19.01.2018.

12:42

CONGA SE SAMOUBIO! Žo bio nadomak egala, pa poklonio Kirijosu osminu finala!

Nik Kirijos je vodio, Žo-VIlfred Conga stizao, ali se na kraju Australijanac dokopao osmine finala Australijan opena. Australijanac će u osminu finala igrati protiv Grigora Dimitrova.

Kirijos je poveo u meču, nakon što je dobio prvi set nakon taj-brejka. Congi je potom bio potreban samo jedan brejk u drugom setu, pa da se vrati u meč. Međutim, Australijanac je ponovo prvi stigao do prednosti, nakon što je još jednom nakon taj-brejka i skoro 60 minuta igre osvojio set.

Žestoka bitka vođena je i tokom četvrtog seta koji je trajao 66 minuta. Kao i u prethodnom delu igre nije bilo brejka, mada je Conga imao 40:15 na servis Kirijosa, ali je prokockao tri šanse za vođstvo, pa je odluka pala u taj-brejku.

Conga je prvi stigao do dva mini brejka, poveo sa 5:2, bio je nadomak seta i izjednačenja. Ali, onda je Francuz sve uprskao, dozvolio Kirijosu da se vrati. Prvo je Australijanac poravnao rezultat u taj-brejku na 5:5, a onda prvu meč loptu realizovao i trijumfovao sa 7:6, 4:6, 7:6, 7:6.