15.02.2024.

19:19

Kraj! Sigurna pobeda Partizana protiv Hercegovca!

Crno-beli prvi meč u Nišu igraju protiv Hercegovca iz Gajdobre koji se prvi put našao u borbi za "Žućkovu levicu". Ovaj tim se na ovo takmičenje plasirao posle osvajanja Kupa Srbije.

Partizan-Hercegovac 92:67 (14:13, 23:16, 27:19, 28:19)

Dvorana: Čair, Niš

Sudije: Tomić, Đorđević i Gudžulić

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski.

Trener: Željko Obradović

KK Hercegovac: Grušanović, Stojanović, Dangubić, Tejić, Zarić, Todorović, Brekić, Matić, Radovanović, Kumović, Gaćeša, Dimić.

Trener: Aleksandar Komnenić

KRAJ

40. minut - Opet je zakucao Koprivica (89:67). Trojka Anđušića za kraj (92:67).

39. minut - Ponovo je pokušao Avramović, ipak sada bez uspeha

38. minut - Obe ekipe su oslobodile  ruke u finišu meča. Partizan ima sigurno dvocifrenu prednost, ssada je precizan bio Avramović (87:67)

37. minut - Povećava Partizan prednost sa tri poena. Pitanje pobednika se više dovodi u pitanje.

36. minut - Novi poeni Tristan Vukčević precizan za dva poenba (78:61)

35. minut - Miloš Dimić daje trojku za Hercegovac (75:59)

34. minut - Pogađa za tri poena Aleksa Avramović (75:56)

33. minut- Pogađa Dimić, a zatim s druge strane precizan Tristan Vukčević (70:54). Efeketno zakucavanje Balše Koprivice (72:54)

32  minut - Poeni Dimića (66:52). Povećava prednost Partizan sa slobodnih bacanja (67:52).

31. minut - Odlično zakucavanje Tristana Vukčevića (66:48). Pohađa Predrag Radovanović (66:50).

Kraj treće četvrtine

30. minut - Odličan pogodak Dimića za Hercegovac (64:48).

29. minut - Precizan Marić s poludistance (62:44).SIguran Predrag Radovanović sa slobodnih bacanja. U napadu Partizana, Tristan Vukčević je imao sjajno zakucavanje (64:46).

28. minut - Frenk Kaminski je poodio oba slobodna bacanja (59:42). Nakon toga iz kontre pogađa trojku kapiten Partizana, Kevin Panter. Ovo su njegovi prvi poeni na meču (62:42).

27. minut - Pogađa trojku Tristan Vukčević (54:41). U napadu Hercegovca fauliran je Marić koji nakon toga bio polovičan sa slobodnih bacanja (54:42). Trojka Alekse Avramovića (57:42).

26. minut - Novi poeni Frenka Kaminskog, Aleksandar Komenić je zatražio tajm-aut. Pogađa trojku Matija Todorić iz velike daljine (51:41).

25. minut - Dva poena Anđušića (47:36). Iskusni Gaćeša se sjajno snašao pod košem i pogodio za dva poena (47:38)

24. minut- Kaminski je pogodio za dva poena (43:34). Ponovo je precizan bio Kaminski (45:45), a onda s druge strane poeni Brekić (45:36)

23. minut - Nesportski faul Ognjena Jaramaza nad Nikolom Gaćešom. Pogodio je iskusni centar oba bacanja (41:34).

22. minut - Precizan je bio Naneli, a onda je usledila trojka Hercegovca (39:32). Dobro se snašao Jaramaz pod košem za vođstvo Hercegovca

21 minut - Imao je Naneli otvoren šut za tri poena, ipak pogodio je samo obruč

POLUVREME

20. minut - Frenk Kaminski je bio polovičan sa slobodnih bacanja (34:27). Novi poeni za Hercegovac, precizan je bio Marić (34:29). Pocepao je mrežicu Doužer uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Hercegovac smanjuje prednost sa slobodnih bacanja, a zatim kucanje Doužera (33:25). Poeni Dimića uz zvuk sirene (33:27).

18. minut - Pokušao je Gaćeša za tri poena, ali bez uspeha, s druge strane je promašio Doužer.

17. minut - Pokušao je Trifunović za dva poena, nije se posle toga baš najbolje snašao Doužer. Novi poeni Zeka Ledeja, a onda je Komnenić zatražio tajm-aut. Ledej je potom pogodio dodatno bacanje (31:23)

16. minut - Novi poeni za Hercegovac, precizan je bio Dimić, a onda novi poeni Balše Koprivice (26:23). Zek Leped je pogodio oba slobodna bacanja (28:23).

15. minut - Fenomenalna asistencija Danila Anđušića za Balšu Koprivicu (22:20). Zatražio je tajm-aut Aleksandar Komnenić.Tehnička za Partizan. Grušanović je bio polovičan sa slobodnih bacanja (22:21). Uhvatio je odlično loptu Zek Ledej, a zatim efektno zakucao (24:21).

14. minut -  Imao je Hercegovac incijativu u ovom minutu. Ipak, nisu košarkaši iz Gajdobre iskoristili šanse.

13. minut - Polovičan je bio Balša Koprivica sa slobodnih bacanja (18:20). Zakucao je Balša Koprivica za izjednačenje (20:20)

12. minut - Dobio je Ledej loptu u desnom ćošku, a zatim je bio precizan za tri poena (17:18). Isksni Gaćeša je pogodio preko Balše Koprivice (17:20).

11. minut - Mladen Grušanović pogađa za vođstvo Hercegovca (14:15). Nakon toga je Gaćeša pogodio trojku, Željko Obradović je zatražio tajm-aut (14:18).

Kraj prve četvrtine

10. minut - Pokušao je Zek Ledej za tri poena, ali bez uspeha. U napadu Hercegovca trojku je pogodio Marić (14:13)

9. minut - Odličnu kontru je imao Hercegovac, a to je iskoristio njihov plejmejker Todorić. Usledio je napad crno-belih i trojka Trifunovića (12:10). Žel Ledej je fauliran, a onda je pogodio oba slobodna bacanja (14:10)

8. minut - Imao je Radovanović ofanzivni skok,  a zatim je pogodio pod faulom. Nakon toga je bio precizan sa slobodnih bacanja (9:8)

7. minut - Grušanović je dodao Radovanoviću koji je promašio, usledila je kontra Partizana i poeni Uroša Trifunovića (9:5).

6. minut - Pokušao je Grušanović za tri poena iz velike daljine, zatim je loptu uhvatio Balša Koprivica.

5. minut - Pokušao je Todorić, ali odlično ga je blokirao Tristan Vukčević. Promašio je šut za tri poena Jaramaz u napadu Partizana. U novom napadu crno-belih precizan je bio Uroš Trifunović (6:5)

4. minut - Imao je šansu Partizan da ponovo stekne vođstvo, ali nisu se dobro organizovali crno-beli.

3. minut - Prvi poeni za Hercegovac. Pogodio je Brekić,  a u sledećem napadu pogodio je trojku za prvo vođstvo tima iz Gajdobre. S druge strane precizan je bio Jaramaz (5:4)

2. minut - Pokušao je Trifunović za tri poena, loptu je onda pokupio Koprivica i postigao prve poena za Partizan (2:0).

1. minut - Imao je prvo napad Partizan, a zatim je Brekić iz Hercegovca pokušao za tri poena, ipak bez uspeha. Lopta je došla do Balše Koprivice koji je istu prosledio napred.

19.43 - Navijači Hercegovca su stigli u Niš da podrže svoj omiljeni tim.

19.37 - Partizan večeras igra u specijalnim dresovima za Kup Radivoja Koraća.

19.30 - Košarkaši Hercegovca su juče stigli u Niš, a na svom Instagram profilu objavili su da će ih u dvorani podržati 400 ljudi iz Gajdobre.

19.20 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Partizana i Hercegovca u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća