05.09.2018.

23:49

NIŠIKORI POSLE 4 SATA IZBACIO ČILIĆA! Japanac u polufinalu čeka Đokovića

Kei Nišikori će se za finale boriti sa Novakom Đokovićem .

Čilić je rutinski dobio prvi set, Nišikori je delovao potpuno izgubljeno, pa se činilo da će Hrvat lagano dobili i drugi set i povesti sa 2:0.

Međutim, Kei je malo kasnio, ali ipak upalio motore, osvojio set sa 6:4, iako je Hrvat imao 4:2, i izjednačio na 1:1. Potom je u taj brejku dobio i treći set, i preokrenuo rezultat na 2:1.

Uspeo je ipak Čilić da konsoliduje redove, dobije četvrti set i izbori se za odlučujući peti. Japanac je brejknuo Marina i poveo 4:2, ali je Hrvat uzvratio isto merom.  Kei je ipak poslednji udarac zadao tako što je meč loptu iskoristio na servis Čilića posle četiri sata i 12 minuta igre.

Đoković i Nišikori odigrali su 16 međusobnih mečeva, a srpski as vodi sa ubedljivih 14:2. Novak je čak 13 mečeva zaredom pobedio Keija, a niz traje od poraza našeg asa od Japanca u polufinalu Ju Es opena 2014. godine (6:4, 1:6, 7:6, 6:3). Ne prestaje Novak da mu se sveti za taj poraz.