22.01.2020.

09:23

FURIOZNI LAJOVIĆ! Dušan se prošetao do trećeg kola Australijan opena!

U narednom kolu naš teniser će igrati sa Dijegom Švarcmanom, koji je postavljen za 14. nosioca na Australijan openu.

Sjajan meč odigrao je Lajović protiv Polmansa. Srpski teniser je u prvom setu prvi napravio brejk, a potom spasio brejk loptu za vođstvo od 3:1, koje je vrlo brzo povećao na 5:1 i lagano došao do seta.

Ni u drugom delu igre nije imao mnogo problema. Otpor Australijanca slomio je u sedmom gemu kada je poveo 4:3. Potom je bio na testu, ali pronašao je način i izvukao se iz problema. Spasio je Dušan dve brejk lopte, onda propustio brejk i set loptu, koju je ipak realizovao već u narednom gemu na svoj servis.

I u trećem setu naš teniser je prvi stigao do brejka prednosti, a potom rutinski priveo kraju meč i plasirao se u treće kolo.

Treći set

6:3 - BREJK, SET I MEČ za Dušana Lajovića.

5:3 - Dušan privodi meč kraju, bez drame čuva brejk prednosti.

4:2 - Sjajno igra Dušan, potvrdio je brejk i prednost.

3:2 - Očekivano, srpski teniser oduzima servis gem Australijancu i sada je potrebno samo rutinski da privede meč kraju za plasman u treće kolo.

1:1 - Australijana je poveo u trećem setu, potom imao brejk loptu, ali je Dušan odigrao sjajno kada je bilo najpotrebnije i sačuvao servis.

Drugi set

6:4 - Bravo! Lajović osvaja gem i i set i vodi protiv Polmansa sa 2:0 u meču.

5:4 - Imao je Dušan brejk i set loptu, Australijanac se ovog puta spasio, ali srpski teniser će sada na svoj servis dobiti šansu da stavi tačku na drugi set.

4:3- Evo ga! Bio je Lajović strpljiv i u sedmom gemu oduzeo protivniku servis gem, pa prvi dolazi do brejak prednosti u drugom setu.

2:2- Posle uvodna četiti gema u drugom setu nema brejka, čak ni prilika da se protivniku oduzme servis gem.

Prvi set

6:2 - Odličan set Lajovića, koji do prednosti u meču dolazi posle 34. minuta igre.

5:2 - Srpski teniser pravi novi brejk i nadomak je osvajanja prvog seta.

3:2 - Australijanac smanjuje minus, ali Srbin i dlaje ima brejk prednosti u prvom setu.

2:1 - Odličan početak Lajivića,  odmah dolazi do vođstva. Pravi brejk za 2:1, u narednom gemu servira za potvrdu.

1:0 - Prvi gem na meču pripao je Australijancu Polmansu, srpski teniser osvojio je dva poena u uvodnom gemu.