01.06.2019.

16:00

(VIDEO/FOTO) NE MOGU MU NIŠTA NI KADA NE BRILJIRA! Đoković grešio, borio se sa vrućinom, ali izborio osminu finala

Karuzo je odvažno ušao u meč, nije imao šta da izgubi dok je s druge strane Đoković mnogo grešio, a nije mu prijala ni vrućina, pa je delovao nekako bezvoljno na terenu. Ali, imao je dovoljno snage da u tri seta dobije italijanskog tenisera.

U borbi za četvrtine Novak Đoković će igrati sa  pobednikom duela Lenard Struf - Borna Ćorić.

Mada ne deluje tako ali Novak je prvi set dobio tek posle 47 minuta igre. Toplo vreme u Parizu mu nije prijalo, ali izborio se sa vrućinom i Karuzom. Jedan brejk mu u je bio dovoljan mada je morao da se bori za svoj servis u tri navrata.

U drugom setu je napravio veliki broj grešaka koje ga na sreću nisu skupo koštale. Oduzeo je Karuzu servis prvo u petom gemu, a onda na servis rivala i realizovao meč loptu za prednost od 2:0.

U trećem setu Đoković je slomio otpor rivala u šestom gemu kada je poveo 4:2, a onda rutinski priveo meč kraju.

Treći set

6:2 - BREJK, SET I MEČ! Đoković dobija Italijana rezultatom 6:3, 6:3, 6:2.

5:2 - Kakva potvrda brejka! Prvi teniser sveta sa nulom uzima svoj servis gem.  Italijana servira za ostanak u setu i meču.

4:2 - Konačno je Đoković realizovao brejk šansu i verovatno stavio tačku na ovaj set i meč.

3:2 - Gem sa nulom i ovog puta prvog tenisera sveta.

2:2 - Šteta što sada Novak nije napravio brejk, imao je 40:15, ali je Italijan uspeo da sačuva srvis gem.

2:1 - Nekoliko dobrih servisa i forhenda i lak gem za Đokovića.

1:1 - I italijanski teniser bez problema dolazi do prvog gema u ovom setu.

1:0 - Rizikovao je Karuzo u prvom gemu trećeg seta i to mu se isplatilo. Došao je do brejk prilike, ali je samo na tome ostalo, jer se Đoković izvukao iz problema i sačuvao gem.

Drugi set

6:3 - Odlično! Đoković na servis protivnika realizuje set loptu i dobija drugi set nakon 44 minuta.

5:3 - Ne briljira Novak, ali čuva vođstvo, dok Italijan servira za ostanak u ovom delu igre.

4:3 - Karuzo smanjuje rezultat, ali prvi teniser čuva prednost brejka.

4:2 - Potvrdio je brejk prvi teniser sveta, mada ne deluje baš najbolje na terenu Đoković.

3:2 - Sada Italijan greši, pa je Đoković poveo 40:15 na njegov servis i napravio brejk za vođstvo.

2:2 - Đoković drugi put u meču dobija gem sa nulom. Opet je izjednačen rezultat.

1:2 - Novak nastavlja da greši. Dolazi do 30:30 na servis Italijana, ali novom neiznuđenom greškom Karuzo dolazi do novog gema.

1:1 - Rutinski gem prvog igrača sveta koji poravnava rezultat.

0:1 - Dobro se kreće Karuzo, tera Đokovića na duge razmene što ne prija prvom teniseru sveta. Odigrali su i najduži poen u meču. Bilo je čak 27 udaraca, Novak je imao šansu za brejk, ali i napravio čak šest grešaka, pa je gem pripao Italijanu.

Prvi set

6:3 - Nije dobro počelo, Italijan je poveo 30:0 na servis Đokovića koji se vratio sjajnim servisima, a potom set loptu iskoristio posle 46 minuta igre.

5:3 - Lak gem Italijana, a sada servira Đoković za osvajanje prvog seta.

Đoković je na pauzi između gemova da ode do toaleta. Vrućina izgleda smeta Novaku.

5:2 - Iščupao se sada Đoković.  Italijan igra opušteno, nema šta da izgubi, pa je došao do nove brejk lopte. Na sreću srpskog asa nije uspeo da ih realizuje.

4:2 - Prekida seriju srpskog asa Karuzo i smanjuje rezultat u setu.

4:1 - Nanizao je Srbin četiri gema, potvrdio je brejk i sada ima lepu prednost. Mada, nije bilo lako. Italijan je imao čak dve brejk lopte na servis prvog tenisera sveta, koji je bio dobar kada je trebalo i sačuvao servis.

3:1 - Ovog puta Novak nije prokockao šansu. Iskoristio je treću priliku za brejk i ima prednost u prvom setu protiv Italijana.

2:1 - Opet bez problema dobija servis gem naš as, ovog puta sa nulom

1:- Šteta! Prvi teniser sveta imao je brejk loptu, ali je Italijan uspeo da pronađe rešenje i izvuče se iz teške situacije, pa je egal.

1:0- Lak gem Novaka, koji bez problema dolazi do prve prednosti u meču protiv Italijana.

13.50 - Biće ovo prvi duel Đokovića i Karuza.

13.45 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen Rolan Garosu. Novak Đoković igra meč trećeg kola protiv Salvatorea Karuza!