26.02.2020.

17:11

MAŠINA! Đoković protutnjao pored Kolšrajbera, sledeći je Hačanov!

U borbi za polufinale Novak Đoković će igrati u četvrtak od 16 časova protiv Karena Hačanova, sedmog nosioca. Do sada su Srbin i Rus odigrali tri meča, Nole vodi 2:1.

Đoković je poput furije protutnjao kroz meč. Prvi set dobio je posle pola sata igre. U šestom gemu je napravio brejk, a potom lagano prvu set loptu realizovao za vođstvo.

U drugom delu igre je bio još brutalniji. Srbin je brejkom otvorio set, a potom je lagano potvrdio prednost. Iako je bilo jasno ko je pobednik, nije Đoković samo hteo lagano da privede meč kraju.

Bio je nemilosrdan, napravio je još jedan brejk i poveo sa 4:0. Uspeo je Nemac da osvoji gem i tako malo ublaži poraz koji je bio neminovan - 6:3, 6:1.

Drugi set

6:1 - Kraj! BREJK, SET I MEČ! Pobeda Đokovića 2:0!

5:1 - Malo je sada Nemac pripretio, ali nije Srbin dozvolio da mu uzme servis.

4:1 - Uspeo je nemački teniser da prekine serije Đokovića, bar neće set završiti sa nulom.

4:0 - Nastavlja Srbin da gazi, potvrdio je brejk sa samo jednim izgubljenim poenom u gemu.

3:0 - Srbin sjajno čita servise Kolšrajbera, opet mu je oduzeo servis gem, brzo će biti okončan ovaj duel.

2:0 - Đoković je potvrdio brejk i povećao prednost u meču.

1:0 - Prvi igrač svet na startu drugo seta uzima Nemcu servis gem, Kolšrajber je bio nemoćan protiv rapsoloženog Srbina, osvojio je samo poen na svoj servis.

Prvi set

6:3 - Tačku na prvi set Đoković je stavio posle pola sata igre, pošto je realizovao prvu set loptu.

5:2 - Nole je potvrdio brejk, biće ovo još jedan ekspresan meč prvog tenisera sveta.

4:2 - Držao se Nemac do šestog gema, ali prvi teniser sveta rutinski ovog puta dolazi do servis gema rivala i vodi.

3:2 - Nole i dalje vodi, ali nismo još videli brejk u ovom setu.

2:2 - Od 0:40 za Kolšrajbera, Đokoivć je uspeo da dođe do 30:40, ali je Nemac ipak na kraju sačuvao servis gem nije dozvolio ni priliku za brejk Srbinu.

2:1 - Samo jedan poen izgubio je prvi teniser sveta na svoj servis gem ovog puta.

1:1 - Uzvraća Nemac istom merom, i ojn bez problema dolazi do prvog gema u prvom setu, pa je rezultat izjednačen.

1:0 - Đoković rutinski dolazi do prvog gema u setu.

Počeo je meč!

15.30 - Dobar dan i dobrodošli na Informer.rs koji će uživo pratiti meč osmine finala Dubaija između Novaka Đokovića i Filipa Kolšrajbera.