16.03.2023.

17:30 >> 20:28

PARTIZAN PREGAZIO ŠAMPIONA EVROPE USRED ISTANBULA! Ovo je igra za TOP 8! Na kraju pokidali, a gubili 17 razlike!!! (FOTO+VIDEO)

Turski klub je bolje otvorio utakmicu, Atamanov tim je poveo 5:0, uskoro je prednost bila plus 6 (13:7), a u 5. minutu sevnula je i dvocifrena razlika 17:6.

Efes je dizao "letvicu", da bi maksimalno vođstvo imao u 9. minutu, sedamnaest razlike - 23:6!

EFES - PARTIZAN 84:97 (23:11,14:28, 27:24, 20:34)

Dvorana: Sinan Erdem u Istanbulu. Sudije: Migel Anhel Perez, Robert Viklicki, Joanis Fufis.

EFES: Larkin 9, Biboa, Singlton, Brajant 16, Gazi, Klajburn 22, Tundžer, Plajs 7, Micić 15, Embaje 5, Žižić, Danston 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 16, Avramović 14, Panter 19, Smailagić, Papapetru 2, Egzum 9, Naneli 16, Lesor 17, Trifunović 2, Anđušić, Madar 2.

Partizan se probudio u drugoj četvrtini koju je dobio 28:12! Mic po mic crno-beli su topili prednost, prvi put prešli u vođstvo sredonom ove deonice poenima Nanelija - 30:29.

Ništa domaći u tim trenucima nisu mogli da pogode, promašivali su i gubili loptu i gostujući košarkaši. I jedni i drugi su se smenjivali u vođstvu da bi Partizan na odmor otišao sa dva razlike 39:37.

Početak treće deonice pripao je Partizanu, koji je trojkom Nanelija i košem Dantea Eksuma stigao do sedam poena prednosti (44:37), ali je turski tim na polovini četvrtine posle koša Klajburna poveo sa tri poena razlike (47:50).

Partizan je odlično šutirao sa distance tokom treće četvrtine (pet trojki), a u poslednjih deset minuta igre ušlo se vođstvom Efesa (63:64).

Partizan je do važne pobede u borbi za TOP 8 vodio Kevin Panter sa 19 poena, Matijas Lesor je upisao 17 poena i sedam uhvaćenih lopti, dok su po 16 poena dodali Zek Ledej i Džejms Naneli (četiri skoka).

Bolji od ostalih u ekipi Efesa bio je Vil Klajburn sa 22 poena, uz osam skokova, Elajdža Brajant je postigao 16 poena, a poen manje je upisao srpski igrač Vasilije Micić, koji je zabeležio i pet asistencija.

U sledećem kolu Partizan dočekuje Olimpijakos (24. mart), dok Efes dan ranije gostuje Albi u Berlinu.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Egzum poentira, Partizan je pred velikom pobedom! Kraaaaaaaaj, ogromna pobeda crno-belih u Istanbulu!

39. minut - Larkin pogađa, ali Partizan ima veliku prednost. Naneli je promašio, ali i Larkin.

38. minut - Larkin prekida seriju Partizana 74:87. Singlton jedino faulom može da zaustavi Lesora - 74:89. larkin zakucava.

37. minut - Panteeeeeer za tri - 72:85! Ne prolazi Plajs, lopta za Partizan. Serija crno-belih 16:0 i vođstvo 87:72.

36. minut - Klajburn promašuje, slobodna bacanja za Nanelija. Serija partizana 11:0 - 72:82.

35. minut - Novi poeni Pantera - 72:79. Novi promašaj Edesa, Ataman divlja, tehnička za klupu! Naneli promašuje za tri.

34. minut - Panterrrrrrrrr - trojka, pa rampa Smailagića, Naneli za triiiiiiiii!!! Druga uzastopna trojka - 72:77!!!

33. minut - Avramović promašuje, ali Lesooooor čisti  - 70:69. Kradu loptu crno-beli, zakucava Lesor, poeni ne važe ipak "samo" faul.

32. minut - Micićeva magija, kako je ova lopta ušla u koš. Ušla, a uz to i faul. Pogađa i dodatno bacanje - 67:67. Promašuje trojku Avramović. Trojka Vila Klajburna. Njegova četvrta 70:67.

31. minut - Faul Larkina, slobodna bacanja za Avramovića. Pogađa obam a onda Trifunović krade loptu i u kontri poentira - 64:67.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Klajburn - 64:61. Lesor odličan napad uz poen - 64:63. Larkin promašuje za tri, kraj treće četvrtine.

29. minut - Klajburn za tri, ali Panter pogađa dva plus jedan - 60:61. larkin u svom stilu, u prodoru je izborio sebi poziciju i poentirao - 62:61.

28. minut - Avramoviiiiiiić nova trojka Partizana 55:58.

27. minut - Ledej igra odličnu odbranu, ali Embaje hvata loptu i imaće dva bacanja - 54:52. Kevin Panteeeeer za triiiii - 54:55.

26. minut - Ledej će imati dva bacanja. Pogodio je oba penala - 50:49.  Brajant do Danstona, a ovaj preko Lesora - 52:49. Ide trojkaaaaaaaaa! Aleksa Avramović - 52:52.

25. minut - Lesor se zaleteo, ali ipak nije pogodio. Vasa Micić preko Ledeja za tri - 48:47, a onda krade loptu, dodaje do Klajburna 50:47.

24. minut - Ilajdža Brajant pogađa o tablu - 45:47. Promašaji na obe strane.

23. minut - Naneliiiiii za triiiii! Treća njegova trojka večeras - 43:47.

22. minut - Promašuje Danston, a onda Egzum pogađa - 37:44. Singlton pogađa trojku 40:44, greše crno-beli, a onda Brajant nova trojka - 43:44.

21. minut - Drugo poluvreme Partizan i Efes otvaraju promašajima. Naneli pogađa za tri.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Gubi loptu Micić, a Panter pogađa prve poene - 35:39. Plajs protiv Pantera laki poeni, na poluvremenu vode crno-beli - 37:39.

19. minut - Plajs sada promašuje, ali i Ledej. Lopta u autu, Efes ima napad. Avramović krade loptu, sve je sam uradio, partizan ponovo vodi. Na semaforu - 35:37.

18. minut - Ledej ponovo precizan sa bacanja, ali Plas pogađa za tri - 35:33, ali Avramović se odlično snašao. Izjednačenje 35:35.

17. minut - Faul Singltona u napadu. Partizan vodi prvi put večeras. Ledej sa penala, 12 poen - 30:31. Pogađa Plajs - 32:31.

16. minut - Ne može Efes ništa da pogodi u ovim trenucima, ali ni Partizan.

15. minut - Embaje pogađa za tri - 28:24. Ledej na liniji penala. Oba puta prcizan - 28:26. Micić - 30:26. Naneli za triiiiiiii - 30:29.

14. minut - Danston brutalno zakucava, ali pogađa i Ledej na drugoj strani. Lesoooor zakucava, uz faul - 25:22 vratio se Partizan. sa minus 12 stiže na posed zaostatka. Evo nove greške domaćihm Naneliiii - Efes na samo poen razlike - 25:24.

13. minut - Novi napad za goste, neee, sudije sviraju faul Lesora u napadu.

12. minut - Crno-beli seku loptu, naneli za Ledeja - 23:15. Nova greška Efesa, Lesor poentira - 23:17. Serija "parnog valjka" 6:0.

11. minut - Prvi napad za Partizan u ovoj deonici pogađa Ledej 23:13. Ne pogađaju domaći, faul Brajanta na Ledeju. Avramović promašuje za tri.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Poeni za Partizan. Aleksa Avramović - 23:11. Greše Turci, ali ni Naneli ne pogađa za tri. Vasa Micić sa velike daljine uz sirenu za kraj prve četvrtine.

9. minut - Faul na Ilajdži Brajantu. Jedno od dva je pogodio - 23:6. Poeni Egzuma uz faul Plajsa. Dva plus 1 - 23:9.

8. minut - Trojka Micića, prednost Efesa raste - 22:6. Ne pogađa ni Avramović, Plajs izbija loptu.

7. minut - Promašuje Brajant, aut je, lopta ponovo za ekipu Ergina Atamana, promašaj za tri, Partizan u napadu, ali Panter promašuje. Brajant nastavlja odličnu seriju - 19:6.

6. minut - Evo i poena Vase Micića - 15:6. Ponovo greše crno-beli, a onda prave faul na Brajantu. Precizan je sa penala. Dvocifrena razlika prvi put 17:6.

5. minut - Klejburn pogađa trojku - 13:4. Ekipa Željka Obradovića ponovo gubi loptu, a onda madar seče napad domaćih i pogađa - 13:6.

4. minut - Neiskorišćeni napadi na obe strane.

3. minut - Gosti gube loptu, promašuju i košarkaši Efesa, faul na Madaru. Papapetru sad promašuje za tri.

2. minut - Asistencija Micića do Singltona - 5:0. Papapetru pogađa za 5:2, pa onda nova trojka Brajanta - 8:2.

1. minut - Prvi napad ima turski klub. Brajant pogađa za tri - 3:0. Sudije gledaju snimak, da li je isteklo vreme. Ne, koš je validan. Ne koriste posed košarkaši partizana.

18.29 - Startne petorke:

Efes: Vasilije Micić, Ilajdža Brajant, Vil Klajburn, Kris Singlton, Brajan Danston

Partizan: Jam Madar, Kevin Panter, Janis Papapetru, Zek Ledej, Alen Smailagić

18.10 - Kada su se sastali u prvom delu sezone crno-beli su pobedili 82:79.

17.57 - Uoči meča sa Efesom Željko Obradović je rekao:

- Ono što je bitno je da su se Efes povređeni igrači vratili. Pre svega Vasa Micić i Šejn Larkin koji su apsolutno najvažniji igrači u tom timu. Biće u kompletnom sastavu. Uvek je dobro da za protivnika imate jednu tako sjajnu ekipu koja je dve godine zaredom bila prvak Evrope. Situacija u kojoj se oni nalaze i u kojoj se mi nalazimo je na neki način neverovatna. Moramo da se spremimo da igramo neku normalnu utakmicu. Sigurno će biti motivisani, videli smo već i izjave trenera Atamana koji je rekao da je za njih utakmica protiv nas ključna i u svakom pogledu mnogo važnija od utakmice sa Realom. Mislim da će u tom smislu i pripremiti utakmicu protiv nas - rekao je trener Partizana.

17.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Efes - Partizan na portalu Informer.rs.