20.01.2019.

13:03

METLA ZA FEDERERA! Grk Cicipas priredio senzaciju na Australijan openu!

Švajcarski veteran nije uspeo da održi korak sa mladim Grkom, koji je na krilima fantastične podrške svojih zemljaka u Melburnu ostvario najveću pobedu u karijeri.

Cicipas je bio tokom celog meča bolji igrač, dobijao je mnogo više razmena, dužih poena, a uspeo je da spasi sve brejk šanse koje su se ukazivale Federeru.

Rodžer je više puta bio na ivici gubitka servisa, ali ga je upravo taj početni udarac sjajno služio i vadio ga je iz takvih situacija.

Prva dva seta su završena u taj brejku, a u trećem je Cicipas ipak došao do brejka i to u poslednjem gemu, kojim je poveo 2:1.

Četvrti set takođe neizvestan, rezultatski izjednačen i ponovo je Grk imao čvršće nerve i mirniju ruku u taj brejku, koji je dobio sa 7:5 i eliminisao aktuelnog šampiona Australijan opena.

Naredni rival Stefanosa Cicipasa biće Roberto Bautista Agut, koji je sa 3:2 u setovima savladao Marina Čilića.