07.11.2020.

18:30

ŠAMAR ZA NADALA, NIŠTA OD TITULE! Nemac "počistio" Rafu PRED VELIKU ŽURKU u Londonu!

Nemac je slavio posle sat i 40 minuta igre, a za trofej će se boriti u nedelju protiv Danila Medvedeva.

Ovim trijumfom sedmi igrač sveta je smanjio u međusobnim duelima rezultat na 5-2, s tim što mu je ovo druga uzastopna pobeda, nakon one u Londonu prošle godine.

Španac ni sada, kada nije bilo Novaka Đokovića, nije uspeo da osvoji masters u Parizu. Zverev je odigrao strašan meč, pa Rafa stiže na Završni masters u Londonu i obračun sa Srbinom  u ne baš sjajnom raspoloženju.

U prvom setu Zverevu je bio dovoljan brejk, pa da bez većih problema dođe do prvog seta u meču.

I u drugom je Rafa morao da juri Nemca, koji je opet prvi napravio brejk i poveo 3:1. Ali, živnuo je Španac, vratio brejk i izjednačio rezultat na 4:4. Ipak, nije mogao do trećeg seta. Zverev je u 11. gemu napravio još jedan brejk i iskoristio drugu meč loptu za veliku pobedu.