30.01.2020.

08:40

DOMAĆA PUBLIKA TUŽNA! Kenin u finalu Australijan opena, srušila Barti!

Kenin, 15. teniserka sveta, pobedila je posle sat i 45 minuta. Ona je u oba seta spasila po set loptu.

U prvom setu teniserke su osvajale gemove na svoje servise pa je odigran taj brejk, koji je Kenin dobila sa 8:6. Barti je propustila da iskoristi dve set lopte pri rezultatu 6:4 i 6:5 u taj brejku.

OVIH 10 MARAKA JE SVE ŠTO IMAMO! Đoković se prisetio teškog detinjstva, odlaska iz Srbije, ali i otkrio šta to radi svakog jutra sa suprugom!

Barti je u trećem gemu drugog seta napravila brejk i posle osvojenog gema na svoj servis povela je sa 3:1. U 10. gemu nije iskoristila dve set lopte, Kenin je napravila brejk i izjednačila na 5:5. Amerikanka je posle toga osvojila dva gema i prvi put u karijeri se plasirala u finale grend slem turnira.

Kenin do sada nikada nije prošla četvrto kolo nekog grend slema.

Ona će u subotu u finalu igrati protiv bolje iz duela rumunske teniserke Simone Halep i Španjolke Garbinje Muguruse.