03.11.2023.

19:30

Kraj: Poraz Partizana u Španiji

Sporna je bila forma Partizana na startu sezone, posebno nakon poraza od Mege u ABA ligi, ali su dve pobede nad Crvenom zvezdom dale novu energiju crno-belima. Četa Željka Obradovića na lovorikama tih trijumfa otišao je na meč šestog kola Evrolige protiv Baskonije.

Jasno je da Partizan u Vitoriji želi nastavak pobedničkog niza, ali će zadatak biti pakleno težak. Baskonija je uoči duela sa crno-belima promenila trenera i na klupu vratila Duška Ivanovića koji je do pre desetak dana predvodio Crvenu zvezdu. Baski nisu dobro počeli sezonu, imaju tek jedan trijumf u uvodnih pet kola elitnog takmičenja.

BASKONIJA - PARTIZAN   84:83 (23:23, 25:19, 14:25)

Fernando Buesa Arena, Vitorija         Sudije: Lotermozer, Nedović, Laurinavičijus

Baskonija: Hauard, Raiste, Kris, Sedekerskis, Marinković, Miler-Mekintajer, Diez, Diop, Kotsar, Kostelo, Moneke

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Trifunović, Doužer, Kaminski

Treća četvrtina:

KRAJ!

40. minut - Au... Ofanzivni skok Monekea koji ide na liniju penala nakon faula Jaramaza i koristi dva bacanja. Baskonija ima pola koša prednosti na sekund do kraja - 84:83.

40. minut - NANELIIIIIIIIII! U kontri pogađa Naneli i to uz faul Milera-Mekintajera i koristi dodatno slobodno bacanje - 82:83! Napad za Baskoniju do kraja je ostalo 13 sekundi...

40. minut - Čima Moneke se najbolje snašao u reketu i pogodio, a potom lopta beži Naneliju... Baskonija ima napad, dva poena prednosti, a do kraja je ostalo 20 sekundi - 82:80!

39. minut - JARAMAAAAAAAAAAAZ! Pogađa plej Partizana iz ugla - 80:80!

39. minut - Greška Anđušića, loptu krade Miler-Mekintajer i zakucava u kontri - 80:77!

38. minut - Preokret Baskonije... Vukčević pravi faul nad Sedekerskisom, a Litvanac pogađa oba slobodna bacanja - 78:77!

37. minut - Laki poeni Jaramaza posle prodora, ali na drugoj strani nova trojka za Baskoniju, precizan je Vanja Marinković - 76:77!

36. minut - Vezuje Markus Hauard drugu trojku, Baskonija je na posed zaostatka i odmah tajm-aut traži Obradović - 73:75!

35. minut - Lopta je sve više u rukama Hauarda koji sada pogađa za tri preko Avramovića, ali na drugoj strani faul pravi Sedekerskis. Ispunio je domaćin bonus - 70:74!

34. minut - Prekida Markus Hauard seriju Partizana, ali vraća to Zek Ledej - 67:74!

33. minut - Izuzetna saradnja Trifunovića i Vukčevića, novi laki peoni za crno-bele koji sada imaju sedam poena prednosti - 65:72!

32. minut - Ponovo je agresivnost Avramovića u odbrani donela poene Partizanu, u kontri je bio Smailagić koji je fauliran, a reprezentativac pogađa dva bacanja - 65:70!

31. minut - Nastavlja se borba u "Fernando Buesa Areni", pogađa Avramović, ali vraća to na drugoj strani Čima Moneke - 65:68!

30. minut - Ispada Vukčević u odbrani, kažnjava to Čima Moneke, gotova je treća četvrtina - 63:66!

29. minut - NANELIIIIIIIIII! Ide nova trojka crno-belih, sada je Naneli preko ruke Sedekerskisa, ali na drugoj strani loša reakcija Uroša Trifunovića koji poklanja tri slobodna bacanja Vanji Marinkoviću. Srpski reprezentativac koristi sva tri - 61:66!

28. minut - Ponovo dobro rešenje Jaramaza, pogađa posle prodora preko Čime Monekea, sa druge strane dve greške Baskonije - 58:63!

27. minut - Greška Kaminskog u odbrani, ponovo je Sedekerskis to kaznio pogodio i dobio dodotno slobodno bacanje - 58:61!

27. minut - Sada dobra sekvenca Ognjena Jaramaza, prvo pogodak sa poludistance, a potom i blokada na Miler-Mekintajeru - 55:61!

26. minut - ANĐUŠIIIIIIIIIĆ! Odlična reakcija Nenelija u odbrani, sevnula je kontra Partizana i koristi to šuter crno-belih - 55:59!

25. minut - Nastavlja se serija Partizana, ponovo je precizan bio Zek Ledej i crno-beli napokon vode - 55:56!

24. minut - Pogađa Ognjen Jaramaz zicer, potom ukradena lopta Ledeja koji zakucava - 55:54. Odmah tajm-autom reaguje Duško Ivanović...

23. minut - NANELIIIIIIII! Sjajna etapa u igri Partizana, dobra odbrana na jednoj strani, sam je na trojci potom ostao Naneli i pogodio - 53:50. Ipak, seriju crno-belih prekida Raiste - 55:50!

22. minut - ANĐUŠIIIIIIIIIIĆ! Uzvraća istom merom Danilo, Hauard ga je faulirao, a Anđušić koristi dodatno slobodno bacanje - 53:45!

22. minut - Izuzetno loša reakcija Kaminskog... Kotsar je prelako prošao do koša, pogodio i iznudio dodatno slobodno bacanje koje pogađa - 51:42!

21. minut - Greška Partizana, a potom i Baskonije, nešto sporiji početak treće četvrtine.

Druga četvrtina:

Kraj prvog poluvremena... Miler-Mekintajer prošao je kao brzi voz do koša, iznudio faul i pogodio dva slobodna bacanja - 48:42!

20. minut - Vezuje sada Džejms Naneli četiri poena sa linije penala - 46:42!

20. minut - Pogađa Zek Ledej sa niskog posta, ali vraća to Vanja Marinković koji ubacuje još jednu trojku - 46:38!

19. minut - Siguran je sa linije penala Džejms Naneli, na drugoj strani istom merom uzvraća Markus Hauard - 43:38!

18. minut - Dobra reakcija Partizana posle tajm-auta, laki poeni za Frenka Kaminskog, na drugoj strani pametan faul Anđušića, tek jedno bacanje pogađa Čima Moneke - 41:34!

18. minut - Tajm-aut Željka Obradovića, raste prednost Baskonije, sada zakucavanje Čime Monekea i domaćin ima 8 poena prednosti - 40:32!

17. minut - LEDEEEEEJ! Prekida seriju Baskonije Zek Ledej pogotkom za tri poena iz ugla, potom i dobra odbrana crno-belih, ali greška Alekse Avramovića - 38:32!

16. minut - Kazna za crno-bele, osmi ofanzivni skok domaćina, koristi to Čima Moneke i pogađa za tri poena, potom promašaj Nanelija i faul, na liniju penala ide Kodi Miler-Mekintajer - 36:29!

15. minut - Serija grešaka na obe strane, ne snalazi se najbolje Smailagić večeras u Vitoriji, napad je za Baskoniju nakon njegovog promašaja za tri poena.

14. minut - Nastavlja se serija Baskonije, sada je 10:0, trojki pogađa Vanja Marinković, a potom nove poene beleži Kotsar - 33:29!

13. minut - Nestvarno se muči Partizan u defanzivnom skoku, sada je Miler-Mekintajer pokupio loptu ispred Ledeja i pogodio uz faul, koristi potom bivši plej crno-belih i dodatno slobodno bacanje - 28:29!

12. minut - VUKČEVIIIIIIIĆ! Ovo gotovo niko nije očekivao, nova trojka i već 11 poena za mladog košarkaša - 25:29!

11. minut - Izuzetna rola Tristana Vukčevića, sada je iznudio tri slobodna bacanja nakon faula Čime Monekea i pogodio sva tri - 23:26!

Prva četvrtina:

10. minut - SMAILAGIIIIIIIĆ! Sjajan potez srpskog reprezentativca koji pogađa preko Kotsara i dobija faul, a potom koristi i dodatnoj slobodno bacanje, ponovo je nerešeno - 23:23!

9. minut - Još jedan dobar potez Tristana Vukčevića, lako se krilni centar Partizana oslobodio Monekea i pogodio na drugi obruč, ali vraća to Kotsar - 23:20!

8. minut - Sjajna reakcija domaćina nakon Ivanovićevog tajm-auta, pravi Baskonija seriju 4:0 preki Hauarda, ali prekida to Uroš Trifunović - 21:18!

7. minut - TRIFUNOVIIIIIĆ! Raspucali su se crno-beli i istopili veliku prednost Baskonije, odmah reaguje tajm-autom Duško Ivanović - 17:16!

6. minut - VUKČEVIIIIIIĆ! Spreman je bio mladi srpski košarkaš pod uglom 45 stepeni i vraća trojku Baskoniji - 15:13!

5. minut - Nova trojka za Baskoniju, sada mrežicu cepa Sander Raiste, a potom u kontri Maik Kotsar - 15:10!

4. minut - Vezuje sada Frenk Kaminski četiri poena, prekret crno-belih, ali vraća Sedekerskis - 10:10!

3. minut - NANELIIIIIIIII! Cepa mrežicu šuter Partizana i ponovo poravnava rezultat - 8:8!

2. minut -  Sada se Sedekerskis osvetio Anđušiću, naterao Danila na grešku i pogodio dodatno slobodno bacanje. Potom dobra odbrana Baskonije i novi poeni za Sedekerskisa - 8:3!

1. minut - Uzvraća Danilo Anđušić na drugoj strani, pogađa bek Partizana pored Sedekerskisa i to uz faul, a potom koristi dodatno slobodno bacanje - 3:3.

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad za Baskoniju i odmah za tri pogađa Metju Kostelo nakon loše defanzivne reakcije Zeka Ledeja - 3:0!

20:03 - Partizan će i večeras biti bez Kevina Pantera i Mateuša Ponjitke, sa druge strane Duško Ivanović ne računa na Nika Meniona koji ima problema sa povredom.

19:30 - Dobro došli na lajv prenos šestog kola Evrolige između Baskonije i Partizana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uživo uz portal Informer.rs!