10.05.2015.

17:19

DUCI ODUVAO HRVATSKU NADU Preko Borne do Rima

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u glavni žreb mastersa u Rimu pošto je u drugom kolu kvalifikacija pomeo hvatsku tenisku nadu Bornu Ćorića rezultatom 2:0 po setovima 6:1, 6:4, posle sat i 16 minuta igre

Inače, 18-godišnji Ćorić bio je postavljen za prvog nosioca, a Lajović za desetog.

Lajović je prvi deo dobio za samo pola sata, uzeo je hrvatskom tinejdžeru dva servisa, nije mu dozvolio da dođe do prilike za brejk, pa je na svoj servis bez izgubljenog poena poveo sa 1:0.

Borna je u drugom setu pružio jači otpor koji je Duci slomio posle 49 minuta igre. Odlučujući korak napravio je u sedmom gemu kada je jedinu šansu za brejk iskoristio, poveo sa 4:3 i posle sat i 16 minuta igre meč loptu pretvorio u trijumf od 2:0.