14.02.2021.

07:52

NAOMI OSAKA JEDVA PREŽIVELA, Serena se baš namučila ali prošla u četvrtfinale! /FOTO/

Ona je do trijumfa stigla posle preokreta rezultatom 2-1 (4:6, 6:4, 7:5), nakon gotovo dva sata igre.

Mugurusa je osvojila prvi set, Osaka se vratila, a onda u odlučujućem setu bila na rubu poraza.IPak, uspela je da se uzvuče. Prvo se u devetom gemu suočavala sa meč loptama, spasila je dve, da bi u narednom iz trećeg pokušaja iskoristila brejk loptu i vratila se u igru.

Osvojila je svoj naredni gem, a onda u poslednjem pred taj-brejk još jednom oduzela servis rivalki. U četvrtfinalu će igrati protiv Hsije, koja je savladala Vondrušovu sa 2-0.

Serena Vilijams

I Serena Vilijams se plasira među osam najboljih na Otvorenom prvenstvu Australije. Amerikanka je morala dobro da se preznoji u duelu sa Arinom Zabalenkom, koju je savladala posle tri seta sa 6:4, 2:6, 6:4.

Meč je trajao više od dva sata, a Vilijams je izgubila set prednosti. U odlučujućem delu Amerikanka je vodiola 3:1, pa izgubila brejk, ali je u desetom iskoristila meč loptu na servis protivnice i trijumfovala.

U četvrtfinalu će igrati protiv bolje iz duela Švjontek – Halep.