pokretljiv napad Partizana, Avramovićeva "duga ruka" za dva poena 47:28.

15. minut - Marinković promašuje za tri, napad za ekipu Željka Obradovića. Faul! Madar pogađa oba bacanja 45:26 - 19 razlike!

14. minut - Partizan nastavlja sa artiljerijom! Panter pogađa novu trojku 43:26!

13. minut - Egzum trojkaaaaaa 37:23, ali Kostelo "vraća" trojku. Još jedna trojka Egzuma - 40:26, idu večeras trojke crno-belima.

12. minut - Nova trojka Vanje Marinkovića - 31:23. Madar na liniji penala oba puta precizan 33:23. Novi pokušaj trojke Marinkovića, ovog puta neprecizno. Faul na drugoj strani terena. Panter pogađa jedno bacanje.

11. minut - Vanja Marinković otvara trojkom drugu deonicu - 29:20, Madar uzvraća sa dva poena.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Kuruc pogađa trojku, serija Baskonije 5:0. Papapetru briljira, to je njegov 10 poen. pogađa sa zvukom sirene - 29:17 rezultat prve četvrtine.

9. minut - Papapetru rešeta, peta trojka domaćih 27:12, pa Sedekerskis pogađa - 27:14.

8. minut - Četvrta trojka Partizana - Papapetru prva dvocifrena razlika 22:12. Nova prodata lopta španskog predstavnika, faul na Trifunoviću. Oba puta precizan 24:12. Tompson promašuje za tri, ofanzivni skok Sedekerskisa, novi napad za Partizan.

7. minut - Štetaaaaa, imao je Lesor zicer, ali nije uspeo da upiše nove poene. Na drugoj strani faul na Gedraitisu. Dva od dva sa penala - 19:12.

6. minut - Aleksa Avramoviiiić pogađa za tri poena - 17:8. Šta je sa gostima, novi promašaj, a Avramovioć pogađa - 19:8.

5. minut- Tompson pogađa za dva, a onda Uroš Trifunović za triiii - 14:8. Tajm aut traži trener Baskonije. Gosti ponovo ned koriste napad

4. minut - Vanja Marinković sad promašuje za tri, na drugoj strani lako poentira Lesor.

3. minut - Novi promašaj crno-belih, ali nije precizan ni Gedraitis. Trifunović za triiiiiiii - 7:6.

2. minut - Trojka za Baskoniju stiže od Dijeza, a onda poeni Lesora 4:3. Marinković pogađa dalekometnu trojku.

1. minut - Odličan napad Partizana završava Papapetru - 2:0. Gube loptu gosti, ali sada Papapetru promašuje za tri.

20.25 - U toku je intoniranje himne Evrolige, utakmica uskoro počinje.

20.15 - U poslednjem trenutku, uoči utakmice Baskonija je posle markusa Hauarda ostala bez još jedne uzdanice. Meč će zbog povrede proustiti i Pjerija Henrija.

19.47 - Crno-beli se u Areni zagrevaju pred večerašnji meč.

19.45 -  Željko Obradović se nada da će Partizan nastaviti dobru seriju na domaćem parketu.

- Napravićemo video-analizu i postaviti meč protiv Baskonije. Veliki rad u ovakvom ritmu nije moguć, odradićemo trening kao na dan utakmice. Ništa se previše nije previše promenilo kada je igra Baskonije u pitanju, samo su i oni i mi dosta uigraniji. Odigrali smo dobro u Vitoriji, ali nismo uspeli da pobedimo. Igraju drugačije od Makabija i za to ćemo se spremiti - rekao je Obradović uoči utakmice sa Baskonijom.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča 19. kola Evrolige Partizan - Valensija na portali Informer.rs.