11.10.2018.

10:25

NOVAKOVA OSVETA SA NULOM! Đoković brutalno odgovorio Čekinatu za poraz na Rolan Garosu

Đoković je lošije ušao u meč propustivši nekoliko prilika za brejk, ali je u nastavku sve došlo na svoje i sa "nulom" u drugom setu ostavio 21. reketa sveta.

Naš najbolji teniser će već sutra nastaviti turnir u Šangaju duelom protiv boljeg iz meča Andersona i Cicipasa.

GEM, SET I MEČ! Đoković rutinski uzima i ovaj gem i slavi protiv Čekinata sa 6:4, 6:0

BREJK! Đoković uzima treći brejk u ovom setu i dolazi na korak od pobede u ovom meču 5:0.

Novak lagano uzima gem za ubedljivo vođstvo od 4:0.

BREJK! Novak uzima novi brejk posle uzbudljivog gema i vodi 3:0.

Superbrzi gem za Novaka za osetno vođstvo od 2:0.

BREJK! Novak maestralno ulazi u drugi set osvajanjem brejka i utabao je sebi stazu da lakše privede i ovaj deo igre kraju 1:0.

SET! Novak osvaja prvi set bez izgubljenog poena na svoj servis 6:4.

Izgledalo je da će Novak uzeti drugi uzastopni brejk i osvojiti set na protivnikov servis, međutim na to će čekati još jedan gem, pošto se Čikinato izvukao i smanjio na 5:4.

Novak vraća samopouzdanje i stiče vođstvo od 5:3.

BREJK! Novak konačno koristi sedmu brejk šansu od početka meča i vodi oduzetim gemom na protivnikov servis 4:3.

Italijan uzima gem na svoj servis i vodi 3:2. Novak uzvraća svojim najboljim gemom i poravnava rezultat 3:3.

Prilično težak gem za Novaka i čak dve propuštene šanse Čekinata da mu oduzme gem, završena je izjednačenjem 2:2.

Novak je propustio zrele prilike da dođe do brejka dozvolivši da se protivnik vrati u život i osvoji naizgled izgubljen gem. Italijan vodi 2:1.

Početni gem protekao je duže, ali je na kraju pripao Italijanu koji je poveo sa 1:0. Za razliku od protivnika, Novak je mnogo lakše izašao na kraj sa svojim servisom i izjednačio na 1:1.