27.10.2019.

18:14

FEDERER SE RASPAO! DA LI JE OVO KRAJ? Osvojio turnir u rodnom Bazelu, pa PLAKAO KAO KIŠA! (VIDEO)

Treći igrač sveta je u finalnom meču savladao Australijanca Aleksa De Minora maksimalnim rezultatom 6:2, 6:2 za 69 minuta igre.

Rodžer je uzeo desetu krunu u Bazelu, a čak 103. u karijeri.

Trenutno 28. teniser na ATP listi je namučio Federera u prvom gemu prvog seta, ali nije uspeo da stigne do brejk šanse.

Federer je priliku da oduzme servis protivniku imao u četvrtom gemu, što je i uspeo da uradi, da bi u osmom iskoristio drugu set loptu i poveo sa 1:0. Drugi set je švajcarski igrač startovao sa 3:0, a u osmom gemu je iz prve prilike završio meč.

A, kada je usledila ceremonije dodele pehara, Rodžer se raspao. Prisetio se početaka i svega što je prošao na turnirima u Bazelu, pa je zaplakao.

Možda je ovo Rodžeru bio poslednji turnir u karijeri koji je odigrao u rodbom gradu, pa se emotivno slomio.