KRAJ: Siloviti Partizan razbio Borac na startu ABA lige (FOTO/VIDEO)

Klub iz Humske odlučio je da časti svoje navijače, ulaz je bio besplatan, pa su s razlogom i jako dobro popunjene tribine. Pred čak 18.300 ljudi na tribinama, crno-beli su pružili odličnu partiju i sa 30 poena razlike deklasirali Borac.

PARTIZAN - BORAC (Č) 96:66 (24:19, 22:17, 31:12, 19:18)

Sudije: Milivoje Jovčić, Tomislav Vovk, Ivan Stefanović

PARTIZAN: Dejvis, Lundberg, K. Džons, Nilikina, Vošington, Koprivica, Nakić, Marinković, Pokuševski, Braun, Bonga, T. Džons.

Trener: Željko Obradović

BORAC (Č): Davidson, Boldvin, Radović, Pavićević, Nikolić, Jošilo, Ćurčić, Furmanavičius, Smit, Gagić, Manojlović, Valinskas.

Trener: Saša Ocokoljić

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Pavićević uspeva da smanji prednost crno-belih (94:66), Vošington je odmah krenuo u napad, iznudio i pogodio bacanja (96:66), a samim tim i postavio konačan rezultat.

39. minut - Pokuševski prvo dobar u odbrani, a onda siguran u napadu. Sada je i on dvocifren sa 11 poena (89:64). Potom konačno trojku daje Vošington (92:64), pa pogađa iz prodora (94:64).

38. minut - Sve lopte ispod koša sada uglavnom idu na Koprivicu. Iznudio je faul, ali je pogodio samo jedno bacanje (87:64).

37. minut - Gagić je bio siguran sa penala, potom je Nakić promašio, a onda i loš pas Koprivice ka Nilikini (86:63).

36. minut - Gagić poentira preko Koprivice, ali je Balša onda atraktivno zakucao nakon asistencije Vošingtona (86:61).

35. minut - Pokuševski se razigrao u poslednjoj deonici, sada je upisao trojku (84:59).

34. minut - Pokuševski posle prodora prekida niz Čačana (81:59), a onda Gagić gubi loptu i potom pravi faul.

33. minut - Seriju vezanih promašaja s obe strane prekida Smit novom trojkom (79:59). Zbog toga Obradović traži tajm-aut.

32. minut - Nove poene upisuje Pokuševski (79:53), onda i još jedna ukradena lopta Partizana, a Koprivica je u kontri iznudio dva penala. Promašio je oba.

31. minut - Poslednju deonicu Valinskas otvara trojkom (77:51), a potom poentira i posle ukradene lopte (77:53).

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Posle poena Nikolića, pogađa i Karlik Džons, a onda i Smit siguran sa penala (77:48). Poslednji napad ima "parni valjak", ali ni Lundberg, ni Pokuševski nisu bili precizni.

29. minut - Uspeo je Borac sada da veže četiri poena, ali tu mini-seriju prekida Lundberg novom trojkom (74:44).

28. minut - Vratio se Karlik Džons na parket i odmah iznudio slobodna bacanja, realizovao je samo jedno (69:40). S druge strane neprecizan je Nikolić, a Pokuševski upisuje prve poene (71:40).

27. minut - Novi poeni Tajrika Džonsa (68:40), pa još jedna dobra odbrana crno-belih.

26. minut - Auuuu, pa šta je ovo! Sterling Braun je dao trojku o tablu, uz faul, ali je promašio dodatno bacanje (65:38). Nestvarno je sa kakvom energijom igraju domaći igrači u odbrani, ne dozvoljavaju Čačanima ništa da pogode.

25. minut - Jako dobra odbrana Tajrika Džonsa nad Gagićem, a onda koš i iznuđen faul (62:38).

24. minut - Kakav šou Isaka Bonge. Fantastičan je bivši as Bajerna, sad je pogodio trojku (59:38).

23. minut - Ne može Gagić da pogodi preko Tajrika Džonsa, a Bonga iz kontre koristi asistenciju Brauna (54:38). Potom i prelepa asistencija Nemca, a atraktivno zakucavanje Tajrika Džonsa (56:38).

22. minut - Igra Nilikina odlično večeras u napadu, a Bonga u odbrani. Nova trojka za francuskog reprezentativca i odmah tajm-aut traži trener Borca (52:38).

21. minut - Šansu na startu drugog poluvremena dobija i oporavljeni kapiten Vanja Marinković, a Isak Bonga odmah pogađa trojku (49:38).

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nova trojka crno-belih, precizan je Nilikina (46:33). Potom je Boldvin dao jedan penal (46:34), a onda je Nilikina upisao i promašaj van linije 6,75. Poslednji napad Borca završen je pogotkom Valinskasa (46:36).

19. minut - Novi promašaj Vošingtona, a onda i faul Dejvisa, posle kojeg je Boldvin dao oba bacanja (43:33).

18. minut - Dejvis sada precizan sa distance (43:29), uzvraća Valinskas (43:31). Posle neiskorišćene kontre i promašaja Vošingtona, Obradović je tražio novi tajm-aut.

17. minut - Novi poeni za Jošila (41:29). Potom i dva neprecizna napada Partizana, ali i dobri potezi Brauna u defanzivi.

16. minut - Dve sjajne blokade Koprivice u odbrani krunisao je Karlik Džons novom trojkom (41:25). Seriju domaćih prekida Furmanavičius (41:27)

15. minut - Fenomenalna odbrana Bonge i realizacija Brauna van linije 6,75 (38:25).

14. minut - Odlična reakcija crno-belih, pogodio je Isak Bonga trojku (33:25), a onda je iznudio i faul. Potom pogađa i Braun (35:25).

13. minut - Siguran je iz prodora Nikolić, a onda dva loša napada Partizana i kazna od Smita (30:25), posle čega Željko Obradović traži tajm-aut.

12. minut - Lundberg povećava prednost domaćeg tima (28:19), potom Gagić siguran sa penala, a karlik Džons donosi dvocifrenu prednost (30:20).

11. minut - Počelo je poenima Balše Koprivice sa linije za slobodna bacanja (26:19).

Igor Duljaj došao da bodri košarkaše i dobio ovacije navijača

11. minut - Sjajna atmosfera je u Beogradskoj areni, gde se, prema još nezvaničnim informacijama, okupilo oko 18.000 navijača. Tu su i bivši fudbaler i trener Igor Duljaj, kao i nekadašnji kapiten Antonio Rukavina.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Novi poeni za Karlika Džonsa (24:17), u nastavku je Furmanavičius bio neprecizan, ali i Dejvis. U poslednjem napadu Čačani pogađaju preko Smita (24:19).

9. minut - Posle tajm-auta Borca, uspeo je Jošilo da smanji prednost (19:17). Onda je i Lundberg pokazao kakav je šuter, nova trojka za Partizan (22:17).

8. minut - Evo sada i Karlika Džonsa. Prva trojka za reprezentativca Južnog Sudana (16:15). A onda i odlična reakcija Marija Nakića u odbrani, pa trojka Sterlinga Brauna (19:15).

7. minut - Upisao se Nakić, potom i Boldvin, a onda greška u napadu domaćih, koju je ponovo kaznio Furmanavičius (13:15).

6. minut - Ispravio se Gagić i pogodio (7:9), dok je s druge strane Vošington bio precizan sa penala (9:9), a potom je pogodio iz prodora uz faul (11:9).

5. minut - Evo prve trojke za crno-bele, pogodio je Nilikina (7:7). Usledili su potom promašaji Gagića i Dejvisa.

4. minut - Gagić je pogodio, uz dodatno slobodno bacanje (4:5), Nakić je izgubio loptu, a onda promašaj Ćurčića. Nesporazum u napadu domaćih iskoristio je Borac, poentirao je Furmanavičius iz kontre (4:7).

3. minut - Fenomenalna blokada Tajrika Džonsa nad Furmanavičiusom, a onda se upisao u strelce Vošington (4:2).

3. minut - Evo poena i za Partizan, spretan je bio Dejvis ispod koša (2:2). Potom Nakić dobar u odbrani, iznudio je faul.

2. minut - Još jedan promašaj Vošingtona, ovog puta van linije 6,75. Potom neprecizan Dejvis, a onda ni Nakić ne uspeva tu loptu da ubaci u koš. S druge strane, Furmanavičius pogađa uz faul, ali je promašio dodatno bacanje.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi napad imali su gosti, ali je bivši centar crno-belih Đorđe Gagić promašio. Isti epilog bio je i nakon pokušaja Vošingtona.

PRE MEČA

18.55 Sve je spremno za početak duela u Beogradskoj areni. Ovog puta, trener Željko Obradović je odlučio da iz rostera crno-belih izostavi mlade Aleksu Dimitrijevića i Mitra Bošnjakovića, dok je Ajzea Majk i dalje van stroja zbog povrede.

18.44 Kormilar Borca, Saša Ocokoljić, svestan je jačine Partizana, ali tvrdi da se njegov tim neće lako predati.

- Što se tiče očekivanja, najpre da igrači budu zdravi i da dobro radimo, da idemo utakmicu po utakmicu. Liga je duga, ima 30 kola, a osnovni cilj je opstanak. Nema potrebe puno trošiti reči na Partizan. Ove godine su napravili izuzetan tim, kvalitetom i fizički verovatno najbolji  otkako se Željko Obradović vratio. U pripremnom periodu izgledaju impresivno, tako da nas očekuje veoma težak duel. Iako igramo protiv evroligaške ekipe, predvođene najboljim evropskim trenerom, cilj nam je da odigramo najbolje što možemo - poručio je Ocokoljić.

18.35 Trener "parnog valjka" Željko Obradović nada se dobroj partiji njegovog tima na premijeri ABA lige.

- Prvu utakmicu verovatno igrači najviše čekaju, da krene sezona. Prošli smo pripremni period, odigrali par prijateljskih utakmica i to je to. Veliko poštovanje imamo prema protivniku,. Nadamo se da će biti lepa atmosfera - rekao je Obradović.

Željko Obradović

18.28 Košarkaši Partizana su u generalnoj probi bili bolji od Panatinaikosa u Atini, dok su prethodno minimalno poraženi od Efesa. Takođe, pobedili su i Pariz, AEK, italijansku Tortonu...

18.20 Dobro je poznato kakve su kadrovske promene doživeli crno-beli tokom letnje pauze. Otišli su svi košarkaši iz prošle sezone, osim Balše Koprivice i mladog Alekse Dimitrijevića, a angažovano je čak 14 novih igrača. To su kapiten Vanja Marinković, njegov zamenik Brendon Dejvis, kao i Ife Lundberg, Karlik Džons, Frenk Nilikina, Dvejn Vošington, Mario Nakić, Mitar Bošnjaković, Aleksej Pokuševski, Sterling Braun, Isak Bonga, Arijan Lakić, Ajzea Majk i Tajrik Džons.

18.15 Dobrodošli na naš lajv-blog posvećen utakmici 1. kola ABA lige između košarkaša Partizana i čačanskog Borca.