14.04.2023.

19:30 >> 22:24

U VELIKOM STILU! Partizan trojkom NANELIJA DOŠAO DO TRIJUMFA PROTIV PANATINAIKOSA!

Bio je ovo uzbudljiv meč, a crno-beli su do pobede su došli posle preokreta i tako su na uspešan način završli regularni tok Evrolige, a sada je na redu Top 8 i okrašji s madridskim Realom.

Panatinaikos je dosta bolje ušao u meč, u prvoj četvtrini su bili dosta bolji kada su šutevi u pitanju i posle prvih 10 minuta imali su +8 (18:26).

U drugoj četvrtini grčki tim je u jednom momentu imao i dvocifrenu prednost, ali usledila je sjajna serija Kevina Pantera i Alekse Avromvića, tako da su crno-beli na poluvreme otišli sa -6 (39:45)

Ponovo je Panatinaikos bio taj koji vodi igru u trećoj četvrtini, a ona se završila rezultatom 66:58 u korist ekipe iz Atine.

Ipak, Partizan ne bi bio Partizan kada se ne bi borio do poslednjeg momenta, što su puleni Željka Obradovića odlučno i dokazali  u poslednjoj četvrtine.

Nakon sjajne igre, u poslednjem minutu je Džejms Naneli pogodio trojku i tako je rešio ovaj meč.

Najefiksaniji u crno-belom timu večeras je bio Egzum sa 18 poena, dok je u protivničkom taboru Bejkon postigao 19.

Crno-bele sada očekuje novi izazov, a to je četvrtfinalna serija protiv Panatinaikosa.

Partizan:Panatinaikos 83:81 (18:26, 21:19,19:21,25:15)

Partizan:Vukčević(0), Ledej(9), Avramović(14),  Panter(17), Smailagić(4), Papapetru(3), Egzum(18), Naneli(5), Lesor(9), Trifunović(0), Anđušić(2), Madar(2)

Panatinaikos:Kalazitakis(6), Volters(3),Papaiganis(4), Bočordis(2), Vilijams(8), Agvranis(0),  Bejkon(19), Ponitka(12), Grigonis(10), Mantocukas(6), Gudaitis(11)

40. minut - Trojka Džejmsa Nanelija (83:81)

39. minut - Smanjuje Panatiakos prednost Partizan (80:79). Ponitka pogađa oba slobodna bacanja (80:81)

38. minut - Pogađa Panter (78:77), a zatim novi poeni Pantera (80:77)

37. minut - Fenomenalno zakucavanje Džejmsa Nanelija (74:73), a Bejkon pogađa uz faul (74:75). Pogađa Ledej oba slobodna bacanja (76:75), a onda poeni Grigonisa (76:77)

36. minut - Pogađa Papasjanis uz faul (72:73)

35. minut - Novi poeni Partizana (69:71), a zatim trojka Dante Egzuma za vođstvo (72:71)

34. minut - Ledej smanjuje prednost grčkog tima (62:71). Trojka Alekse Avramovića (65:71). Novi poeni Zeka Ledeja (67:71)

33. minut - Trojka Ponitke (60:71)

32. minut - Precizan Papagjanis (60:68)

31. minut - Pogađa Avramović

Kraj treće četvrtine

30. minut - Pogađa Kalazijakis (58:66)

29. minut - Nova trojka Kevina Bejkona (57:64)

28. minut - Trojka Dantea Ezguma (55:58), a zatim vraća istom merom Bejkon (55:61), nakon toga prvi  poeni Zeka Ledeja (57:61)

27. minut - Ponitka pogađa za povećanje prednosti (52:56)

26. minut - Pogađa Lesor oba slobodna bacanja (50:54). Pogađa Ezgum dva slobodna bacanja (52:54)

25. minut - Fenomenalno zakucavanje Egzuma, a zatim trojka Bejkona (48:54)

24. minut - Vraća trojku Vilijams (45:49)

23. minut - Pogađa Kevin Panter sa polu distanece (42:46), a onda trojka Avramovića (45:46)

22. minut - Gudaitis pogađa samo jednom slobodno bacanje (40:46)

21. minut - Polovičan Lesor sa slobodnih bacanja (40:45)

POLUVREME

20. minut - Siguran Aleksa Avramović za dva poena (37:45). U sledećem napadu ponov je bio precizan Avramović (39:45)

19. minut - Treća trojka Pantera (35:43), nakon toga Gudaitis je bio precizan pod košem (35:45)

18. minut - Ponitka prekida seriju Partizana od 10:0, ali onda zakucavanje Egzuma (32:40). Prva trojka Voltersa večeras (32:43)

17. minut - Sjajna serija Partizana, novi poeni Partizana, Carelis je zatražio tajm-aut  (30:38)

16. minut - Trojka Pantera (38:23), nakon toga ponovo pogađa trojku, a zatim poeni Avramović.. U

15. minut -Novi poeni za Panatinaikos (20:36), a nakon toga Bejkon povećava prednost (20:38)

14. minut - Dva poena Pantagonisa (20:34)

13. minut - Druga trojka Grigonisa za novu dvocifrenu prednoost (20:31)

12. minut - Prvi poeni Alena Smailagića (20:28)

11. minut - Postiže Kaldejdatis poene sa slobodnih bacanja (18:28)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Poeni Papajanisa (18:26)

9. minut - Nova serija Panatijakosa, imaju Grci sad +6 (18:24)

8. minut - Novi poeni Grigonisa (15:17). Egzum pogađa trojku za vođstvo (18:17)

7. minut - Zakucava Bejkon, ovo su njegovi prvi poeni (15:15)

6. minut - Prvi poeni Egzuma (13:13), a onda poeni Lesoera uz faul, ipak promašio slobodno bacanje (15:13)

5. minut - Moćno zakucavanje Lesora za prvo vođstvo Partizana (11:10), ali onda trojka Grigonisa (11:13)

4 minut - Postiže dva poena Gudaitis, a zatim trojka Papapetrua (9:10)

3.minut - Panatiakos ima +4, traži tajm-aut, Željko Obradović (4:8), a nakon toga poeni Madara (6:8)

2. minut - Ponitka postiže poene sa slobodnih bacanja (2:4), a zatim precizan Danilo Anđušić (4:4)

1. minut - Panatinaikos otvara meč poenima, a zatim Matijas Lesor postiže prve poene za Partizan večeras (2:2).

19.30 - Dobrodošli  na naš blog posvećen meču Partizana i Panatinaikosa u Evroligi.