09.02.2021.

07:04

BRAVO FILIPE! Krajinović posle četiri seta do drugog kola Australijan opena!

Filip Krajinović se posle dva sata i  17 minuta igrom domogao narednog kola u kom ga čeka Španac Pablo Anduhar koji je slavio protiv Kventina Halisa, 6:4, 7:5, 7:5.

Prvi set odlučen je posle taj brejka. Krajinović je doduše imao šansu i ranije da reši set. Imao je brejk u sedmom gemu, poveo je sa 5:3 i u desetom gemu servirao za set, ali je popustio.

Hase je izjednačio, potom stigao do taj-brejka u kom je vodio sa 3:0. Ali je Krajinović zaigrao sjajno kada je bilo najpotrebnije  i dobio taj deo igre sa 7:4.

U drugom setu, Filipu je bio dovoljan brejk u šestom gemu, da bi stigao nešto kasnije do 6:3 i vođstva od 2:0.

U trećem setu vodila se velika borba, da bi Hase u desetom gemu uspeo da dođe do brejka za 4:6 i tako ja smanjio prednost Srbina na 2:1.

Ali, naš teniser je u narednom setu uz dva brejka stigao do 5:1 i vrlo brzo stavio tačku na ovaj meč.