18.10.2020.

14:29

BRAVO ĐERE, MAJSTOREEEEEE! Laslo preko Italijana do DRUGE TITULE u karijeri!

Đere je prvu ATP titulu osvojio 2019. godine u Riju, na turniru kategorije 500, a sada je na turniru kategorije 250 osvoji svoju drugu ATP titulu.

Laslo je prvi set dobio posle skoro 60 minuta igre i velike borbe. Đere je meč otvorio brejkom, ali Čekinato je momentalno uzvratio istom merom. Naš as je novu šansu prokockao u sedmom gemu pa je set otišao u taj-brejk.

Đere je briljirao u odlučujućem gemu, poveo 6:1 i potom rutinski priveo kraju ovaj deo igre i poveo sa 1:0 u meču.

I drugom setu smenjivali su se brejkovi. Poveo je Đere 2:0, a onda ostao bez servis gema, a potom još jednog kada je Italijan poveo asa 3:2. Već u narednom gemu je naš as dobio priliku da poravna rezultat. Prokockao je tri brejk lopte, ali ne i četvrtu pa je poravnao rezultat na 4:4, a onda spasao dve brek lopte.

Đere je imao i meč loptu u desetom gemu, nažalost Italijan je uspeo da se odbrani. Potom je naš as na svoj servis prokockao dve meč lopte, ali narednu je konačno realizovao, upisao trijumf i osvojio drugi trofej u karijeri - 7:6, 7:7.