02.05.2023.

18:30 >> 22:45

VILIJAMS GOS OHLADIO ARENU! NIŠTA OD FAJNAL-FORA... JOŠ! Igraće se četvrti meč! REAL JE ŽIV! (VIDEO+FOTO)

Kraljevski klub je smanjio u seriji na 1:2 i u četvrtak će se igrati četvrti meč na istom mestu, kada će crno-beli pojačani Lesorom (vraća se posle suspenzije) ipak pokušati da stignu do fajnal-fora u Kaunasu.

Trojku odluke postigao je Vilijams Gos u samom finišu, Real je otišao na plus tri i ispostaviće se na kraju prelomio meč.

Početak iz snova za crno-bele. Kao da je prvi napad nagovestio kako će se odvijati situacija na terenu. Musa je napravio faul u napadu i od tada je "kraljevski klub" u seriji grešaka, promašaji su se nizali, giosti nisu mogli da pogode ništa, a sa druge strane crno-beli nošeni hukom "grobara" sa tribina pogađaju sve.

Smailagić, Madar, Anđušić, pa Naneli i do dlanom o dlanom Partizan ima dvocifrenu razliku i to bez primljenog poena - 12:0. U tim trenucima gosti su bili na konopcima, kao da je i na njih uticao ambijent u Areni.

PARTIZAN - REAL MADRID 80:82 (32:19, 16:26, 15:21, 17:16)

Beogradska arena. Sudije: Boris Rižik, Mehdi Difalah, Emin Mogulkoč.

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 15, Avramović, Smailagić 15, Papapetru 4, Egzum 11, Naneli 13, Trifunović 2, Anđušić 6, Madar 12.

REAL MADRID: Vilijams Gos 22, Rendolf 1, Fernandez 6, Abalde, Hanga 3, Hezonja 12, Rodrigez 3, Poarije, Ljulj, Musa 9, Tavares 26.

Mali pad u igri ekipe Željka Obradovića koristi ekipa iz Madrida i preko Vilijams Gosa i trojke Muse stižu na podnošljiv minus - 13:9. Ledej pogađa, a onda Smailahgić i Anđušić za tri i ode Partuizan ponovo na plus 10 - 21:11.

Novi loši minuti crno-belih, ipak, greše i gosti, crno-beli ponovo ubacuju u petu brzinu dižu razliku i u finišu ovog dela igre idu na 15 razlike - 32:17.

Partizan je u 12. minutu ponovo stigao do prednosti od 15 poena (37:22). Košarkaši Reala su potom serijom od 9:4 u 14. minutu smanjili na 41:31.

Gosti na tri i po minuta pre kraja prvog poluvremena smanjili na 41:37. Real je dominirao pod košem pošto igrači domaćih nisu mogli da zaustave Tavaresa. Partizan je ipak rešio prvo poluvreme u svoju korist 48:45.

Domaći su poveli 50:45 na startu treće četvrtine, ali je posle nekoliko grešaka domaćeg tima Real smanjio na 50:49. Real je prvi put poveo na meču u 24. minutu (53:54). Gosti su u finišu treće četvrtine održavali prednost i u poslednji deo meča ušli s vođstvom od 66:63.

Real je početkom poslednje četvrtine poveo 68:63, a Partizan je uspeo da izjednači na 68:68. Partizan je na tri minuta pre kraja poveo posle duže vremena 77:75. Tavares je izjednačio na 77:77, a potom se ušlo u neizvesnu završnicu.

Domaći košarkaši su propustili nekoliko prilika da povedu, a onda je Vilijams-Gos trojkom na 24 sekunde pre kraja doneo prednost Realu 80:77.

Gosti su 11 sekundi pre kraja imali vođstvo 82:77. Zek Ledej je smanjio trojkom na 82:80, a onda su gosti imali nešto manje od četiri sekunde za napad. Real nije iskoristio napad, a Naneli je u poslednjim sekundama promašio šut za izjednačenje.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Ludnica u finišu! Nerešeno 77:77, a faul na Tavaresu. Lopta sa strane. Gos za tri! Arena zanemela - 77:80. Posle tajm auta Željka Obradovića Naneli promašuje, pa faul nad Hezonjom! Hrvat pogađa oba penala - 77:82. Lopta za Partizan, ali malo je vremena. Ledej pogađa za tri, a Partizan bukvalno niotkuda dolazi do kakve takve šanse, ali ipak je malo vremena. Kraj. Pobeda Reala 82:80.

39. minut - Hezonja za tri, lopta je završila na obruču. Idemo crno-beliiiiiiii!!! Ledeeej lopta izlazi iz koša, pa novi promašaj. Smailagić izlazi sa loptom van terena.

38. minut - Odličan faul Smailagića na Tavaresu. Neeee, faul u napadu! Sudije su promenile odluku! Faul Rudija, pa onda faul Trifunovića. Lopta za Real. Tavares pogađa - 77:77

37. minut - Novo zakucavanje Tavaresa - 72:75. Madar promašuje, ali Smailagić hvata loptu na ofanzivnom skoku. Faul! Precizan je Smajli oba puta - 74:75. Rodrigez promašuje za tri, ali Naneliiiiiiii ide trojkaaaaaaaaa, opet vodi Partizan - 77:75.

36. minut - Faul Vukčevića na Hezonji, koji sa penala vraća vođstvo Realu, ali pogodio je samo jedno bacanje - 72:73.

35. minut - Ponovo je egal. Egzum pogađa o tablu - 72:72. Novi veliki promašaj Muse. Faul Serhija Rodrigeza. Vukčević iz ćoška promašuje za tri.

34. minut - Madaaaaar za dvaaaaa, ali Tavares jednom rukom zakucava - 70:72.

33. minut - Nije uspeo Papapetru da pogodi, ali nije ni Vilijams Gos, koji ipak krade loptu, Musa ponovo greši. Egzum promašuje za tri, a onda Hezonja gazi liniju.

32. minut - Pogađa Dante Egzum uz faul. Nerešeno 68:68. Ključa Arena, faul na Vilijams Gosu. Prvo bacanje pogađa, a precizan je i drugi put - 68:70.

31. minut - Prvi napad za Real u poslednjoj deonici. Vilijams Gos pogađa za plus 5 - 63:68. Ledeeeeej, kakav poeeeen - 65:68

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Uzvraća Vilijams Gos trojkom - 61:66. Vukčević pogađa - 63:66. Hanga promašuje, a onda Madar pokušava sa tri četvrtine terena ništaaaaa.

29. minut - Ledeju izbijaju loptu sa leđa, brza kontra Reala, faul nad Hangom. Mađarski košarkaš pogađa jedno od dva, pa onda trojkaaaaaaaaaa Ledejaaaaaaa - 61:63.

28. minut - Sada se Musa zaleće i pogađa - 58:60, pa Madar promašuje za tri, a to kažnjava Musa - 58:62.

27. minut - Novi promašaj domačih, ali Musa promašuje sve. Zaleće se Egzum za dva , promašuje, hvata Ledej do papapetru i trojkaaaaa - 58:58.

26. minut - Tavares pogađa oba penala - ponovo vodi Real - 55:56. Anđušić ne pogaša za tri. Hezonja pogaša preko smailagića - 55:58.

Tekst potpisa

25. minut - Naneli pogađa iz teške pozicije, Smailagić faulira Tavaresa.

24. minut - Faul Anđušića, pa Nanelija, treći timski prekršaj crno-belih. Hanga za Tavaresa kome ispada lopta, Naneli ne pogaša, Hezonja za prvo vošstvo Madriđana, na semaforu je 53:54.

23. minut - Nema koša za Tavaresa, ali jaooo Smailagić na drugoj strani pravi grešku u koracima. Nema trojke za Hangu, ali Gos pogaša 53:51.

22. minut - Vilijams Gos pogađa za tri - 50:48. Grešed crno-beli novi promašaj, a onda faul na Gosu. Pogodio je samo jedan penal - 50:49. Anđušić sam kao duh, trojkaaaa - 53:49.

21. minut - Avramović promašuje za tri, ali i Hanga. Ništa od izjednačenja. Smailagić brutalno kuca preko tavavresa - 50:45.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Real nije iskoristio napad, isteklo je vreme, a onda Egzum pogaša za 48:45. Rudi promašuje za tri. Gotovo prvo poluvreme  tri razlike za Partizan 48:45.

19. minut - Fernandez promašuje trojku za izjednačenje, odgovara istom merom Avramović. Musa pogađa - 46:45. Drugi promašaj Avramovića zaredom za tri poena, gosti imaju napad za vođstvo, ali pre toga tajm-aut.

18. minut - Ipak uzvraća Naneli trojkooooom - 46:41. Tavares je u dobrom ritmu - 46:43. Poeni Avramovića, ali Ćus Mateo traži čelendž. Gleda se snimak. Nema poena, koš nije validan, Real u napadu.

17. minut - Tavares pogađa - 41:34. Ledej promašuje sa poludistance, pa onda Tavares pogađa uz faul. Tajm-aut Obradović. Pogađa centar gostiju i samo je minus 4 - 41:37. Odličan je Ledej, prosto tera na faul Tavaresa. Jedan poen sa bacanja za ekipu Željka Obradovića. Na drugoj strani nesportski faul nad Musom. Sudije su gledale snimak i nema dileme za njih. Reprezentativac Bih pogađa oba bacanja, a onda u napadu i Tavares samo je dva razlike - 43:41.

16. minut - Serhio Rodriges gubi loptu, pa ovo je neverovatno. Avramović mu izbija loptu. Smailagić pokušava brutalno zakucavanje preko Tavaresa, ali vreme je isteklo. Rudi promašuje iz velike daljine.

15. minut - Avramović promašuje, ali ponovo je lopta za crno-bele. Trifunović za tri, nema trojke, štetaaa. Faul u napadu Tavaresa. Papapetru, nema koša u sledećem napadu.

14. minut - Smailagić promašuje za tri. Egzum promašuje i pada, Avramović pravi faul na Tavaresu, koristan faul, sprečio je siguran faul - 41:31. Centar Reala promašuje prvi, a pogađa drugi penal - 41:32.

13. minut - Faul na Egzumu. Novi poeni, Tavares ne stiže do lopte. Novi napad za Partizan, ne pogađa Egzum, ali Trifunović ispravlja.

12. minut - Novi promašaj Reala. Ovo niko nije očekivao. Tako loš početak za kraljevski klub, ali to je odlično za srpski tim. Idemoooo, crno-beli!

11. minut - Kreću crno-beli poenom, a onda Rudi trojkom cepoa mrežicu - 34:22. Odgovara Smailagić trojkom - 37:22. Novi promašaj Reala.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Dante Egzum, kakva finta - 32:17. Rodrigez za Rendolfa nema poena, ali tu je Hanga - 32:19. To je i rezultat prve četvrtine.

9. minut - Poeni Ledeja, ne staju crno-beli - 30:16! Faul Madara, Koprivica ulazi u igru prvi put posle početka sezone zbog povrede. Jedan od dva bacanja za Rendolfa - 30:17.

8. minut - Hanga promašuje, Tavares totalno odsečen, Papapetru, faul Hezonje. Jedan pogodak sa penala, a onda poeni Hezonje - 28:16

7. minut - Jan Madar poentira - 23:13. Real u napadu, Musa greši, Madar stiže do lopte - faul! Izraelac pogađa oba sa penala - 25:13. Vilijams Gos novi promašaj, a onda na drugoj strani Hanga pravi faul. Ponovo će Madar da izvodi bacanja. Deseti poen izraelskog reprezentativca - 27:13.

6. minut - Ljulj promašuje preko Ledeja za tri. Smailagić za triiiiiii - 21:11.

5. minut - Ledej ovog puta pogađa - 15:9. Vilijams Gos već ima 6 poena - 15:11. Anđušić za triiiiiiiiiii - 18:11.

4. minut - Anđušić promašuje za tri, Vilijams Gos potpuno sam pogađa 13:6. Promašuje Ledej, Musa pogađa za tri - 13:9.

3. minut - Vilijams Gos gubi loptu, Madar u kontri, poen - 12:0, košarkaši Reala na patosu, ne znaju gde su. Faul na Gosu. Precizan sa penala 12:2.

2. minut - Novi poeni za Partiazn Anđušić, pa novi promašaj za Real! Naneli za triiiiii! - 9:0! Odmaj tajm aut traži Ćus Mateo. Vilijams Gos promašuje za tri, Ledej u napadu, faul! Imaće Ledej dva slobodna bacanja. Pogađa prvo, ne i drugo - 10:0.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi napad za Real i odmah faul u napadu Muse. Smailagić otvara utakmicu sa poenom uz faul! Bez poena sa penala, ali nova greška, loš pas za Tavaresa. Madar za dva - 4:0 za crno-bele. Nova izgubljena lopta za goste u prvom minutu!

20.30 - Sjajna koreografija navijača Partizana

20.29 - U toku je intoniranje himne Evroliga utakmica uskoro počinje.

20.05 - Evo ih! I košarkaši Partizana izlaze na teren praćeni gromoglasnim ovacijama! Eksplozija u Areni!

19.57 - Košarkaši Reala su istrčali na teren! Nezapamćeni zvižduci! Zaglušujuća buka! Vruća "dobrodošlica" igračima španskog kluba.

19.27 - Košarkaši Partizana isrčali na parket kako bi se zagrejali za susret protiv Real Madrida, a najveće ovacije dobio je Dante Egzum.

19.11 - Valter Tavares igraće treći meč protiv Partizana. Centar Reala izašao je na zagrevanje sa ekipom i to sa slušalicama na ušima. Podsetimo, Tavares se povredio u prvom meču protiv crno-belih.

18.55 - Košarkaši Reala su na zagrevanju, glasni zvižduci malobrojne publike za Serhia Rodrigeza, koja tek pristiže u Arenu i molba vođe navijača "grobarima" da ne ubace nijedan predmet "jer samo čekaju da izbace Partizan".

18.45 - Navijači polako počinju da pristižu u Arenu. Za svakog ko večeras bude na tribinama spremno je iznenađenje! Svako mesto u velelepnoj prestoničkoj dvorani ima majicu na poklon.

18.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo utakmice Partizan - Real Madrid na portalu Informer.rs.