13.02.2021.

13:15

RAFA SE MUČIO PROTIV 69. NA SVETU, čeka ga ozbiljan test protiv Fonjinija!

Drugi teniser sveta će u narednom koli igrati protiv Fabija Fonjinija koji je pobedio De Minaura 6:4, 6:3, 6:4.

Rafa je prvi izgubio servis gem u meču, ali je ekspresno ispravio grešku. Norije je poveo 3:2 i već u narednom gemu izgubio svoj servis gem.

Nadal se odmah vratio u set, a onda kaznio protivnika. Na servis gem rivala je iskiristio drugu set loptu i sa 7:5 dobio set.

Rafael Nadal bez izgubljenog seta do osmine finala

U drugom setu je ponovo Britanac imao šansu. Rafa je ipak spasio dve brejk prilike u četvrtom gemu. Onda oduzeo servis gem Noriju u šestom, pa u u osmom gemu i osvojio set lagano sa 6:2.

Ikao je izgubio dva seta Britanac nije želeo tako lako da se preda. Odolevao je do 12. gema kada je rafa slomio konačno otpor protvnika i iskoristio prvu meč loptu. za pobedu od 3:0.