27.01.2024.

12:49

Koji preokret Partizana vam je najdraži? Lude završnice su zaštitni znak (ANKETA)

Sinoć je pao Žalgiris rezultatom 81:72, a crno-belir su loše otvorili meč i imali minus 11.

Prvi od šest preokreta dogodio se u 5. kolu 26. oktobra, Partizan je bio domaćin, a u Areni je gostovala Crvena zvezda.

Crno-beli gubili su u poslednjoj četvrtini čak 13 razlike i uspeli da dođu do trijumfa (88:86).

U novembru je u goste Partizanu došao Fenerbahče. U prvom poluvremenu crno-beli gubili su 15 razlike, u drugom 14, ali pobeda rezultatom 85:84 upisana je na kraju u korist Željkovog tima.

Krajem novembra stigao je i Panatinaikos u grotlo najveće dvorane u Srbije. Sve je imalo emotivno uvertiru zbog dolaska bivšeg košarkaša Partizana Matijasa Lesora, ali je na terenu bilo žestoko.

Gubio je Partizan deset razlike u poslednjoj četvrtini, ali obezbedio produžetak i izašao kao pobednik rezultatom 92:87.

Nekoliko dana kasnije Armani je na Novi Beograd došao "naoštren" da dobije Partizan i sve je išlo ka tome.

U 26. minutu imali su izabranici Etorea Mesine i plus 15, ali su se trgli tad crno-beli i na kraju nastavili pobedničku seriju (82:69).

Najveći preokret Partizana u istoriji Evrolige dogodio se pre samo 15 dana. Partizan je tada nadoknadio čak minus 24 protiv sjajne ekipe Makabija i slavio kada se niko nije nadao sa 88:79.