24.01.2018.

09:06

ČUNG GAZI, NE STAJE! Južnokorejac u polufinalu Australijan opena!

Hjeon Čung će se za finale boriti protiv  Rodžera Federara ili Tomaša Berdiha.

Čungu je u prvom setu bio dovoljan brejk, dok je u dugom morao dobro da se pomuči kako bi slomio otpor Sandgrena. Posle četiri brejka set je ušao u taj-brejk koji je Čung dobio sa 7:5 i stekao dva seta prednosti.

U trećem setu je samo potvrdio trijumf. Prvo je spasao dve brejk lopte, a potom Tenisu uzeo servis gem i poveo 3:1.  Borio se Amerikanac žestoko, spasao čak četiri meč lopte, ali to je bilo sve, nije uspeo da uzme set Korejcu koji u Melburnu živi najveći teniski san.

Što se tiče ženskog singla, najbolja teniserka sveta Simona Halep pobedila je Karolinu Pliškovu rezultatom 6:3, 6:2, a Anželika Kerber je posle samo 53 minuta igre eliminisala Medison Kijs  6:1, 6:2. Dan ranije, prvi polufinalni par formirale su Karoline Voznijacki i Elise Mertens.