31.03.2024.

18:30

KRAJ: Partizanu pripala drama u "Morači"!

Za ekipu Željka Obradovića ovo je bio ključni meč u borbi za drugo mesto na tabeli i prednost domaćeg terena u polufinalu plej-ofa, a sada ima skor od 19 pobeda i šest poraza.

Prvi okršaj ovih rivala u Beogradu završen je trijumfom "parnog valjka" rezultatom 96:83.

Budućnost - Partizan 83:89 (21:23, 23:21, 19:26, 20:19)

Grad: Podgorica

Hala: SC "Morača"

Gledalaca: 5.100

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Milan Nedović

BUDUĆNOST: Megi, Friman, Slavković, Makundu, Farel, Džouns, Jagodić-Kuridža, Tanasković, Rajt, Popović, Pol, Kamenjaš.

Trener: Andrej Žakelj

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo.

Trener: Željko Obradović

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Fenomenalna odbrana Doužera, blokirao je Pola prilikom šuta za tri poena, do lopte je stigao Panter i iznudio faul za dva bacanja. Pogodio je kapiten Partizana oba penala i postavlja konačan rezultat (83:89).

40. minut - Leeedeeej! Trojka Zeka na pola minuta pre kraja utakmice (83:87).

40. minut - Megi je pobegao i pogodio (83:84).

39. minut - Evo poena za Ledeja iz reketa (81:84).

39. minut - Makandu zakucava preko Ledeja i to uz faul. Francuz ne pogađa dodatno bacanje (81:82).

39. minut - Evo poena za Pantera sa distance (79:82), trener domaćih Andrej Žakelj traži tajm-aut. Ostalo je minut i 42 sekunde do kraja meča.

38. minut - Promašaji Nanelija i Doužera, potom i Ferela na drugoj strani. Drama nas čeka u "Morači".

37. minut - Kakva greška Doužera, nova izgubljena lopta za Partizan, ukupno 13 večeras, pa faul Ledeja. Ferel daje dva penala (79:80).

36. minut - Kaminski pravi četvrtu ličnu grešku, šalje Kamenjaša na slobodna bacanja, on pogađa oba (77:80).

36. minut - Ferel daje jedno bacanje (75:79), potom greši Kaminski ispod koša i gubi loptu. Ipak, Ledej je bio sjajan u odbrani, iznudio je faul Makadua, ali je dao samo jedan penal (75:80)

35. minut - Kamiiinskii! Trojka Amerikanca baš kada je to crno-belima to trebalo (74:79).

35. minut - Kakva greška Pantera, izgubio je loptu, a Kamenjaš pogodio iz kontre (72:76). Potom kapiten Partizana neprecizan u napadu, a Kamenjaš opet siguran (74:76).

34. minut - Pogađa Doužer sa distance (70:76), a onda Kamenjaš ne pogađa ispod koša.

34. minut - Pogodio je Pol trojku preko Trifunovića (70:74), Obradović odmah traži tajm-aut.

33. minut - Uspeli su Podgoričani da poentiraju preko Kamenjaša (67:74), a onda očajan napad Beograđana i užasan šut Trifunovića, koji nije dobacio ni do obruča.

33. minut - Evo poena za Ferela sa distance, prvi za njega večeras (65:72). Ledej je iznudio faul prilikom šuta i dao oba penala (65:74).

32. minut - Dobra odbrana Partizana, kontru je povukao Avramović, pronašao Ponjitku, koji zakucava (63:72).

32. minut - Trifunović je morao da šutne trojku u poslednjoj sekundi i promašio. Još nema poena u poslednjoj deonici.

31. minut - Prvi posed za Budućnost, ali Makadu ne pogađa. Potom Ledej pravi korake, pa ponovo loš napad domaćih. TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Nije uspela Budućnost da iskoristi poslednji napad, odličan u odbrani bio je Ponjitka (63:70).

30. minut - Raspoložen je večeras i Naneli (63:69), potom je Ledej izblokirao Ferela, a onda iznudio i dva bacanja, a samo jedno pogodio (63:70).

29. minut - Ledej je iznudio prekršaj pod košem za penale, oba je pogodio (60:67). Megi je krenuo opet da "sipa" trojke (63:67).

28. minut - Doužer "namešta" poene Kaminskom (58:63), Frimen ponovo siguran, a onda i Panter (60:65)

27. minut - Evo i novih poena Nanelija, sada sa distance (55:61). Uzvraća Budućnost trojkom Frimena (58:61).

27. minut - Neprecizan Panter nakon prodora, kaznio je to Megi novom trojkom (55:59).

26. minut - Odlična odbrana crno-belih, pogotovo Pantera. Požurio je onda Ledej u napadu i promašio, ali ni Frimen nije pogodio za tri.

26. minut - Sada se Doužer iskupio, odlično je probio odbranu domaćih, dao koš i pogodio dodatni penal (52:59).

25. minut - Očajan potez Doužera u napadu, kontra Budućnosti završena je pogotkom Rajta uz dodatno bacanje, koje ne pogađa (52:56).

25. minut - Iznudio je Kaminski bacanja, ali je pogodio samo jedno (50:56). Potom Amerikanac pravi faul, ali u nastavku akcije Tanasković ruši Doužera i daje loptu gostima.

24. minut - Poeni Kamenjaša nakon tajm-auta Budućnosti (50:55)

24. minut - Slavković precizan sa linije za slobodna bacanja (48:52). Jako dobra akcija Partizana, Kaminski ovog puta daje trojku (48:55).

23. minut - Odličan pas Pantera za Nanelija (46:50). Promašio je Tanasković, a potom sa distance pogađa Doužer (46:52).

22. minut - Rajt nije pogodio, a onda i serija loših poteza crno-belih u napadu. Kaznio je to Popović (46:48).

22. minut - Dobar Kaminski u odbrani, a onda je Doužer iznudio faul i pogodio dva penala (44.48).

21. minut - Prvi napad za Beograđane, nakon odbitka posle šuta Doužera uspeo je Kaboklo da pogodi (44:46). DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Sada su promašili i Panter i Megi. Poslednji napad imao je Partizan, Željko Obradović je iskoristio tajm-aut na tri sekunde pre kraja, ali Kaminski nije pogodio otvoren šut za tri poena. Ostalo je 44:44.

20. minut - Kakva je ovo utakmica, šta je ovo u "Morači". Opet je Megi dao trojku (44:44). Rafali s obe strane.

19. minut - Ponovo Megi precizan van linije 6,75, ali i Naneli (41:44).

18. minut - Megi vraća trojku (38:38), ali istom merom "udara" i Ledej (38:41).

17. minut - Opet Naneli, druga vezana trojka za iskusnog Amerikanca (35:38). Promašio je Megi, ali onda i Panter.

17. minut - Evo trojke i za Nanelija (33:35), a onda i dobar napad Podgoričana i zakucavanje Džonsa (35:35).

16. minut - Dobra akcija crno-belih, otvoren šut imao je Avramović sa distance, ali je promašio. Potom Tanasković precizan iz reketa (33:32).

15. minut - Evo trojke Rajta nakon karambola u kojem je pao Doužer (31:32). Drži se Amerikanac za skočni zglob, otišao je na klupu.

15. minut - Tri faula zaredom napravili su igrači Budućnosti. Ledej je sa penala bio precizan (28:32).

14. minut - Odličan potez Rajta i pogodak Kamenjaša (28:30), a potom Koprivica pravi faul u napadu prilikom postavljanja bloka.

13. minut - Promašio je Pol za tri, Naneli pronalazi Koprivicu u reketu, koji je siguran (26:30).

13. minut - Evo još jedne trojke za Budućnost, pogodio je Pol. Ipak, brzo su crno-beli uzvratili, Panter je sjajno probio, našao Ledeja samog u korneru, a on vratio trojku (26:28)

12. minut - Panter je izuzetno raspoložen, novi koš sa distance (23:25).

12. minut - Ni Ledej nije bio precizan, na drugoj strani Makundu poentira (23:23).

11. minut - Promašuje Frimen otvoren šut, onda greši i Ponjitka, ali Avramović krade loptu.

11. minut - Prvi posed u drugoj četvrtini je za Beograđane, Smailagić promašuje za tri iz kornera.  PRVA ČETVRTINA

10. minut - Aleksaaaaa! Trojka Avramovića u poslednjoj sekundi prve deonice (21:23).

10. minut - Nova trojka Pantera, sada u poslednjoj sekundi napada (19:20). Uzvratio je Frimen, a onda Ledej neprecizan za tri (21:20).

9. minut - Ledej je probao nakon ulaza, promašio je, ali je Koprivica prikucao. S druge strane, Kamenjaš precizan posle odbitka (19:17).

8. minut - Nije uspeo Avramović da pogodi nakon prodora, promašio je s druge strane i Kamenjaš. Panter je iznudio faul i pogodio oba penala (17:15).

7. minut - Promašaj, pa ofanzivni skok Budućnosti, a onda trojka Frimena (17:13).

7. minut - Rajt siguran sa distance (14:12), a onda Avramović pogađa samo jedno bacanje (14:13).

6. minut - Džons sa penala vraća prednost Podgoričanima (12:10). Ledej je morao da šutira u poslednjoj sekundi napada, promašio je, ali su se igrači Budućnosti spetljali i poklonili loptu gostima. Kaminski zakucava na asistenciju Pantera (12:12).

6. minut - Evo prvog šuta Zeka Ledeja i odmah trojka (10:10).

5. minut - Slavković siguran ispod koša. Potom se Doužer okliznuo, a Tanasković novim zakucavanjem digao publiku na noge (10:7).

5. minut - Paaanteeer! Trojka kapitena "parnog valjka" uz faul i dodatno slobodno bacanje (6:7). Gosti prvi put vode.

5. minut - Novi promašaj Ferela, a potom faul nad Doužerom.

5. minut - Evo i Zeka Ledeja na parketu, zamenio je Bruna Kabokla.

4. minut - Spetljao se Ponjitka, napravio je korake i poklonio loptu domaćinu. Loš početak crno-belih.

4. minut - Neprecizan je Panter ispod koša, nije iskoristio dobar pas iz auta. Kaznio je to Slavković iz kornera (6:3).

3. minut - Precizan Panter sa distance (4:3), pa novi promašaj Ferela za tri. Nesuđeno pojačanje Partizana imao je otvoren šut.

2. minut - Promašaj Ferela za tri, potom su pogrešili crno-beli u napadu, a iz kontre poentira Tanasković (4:1).

2. minut - Prve poene gostima donosi Pi Džej Doužer sa linije penala, gde je bio polovičan (2:1).

1. minut - Krenulo je zakucavanjem Nikole Tanaskovića, bivšeg igrača Partizana, a potom je promašio Frenk Kaminski (2:0).

1. minut - Utakmica u SC "Morača" je počela.  PRE MEČA

19.25 Startna petorka "parnog valjka" je Doužer, Panter, Ponjitka, Kaboklo i Kaminski.

19.15 Zvanično - Zek Ledej nalazi se u sastavu Partizana za večerašnji okršaj protiv Budućnosti, dok su van rostera ostali Džejlin Smit i Ognjen Jaramaz. Obradović se odlučio za sledećih 12 - Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski i Kaboklo.

19.12 O važnosti utakmice u "Morači" pričao je i centar crno-belih, Balša Koprivica (23), koji je ovaj duel okarakterisao kao meč sezone.

- Najbitnija utakmica ove sezone u ABA ligi, definitivno. Budućnost nije igrala desetak dana, verujem da su imali priliku da se dobro pripreme za nas. Očekujemo dobru atmosferu - poručio je Koprivica.

Balša Koprivica

19.09 Očekuje se da se u sastav "parnog valjka" nakon tri nedelje izostanka vrati Zek Ledej. Iskusni krilni centar je posle gostovanja u Barseloni otišao u Ameriku zbog smrti oca, a u međuvremenu je propustio utakmice protiv Baskonije, Real Madrida i Olimpijakosa u Evroligi, kao i okršaje sa FMP-om i Studentskim centrom u ABA ligi.

19.02 Crno-beli u Podgoricu stižu posle bolnog poraza kod kuće od Olimpijakosa u Evroligi, ali i četiri dana pred duel sa Albom koji bi mogao da bude ključan u borbi za plej-in. Ipak, ne očekuje se da će trener Obradović sada odmarati ključne igrače za gostovanje u Berlinu.

18.53 Pobednik večerašnjeg okršaja u "Morači" osiguraće drugo mesto na kraju regularnog dela takmičenja, a samim tim i prednost domaćeg terena u polufinalu plj-ofa ABA lige.

18.48 S druge strane, Željko Obradović očekuje reakciju svog tima nakon poraza od Olimpijakosa u 32. kolu Evrolige.

- Znamo da je utakmica veoma značajna za nas i Budućnost, pobednik osigurava drugu poziciju. Probali smo ova dva dana da se spremimo. Igraćemo u pravoj košarkaškoj atmosferi, protiv veoma dobrog tima. Na nama je da probamo da odigramo najbolje što možemo - objasnio je Obradović.

18.44 Trener Budućnosti, Andrej Žakelj, istakao je da od svojih momaka očekuje maksimalno zalaganje, dok o krajnjem ishodu ne razmišlja previše.

- Očekujem da momci pruže maksimum. Glavni su pristup, energija i koncentracija. Ako u tim elementima budemo dobri, onda imamo šansu. Imali smo vremena da se spremimo taktički, ali pre taktike su ovi elementi bitni. Partizan će biti na nivou, važna je utakmica i njima, ali mi više brinemo o sebi. Siguran sam da ćemo uz pomoć vernih navijača pokazati pravo lice - rekao je Žakelj pred meč.

18.41 Prvi ovosezonski duel Beograđana i Podgoričana odigran u Areni pripao je crno-belima. "Plavi" će ovoga puta imati prednost, uz to crnogorski šampion je značajno promenio sastav u odnosu na decembar prošle godine, kada je bilo 96:83.

18.30 Dobrodošli na naš lajv-blog posvećen utakmici Budućnosti i Partizana u SC "Morača".