19:12 >> 23:18

(VIDEO/FOTO) NOVAK JE ZVER, GAZI RIVALE S POLA SNAGE! Britanac razljutio Đokovića pa zažalio!

U narednom kolu igraće s Janom Lenardom Strufom, sa kojim je odigrao četiri meča u karijeri i svaki dobio.

Ovo je Novaku verovali ili ne 25. uzastopna recka!

Nije Nole posebno briljirao protiv Britanca, tek nakon gubitka prvog seta je ubacio u brzinu i slavio nakon preokreta. Ali, prvi teniser sveta je mašina, dobija mečeve i kada ne briljira, odigrao je taman koliko je bilo potrebno da eliminiše Edmunda. Kada bi Kajl zaigrao malo bolje, bilo je dovoljno da Srbin samo malo podigne nivo igre i sruši sve njegove nade i planove.

Posle 70 minuta igre i taj-brejka Novak je izgubio prvi set. Imao je tri brejk šanse u trećem gemu, potom je u narednom spasio brejk loptu i više prilika za brejk nismo videli, pa je odluka pala u taj-brejku. Nije se dao Britanac, imao je odgovor na svaki Noletov potez, a onda sjajno odigrao taj-brejk i došao do seta i prednosti u meču.

Uzvratio je udarac Srbin u drugom setu. Već na startu je vezao tri gema, napravio brejk i poveo sa 4:1, a potom bez drame priveo set kraju i vratio meč na početak.

Treći set bio je potpuno lud. Nole je napravio dva vezana brejka i poveo 4:1. Svi su mislili da će ekspresno privesti set kraju. Ali, videli smo onda čak četiri vezana brejka. Prvi teniser sveta u dva navrata ostao je bez svog servisa, ali je uzvraćao istom merom, na kraju je dobio set sa 6:4 i preokrenuo rezultat u meču sa 2:1.

Nastavio je u istom ritmu. Otvorio je Đoković četvrti set brejkom, potom napravio još jedan za 4:1 i ovog puta bez iznenađenja priveo meč kraju - 6:7, 6:3, 6:4 , 6:2.

ĐOKOVIĆ - EDMUND - 6:7, 6:3, 6:4, 6:2

Tok meča!

6:2 - POBEDA Đokovića za plasman u treće kolo Ju Es opena.

5:2 - Osvaja gem Edmund, a Đoković sada servira za trijumf.

5:1 - Samo jedan gem deli Đokovića od trijumfa.

4:1 - Dva brejka prednosti za Novaka koji će sada lagano privesti meč kraju.

3:1 - Ajdeee breeeeeee! Sjajan poen je Nole osvojio nakon što je stigao neverovatnu loptu, a onda se začuo njegov prrepoznatljiv urlik. Sjajan je Srbin!

2:1 - Preživeo je Kajl nekako ovaj gem i smanjio minus.

2:0 - Potvrđen je brejk, samo jedan poen je u ovom gemu izgubio prvi teniser sveta.

1:0! Tako je! Đoković se borio i izborio brejk u prvom gemu četvrtog seta!

Treći set

6:4 - Dobro je! Sada Nole lako i ekspresno sa nulom dobija svoj servis gem, dobija set i preokreće rezultat u meču na 2:1.

5:4 - Edmund je potvrdio brejk i smanjio zaostatak za prvim teniserom sveta!

5:3 - Neverovatno, opet brejk, opet je Đoković ostao bez servis gema!

5:2 - Bravo majstore! Posle pretrpljenog brejka, Đoković opet uzima servis gem protivniku i sada servita za set.

4:2 - Šteta, Edmund je vratio jedan brejk, uzeo servis gem Novaku.

4:1 - Gotov je Edmund! Ne može više da izađe na kraj sa Srbinom, koji novi brejk pravi bez izgubljenog poena. i ovaj set je gotov, samo je pitanje kojim rezultatom.

3:1 - Slomio je otpor protivnika, pa onda Nole bez izgubljenog poena osvaja gem i povećava prednost u setu

2:1 - Brejk Novak! Bravo! Držao se nekako Edmund, vraćao u gem, ali na kraju je naš as iskoristio drugu brejk šansu u gemu.

1:1 - Ekspresan gem Srbina za izjednačenje.

0:1 - Imao je 30:15 Đoković na servis rivala, ali je Edmund nanizao nekoliko dobrih poena i dobio gem.

Drugi set

6:3 - Posle 38 minuta igre Đoković koristi prvu set loptu, dobija drugi deo igre i 1:1 je u setu.

Ako pobedi Britanca Đokovića u narednom kolu čeka Jan Lenard Struf koji je sa 6:2, 6:2, 7:5 pobedio Majkla Moha.

5:2 - Rutinski gem našeg asa a Kajl serviza za ostanak u setu!

4:2 - Prekida Britanac seriju Novaka od tri vezana gema i smanjuje zaostatak ali ima brejk manje.

4:1 - Sada brutalan gem Đokovića, kojim potvrdio brejk i povećava prednost. Izgubio je prvi set , ali ubacio je u brzinu i ako ovako nastavi brzo će na semaforu biti 1:1 u meču.

3:1 - Konačno! Brejk Đokovića, prvi u meču! Imoa je 30:0 na servis Edmunda, koji je potom smanjio prednost ali onda ga je naš as naterao da pogreši i na kraju napravio brejk.

2:1 - Vodi Đoković, as servisom stavio je tačku na ovag gem! Ajmo Nole, čekamo brejk!

1:1 - Siguran i Britanac, izjednačenje!

1:0 - Drugi set otvara Đoković i osvaja gem bez problema.

ap photo

Prvi set:

6:7 - Gubio je Nole 3:1 u taj-brejku, ali brzo je ozjednačio. Edmund je ipak poveo prvi sa 6:5 i došao do set lopte i as servisom stavio tačku na prvi set pošto je dobio taj-brejak sa 7:5.

6:6 - Novi egal, Đoković je i ovog puta bio savršen prilikom servisa. Gledaćemo taj-brejk u prvom setu.

5:6 - Ponadali su se Novakovi navijači, jer je imao naš as 30:0 na servis Edmunda. Ali, uspeo je Britanac da se vrati i preokrene i uzme gem.

5:5 - Savršeno! opet sa nulom prvi teniser sveta osvaja svoj servis gem! Opet egal u prvom setu.

4:5 - Opet vodi Britanac, revanširao se Srbinu, lagano osvaja servis gem. Ali i dalje nema brejka u prvom setu.

4:4  - Gem bez izgubljenog poena i novo izjednačenje u prvom setu.

3:4 - Čuva servis Britanac, bori se, i dalje odoleva prvom teniseru sveta.

3:3 - Novo izjednačenje u meču, Novak je imao 40:0, borio se Edmund, ali ništa od toga.

2:3 - Dobar servis Edmunda, nema brejak posle pet gemova.

2:2 - Imao je 30:0 Edmund na servis prvog tenisera sveta, čak i brejk loptu, ali je sa nekoliko sjajnih udaraca  Nole izjednačio, a potom uzeo gem.

1:2 -Već na drugom servis gemu rivala Nole je došao do prilike za brejk. Izvukao se Britanac, imao šansu da osvoji gem, ali je onda Nole izborio drugu brejk loptu. I ovog puta je Kajl dobro odigrao u presudnom trenutku. Srbin je ponovo napao, imao sjajnu šasnu, ali smo videli peto izjednačenje. Preživeo je Edmund, konačno osvaja svoj gem.