KRAJ: Partizan savladao Vojvodinu za finale Kupa Koraća!

Izabranici Željka Obradovića sutra uveče boriće se za prvi trofej u sezoni protiv Crvene zvezde (21.00, Arena premijum 1).

Vojvodina - Partizan 67:80 (22:24, 14:19, 14:17, 17:20)

Sudije: Juras (Novi Sad), Jevtović, Ćalić (Beograd)

VOJVODINA: Kaningem, Banjac, Nedeljkov, Ljubičić, Rakićević, Zagrađanin, Bumbić, Savić, Nikolić, Ašćerić, Džonson, Vučetić.

Trener: Miloš Isakov

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski.

Trener: Željko Obradović

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Koševima Avramovića i Nedeljkova završeno je polufinale Kupa Koraća (67:80).

39. minut - Posle prekršaja Avramovića, samo jedno bacanje pogodio je Kaningem (66:78). Ledej iz ćoška nije bio precizan.

38. minut - Dobra odbrana crno-belih, ali Naneli nije pogodio.

37. minut - Kaminski još jednom siguran u reketu (65:78).

37. minut - Ukrao je Ledej loptu i lepo završio akciju (65:76).

37. minut - Nakon dobre odbrane krenuo je Partizan u brz napad, a Nikolić je nesportskim faulom zaustavio Ledeja. Oba penala realizovao je Amerikanac (65:74), a onda promašio za tri.

36. minut - Kakva blokada Zeka Ledeja! Savić ne zna šta ga je snašlo.

36. minut - Lepa akcija crno-belih i odličan ulaz Nanelija (65:72). S druge strane, neprecizan Džonson za tri.

36. minut - Avramović je nepropisno zaustavio Kaningema u prodoru. Vošin Amerikanac je siguran sa penala (65:70).

35. minut - Nakon dobre odbrane, krenuli su crno-beli u kontru, a Bumbić je svojim petim faulom zaustavio Pantera, koji je dao dva bacanja (63:70).

35. minut - Naneli je poslao jako dobru loptui Kaminskom, a on rešio ispod koša u svom stilu (63:68).

34. minut - Greška u skoku igrača Partizana, iskoristio je to Nikolić i pogodio (63:66). Beograđani imaju samo "plus tri".

34. minut - Pokušavaju "lale" zonskim presingom da poremete crno-bele. Avramović je promašio za tri, a onda je Panter morao kontru da "seče" faulom.

34. minut - Ređaju se prekršaji na obe strane. Sada je Kaningem pogodio (61:66).

34. minut - Još jednom su igrači Partizana na liniji penala. Ovog puta je Doužer siguran (59:66)

33. minut - Nova trojka Luke Ašćerića (59:64)

33. minut - Napao je Trifunović, šutirao je pod faulom, a onda dao dva penala (56:64).

32. minut - Igra Vojvodina jak presing, probio je Doužer, ali i promašio polaganje. Uzvratio je Kaningem novim poenima (56:62).

Kevin Panter

32. minut - Kaningem je nakon faula Ledeja pogodio oba bacanja (53:62).

32. minut - Poeni za Kaningema (52:60), ali brzo je uzvratio Ledej (52:62).

31. minut - Počela je poslednja deonica promašajima na obe strane.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Ređaju se loši šutevi na obe strane. Poslednji napad u trećoj četvrtini imali su Novosađani, ali Nikolić nije uspeo da pogodi (50:60).

29. minut - Panter je bio neprecizan, isto kao i Ašćerić. Ni Vukšević nije uspeo da pogodi trojku.

29. minut - Posle faula Trifunovića, uspeo je Banjac da realizuje dva penala (50:60).

28. minut - Kakav potez Kaminskog. Odlično je okrenuo Banjca i pogodio uz prekršaj (48:60).

28. minut - Kaningem pola-pola sa linije za bacanja (48:57).

27. minut - Doužer je dao oba penala (47:57), ali je u narednom napadu i pogrešio prilikom dodavanja.

26. minut - Evo i trojke Ašćerića (47:55), a onda i promašaja Anđušića.

26. minut - Ašćerić je bio precizan, a onda lep napad Partizana i sjajan potez Nanelija (44:55).

Frenk Kaminski

25. minut - Lep pas Doužera za Kaminskog (42:50). Džonson je promašio trojku, ali zato je Kaminski bio precizan van linije 6,75 (42:53).

24. minut - Vukčević upisuje prve poene sa penala (40:48), a onda pravi faul u fazi odbrane. Vučetić je dao oba bacanja (42:48).

24. minut - Koprivica je napravio četvrti prekršaj, kao i Savić s druge strane.

23. minut - Veliki promašaj Rakićevića, krenuo je Naneli u kontru, a Bumbić je napravio faul. Ništa ni od ovog napada.

23. minut - Vučetić se razigrao i pogodio sa distance (40:46), a onda Koprivica pravi faul u napadu pri postavljanju bloka.

22. minut - Posle uspešnih bacanja Vučetića (38:45), Koprivica daje samo jedan penal (38:46).

Džejms Naneli

22. minut - Vučetić je promašio za tri, potom i Savić, a Naneli je fauliran prilikom šuta. Pogodio je oba bacanja (36:45).

21. minut - Počelo je lošim pasom Doužera za Koprivicu, a onda i dobrom odbranom "parnog valjka", ali i još jednom izgubljenom loptom.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Jaramaz je bio dobar u odbrani, Rakićević je promašio težak šut za tri poena, a u poslednjem napadu zakucao je Koprivica (36:43)

20. minut - Naneli nije bio precizan sa distance, ali su se crno-beli izborili za novi napad. Ašćerić je faulirao Doužera, a on pogodio oba penala (36:41).

19. minut - Koprivica šalje Rakićevića na liniju za slobodna bacanja, a on je siguran (36:39).

19. minut - Seriju promašaja prekida Naneli novom trojkom (34:39). Amerikanac je zasad na 3/3.

18. minut - Još jedan loš napad Partizana, Jaramaz je šutirao u poslednjoj sekundi i sve promašio. Ni Novosađani nisu bili ništa bolji.

18. minut - Koprivica je uspeo da iznudi faul. Samo jednom je bio precizan sa linije penala (34:36).

Balša Koprivica

17. minut - Ni Rakićević nije bio precizan, a onda užasne greške prave prvo Naneli, pa Panter. Usledila je brza kontra "lala" i pogodak Rakićevića (34:35). Novi tajm-aut Obradovića.

16. minut - Dobra odbrana Beograđana, ispala je lopta Kaningemu. Iz dva pokušaja Jaramaz nije uspeo da pogodi trojku.

16. minut - Jaramaz je imao dobar prodor, ali nije pogodio uz faul. Ipak, dao je oba penala (32:35).

16. minut - Ledej pravi grešku u koracima. Evo i Tristana Vukčevića na terenu.

15. minut - Druga trojka Nanelija (31:33). Amerikanac odmah pravi faul, šalje Kaningema na liniju za bacanja, koji daje samo jedno (32:33).

15. minut - Lep pas Savića i zakucavanje Nikolića. Vojvodina vodi (31:30), a Željko Obradović traži tajm-aut.

Zoran Nikolić

15. minut - Muče se crno-beli u organizaciji napada. Avramović je iznudio faul, a potom i Kaminski, koji je dao samo jedan penal (29:30).

14. minut - Posle dobre odbrane, Kaminski nije pogodio za tri. S druge strane, Savić je bio precizan (29:29).

14. minut - Daje Naneli svoju prvu trojku na ovom meču (26:29).

13. minut - Kaminski pravi drugi prekršaj, Savić daje samo jedan penal i sada je nerešeno (26:26).

13. minut - Ponovo serija promašaja i loše organizovanih napada na obe strane. Kaningem i Panter nisu bili precizni van linije 6,75.

12. minut - Evo trojke Rakićevića (25:26). U narednom napadu Kaminski gubi loptu, ali je potom bio i dobar u odbrani.

11. minut - Lepo zakucavanje Kaminskog (22:26)

11. minut - Počelo je faulom Trifunovića, a potom i dobrom odbranom Avramovića.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Panter je dao oba penala (19:24). Kamingem je potom dao koš i slobodno bacanje, nakon faula Kaminskog (22:24).

10. minut - Imao je Ledej otvoren šut za tri poena i promašio. Potom Avramović i Doužer prave dva faula zaredom, a Kaningem pogađa samo jedno bacanje (19:22).

9. minut - Evo poena i za Rakićevića (18:22)

9. minut - Ljubičić pogađa trojku, uzvraća Doužer košem sa distance (16:22).

8. minut - Vučetić je bio kratak za tri poena, potom je Ledej iznudio faul i pogodio dva penala (13:20).

8. minut - Ljubičić nije dao trojku, a onda i Naneli neprecizan iz ćoška. Prvi faul pravi Pi Džej Doužer.

7. minut - Banjac je smanjio vođstvo crno-belih, ali onda Trifunović daje još jednu trojku (13:18).

7. minut - Na terenu je Frenk Kaminski. Ređaju se promašaji na obe strane.

6. minut - Ponovo je iskusni Nikolić pogodio iz reketa, a onda su neprecizni bili Ledej i Koprivica (11:15)

6. minut - Jaramaz pogađa dva slobodna bacanja nakon faula Ašćerića (9:15).

Ognjen Jaramaz

6. minut - Dobra odbrana Partizana, nakon koje sledi i prvi TV tajm-aut.

5. minut - Evo trojke i Kevina Pantera (9:13).

5. minut - Džonson je sada promašio za tri, onda loš napad crno-belih, što su "lale" znale da iskoriste. Prelep pas Ašćerića realizovao je Nikolić (9:10).

4. minut - Upisao se i Nikolić. Međutim, uzvraća opet Ledej, pogodio je uz faul. Iskoristio je Amerikanac slobodno bacanje (7:10).

4. minut - Ledej pogađa u svom stilu, jednom rukom. Vojvodina je ispunila bonus.

3. minut - Odmah vraća Džonson trojku, opet je nerešeno (5:5).

3. minut - Upisao se Jaramaz sa distance i izjednačio (2:2). Potom dobra odbrana Pantera, a onda i dva ofanzivna skoka Koprivice, nakon kojih Trifunović daje prvu trojku (2:5).

2. minut - Jaramaz je promašio za tri poena, potom napravio i prekršaj nad Bumbićem. Prve poene na meču daje Luka Ašćerić (2:0).

1. minut - Prvi napad imao je Partizan, pokušao je Balša Koprivica sa distance, ali nije bio precizan. U nastavku akcije Kevin Panter je napravio prvi faul, a Zoran Nikolić je upisao promašaj iz reketa.

1. minut - Utakmica u "Čairu" je počela.

PRE MEČA

20.57 "Parni valjak" je protiv "lala" poslednji put igrao još 2018. godine u sklopu Košarkaške lige Srbije. Slavio je tada u Novom Sadu rezultatom 88:62. Od 2012. crno-beli nisu izgubili od Voše.

20.46 Na ovom meču Partizan će biti lišen pomoći centra Alena Smailagića, koji zbog visoke temperature nije u sastavu.

20.34 Trener crno-belih, Željko Obradović, nije baš bio zadovoljan izdanjem svoje ekipe protiv Hercegovca i pored ubedljivog trijumfa.

- Nismo igrali dobro, samo smo odradili posao. Uspeo sam da pogledam par utakmica Vojvodine. Igraju dobro, agresivno, menjaju odbranu, spremićemo se dobro za meč s njima - rekao je Žoc.

Željko Obradović

20.20 Partizan u svojoj biografiji ima 16 trofeja nacionalnog Kupa. Otkako najmasovnije takmičenje u Srbiji nosi ime po Radivoju Koraću, "parni valjak" je slavio osam puta, dok je četiri puta poražen u finalu, tri puta u polufinalu, a jednom u četvrtfinalu. Poslednji trofej tim iz Humske osvojio je 2020. godine.

20.06 Crno-beli su u četvrtfinalu bili sigurni protiv Hercegovca iz Gajdobre (92:67), dok su Novosađani napravili iznenađenje i eliminisali Megu (100:92).

20.00 Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici između Vojvodine i Partizana.