05.10.2023.

19:56

Raspad Partizana u Izraelu! Makabi razbio crno-bele na startu Evrolige! (VIDEO)

Crno-beli su poraženi u Tel Avivu od Makabija rezultatom 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23).

Aleksa Avramović je bio najefikasniji u timu Partizana sa 24 poena. Panter je postigao 11, takođe i Doužer 11. Smailagić i Naneli su upisali po 10 poena. Kod domaćina Braun je postigao 22 poena, Sorkin 14, Nibo 14.

MAKABI TEL AVIV - PARTIZAN 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23)

Dvorana: Mivtahim Arena. Sudije: Migel Anhel Peres, Gajtis Vilijus, Luka Kardum.

MAKABI: Antonijus, Braun, Boldvin, Goldman, Blat, Dibartolomeo, Veb, Menko, Sorkin, Rivero, Kolson, Koen, Nibo.

PARTIZAN: Avramović, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Panter, Smailagić, Trifunović, Ponitka, Ledej, Koprivica, Kaminski.

"Ponos Izraela" će biti oslabljen neigranjem pleja Vejda Boldvina zbog povrede leđa.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Trifunović je smanjio na 94:79. Veb pogađa za 96:79. Smailagić pogađa za konačan rezultat - 96:81.

39. minut - Naneli postiže svoju drugu trojku - 91:85. Bartolomeo odgovara trojkom na trojku - 94:75.

38. minut - Avramović sam u kontri precizan za dva - 89:72. River opet poentira - 91:82.

37. minut - Doužer je posle Avramovića i Pantera treći košarkaš Partizana sa dvocifrenim učinkom - 89:70.

36. minut - Bartolomeo je precizan za 89:68, sledi tajm-aut, verovatno poslednji na meču. Ovde je sve rešeno.

35. minut - Naneli do Smailagića koji spušta loptu u koš.

34. minut - Antonijus promašuje, pa crno-beli gube loptu, ipak ni košarkaši Makabija ne uspevaju da dođu do koša.

33. minut - Veb polovičan sa penala, onda promašeni napad Partizana, pa Sorkin pogađa 84:60.

32. minut - Naneli do Avramovića, pa onda Panter sam pokušava za tri, promašaj. Raste prednost Ponosa Izraela, Nibo je precizan 81:60.

31. minut - Prvo Blat, a onda Kolson dižu razliku na maksimalnih plus 19! Tajm-aut Obradović 79:60.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Na kraju treće deonice novi poeni za "žute" 74:58.

29. minut - Moćno zakucavanje Balše Koprivice 70:58.

28. minut - Promašuju košarkaši Makabija, a onda Naneli poentira 67:56.  Sorkin poentira uz faul. Precizan je i sa linije slobodnih bacanja 70:56.

27. minut - Panter smanjuje na 63:54. Klivlend pogađa za 65:54 sa linije penala. Ponovo je Klivlend na liniji bacanja. I pogađa oba - 67:54.

26. minut - Ne koristi napad Makabi, pa faul Sorkina na Doužeru. Letnje pojačanje Partizana pogađa oba penala 61:52.

25. minut - Doužer promašuje za tri, ali i Braun, faul Sorkina na Ledeju, koji pogađa jedno bacanje 61:50.

24. minut - Rivero postiže nove poene za 61:47, odgovara Doužer 61:49.

23. minut - Nibo je nesportski fauliran, pogodio je oba bacanja - 57:47.

22. minut - Dobra odbrana Partizana. Ledej postiže nove poene. Nova odbrana, Panter pogađa... 55:47.

21. minut - Prve poene u nastavku meča postiže Zek Ledej 55:43.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Makabi promašuje, a onda i Trifunović za kraj poluvremena 55:43.

19. minut - Novi poeni Brauna za 55:40. Doužer pogađa 55:43.

18. minut - Panter oba puta precizan sa penala, a onda Koen pogađa 49:38. Smailagić se rve u reketu sa Bartolomeom, aut lopta za crno-bele, a onda Kevin Panter postiže sedmi poen.

17. minut - Prvi promašaj Brauna, a onda Aleksaaaaaaaaa! Poeni uz faul. Pogađa i sa penala. Ekspresno se Partizan spustio sa minus 17, na podnošljivih minus 9. Stiže Avramović do 20 poena u prvom poluvremenu

16. minut - Trojka Alekse Avramovića 45:31. Kolson nije pogodio, ali Nibo opet najviši u skoku, ipak do lopte stiže Ledej, koji dodaje do Avramovića, a Aleksa poentira 45:33

15. minut - Promašuje Panter za tri, a onda Nibo pogađa uz faul. Precizan je i sa penala 41:28. rampa za Kaminskog, a onda Kolsen pogađa za 43:28. Tajm aut Obradović. Serija Makabija 11:1.

14. minut - Kaminski pravi namernu ličnu, Kolson promašuje prvo, pa pogađa drugo bacanje. Lopta sa strane za ekipu iz Tel Aviva. Blat promašuje, hvata Nibo, Braun pogađa za tri - 38:27.

13. minut - Poeni za Makabi, pogađa Nibo 34:27.

12. minut - Poentira Kaminski, evo serije Partizana 6:0, rezultat je 32:24. Poen Avramovića posle faula, Kolson promašuje, a Amramović "tanji" razliku domaćih 32:27.

11. minut - Makabi počinje drugu deonicu trojkom Sorkina, a odgovara dvojkom Avramović 30:18. Ne koristi napad Ponos Izraela.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Gube loptu igrači makabija, ne uspeva ni Partizan, kraj prvog perioda igre.

9. minut - Evo Alekse u elementu. Poen uz faul - 23:13. Kolson polovićan sa linije bacanja, Anđušić promašuje za tri, a onda Blat neumoljivo pogađa trojku 27:13. Buuum, trojka Nanelija 27:16.

8. minut - Razigrao se Braun, nova trojka, novo cepanje mrežice crno-belih 23:11. Ništa od akcije Partizana, Anđušić gubi loptu, pa prva izgubljena lopta Makabija.

7. minut - Novi poeni nezaustavljivog Brauna. Panter do Nanelija koji dobija rampu, a onda Kolson lako poentira u kontri 20:11.

6. minut - Faul na Kolsonu koji je polovičan sa linije penala - 16:9. Na drugoj strani sjajno fintiranje Smailagića i brutalno zakucavanje.

5. minut - Novi poeni Brauna, koji je već na dvocifrenom učinku 13:7. Obradović reaguje tajm-autom, a u igru će Aleksa Avramović. Tek što je kročio na teren Avramović pogađa za dva 13:9. Kolson poentira za 15:9.

4. minut - Lorenco Braun je nezhaustavljiv. Veliko samopouzdanje ima as Makabija. Nova trojka 11:7. Ledej išao na Niba i promašio.

3. minut - Poeni Zeka Ledeja za 7:7, na drugoj strani faul na Nibu, koji pogađa jedno od dva slobodna bacanja 8:7

2. minut - Novi poeni Lorenca Brauna izjednačenje u Mivtahim Areni, pa odgovara Nibo sa dva poena 7:5.

1. minut - Partizan ne koristi prvi napad, a Makabi otvara meč trojkom Brauna 3:0. Koprivica, pa onda i Panter trojkom dovode Partizan u vođstvo 5:3

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na tekstualni prenos meča Makabi - Partizan na portalu Evrolige.