14.02.2021.

09:00 >> 11:08

ŠTETA, LAJOVIĆ SE BORIO, VRAĆAO, nervirao Nemca, ali Zverev ide u četvrtfinale! /FOTO/

Nije uspeo naš teniser da napravi najveći korak u karijeri na grend slemu. Lajović je plasmanom u osminu finala takmičenja izjednačio prethodni najbolji rekord u karijeri jer je 2014. godine stigao do osmine finala Rolan Garosa. Ovo mu je najveći uspeh u Melburnu, ali nije uspeo da napravi korak dalje.

Aleksandar Zverev će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz okršaja Novak Đoković - Miloš Raonić.

Lajović je sjajno otvorio meč, odmah napravio brejk za 2:0.  Ipak, Zverev je momentalno uzvratio ribrejkom, potom i u sedmom gemu oduzeo servis gem našem teniseru poveo sa 5:3. Borio se naš as, dobro je oznojio Zvereva, kom je ipak pripao prvi set sa 6:4.

U drugom setu Dušan je sjajno servirao, bez problema čuvao servis, ali do 11. gema. Tada je Zverev na servis Srbina poveo 40:0 i iskoristio treću brejk loptu za 6:5.

Dušan Lajović stao u osmini finala

Servirao je za set, a onda je usledio šok! Dušan se vratio, napravio je ribrejk i uveo ovaj set u taj-brejk. Nažalost, Nemac je prvi došao do brejk lopte, srpski teniser je prvu spasio, ali ne i drugi. Zverev je dobio 7:5 taj-brejk, drugi i set 7:6  i došao do dva seta prednosti.

U trećem setu Lajović je posustao u četvrtom gemu, kada je mu je Zverev uzeo seris gem za vođstvo od 3:1. U nastavku je naš teniser opet bio na testu, ali je spasio tri brejk lopte i produžio meč. Međitim, Zverev nije pogrešio i drugu meč loptu pretvorio je u veliku pobedu.

3:6 - Kraj! Pobeda Nemca bez izgubljenog seta - 4:6, 6:7, 3:6

2:5 - Čuva prednost nemački teniser!

2:4 - Bravo Dušane! Tri brejk lopte spasio je sada srpski teniser i smanjio prednost sedmog tenisera sveta.

1:4 - Bez izgubljenog gema Zverev potvrđuje brejk i dolazi do velike prednosti.

1:3 - Zverev dolazi do brejka u trećem setu! Uspeo je Lajović da spasi jednu brejk loptu, ali Nemac drugu šansu nije prokockao i sada servira za potvrdu prendosti.

1:2 - Zanimljivo! Tri gema u trećem setu, ni Dušan, ni Zverev nisu izgubili ni poen na svoj servi.

1:1 - Na startu trećeg seta bez uzbuđenja.

Drugi set

6:7 - Zverev je bolje odigrao odlučujući gem, poveo sa 5:2, potom je Duša spasio prvu set loptu, ali nije mogao drugi. Zverev osvaja drugi set i vodi 2:0 u meču.

6:6 - To Dušane! Bori se Srbin kao lav, izgubio je servis ali odmah uzvratio, napravio brejk i izjednačio rezultat u setu. Gledaćemo taj-brejk.

5:6 - Šteta! Posustao je Dušan, u 11. gemu ne njegov servis Zverev je poveo 40:0 i iskoristio treću brejk loptu za prednost u setu!

5:5 - Opet izjednačenje, siguran je Zverev.

Aleksandar Zverev

5:4 - Bravo! Odlično servira Lajović, samo jedan poen izgubio je na svoj servis gem. Ne može Nemac ništa Srbinu. Sad je besan pa je bacio reket!

4:3 - Srpski teniser lagano dolazi do servis gema, i dalje nam brejka u drugom delu igre.

2:2 - Nema brejka ni prilika za brejk u drugom setu.

1:1 - Lajović i Zverev sigurni na svojim servisima na startu drugog seta.

Prvi set

4:6 - Zverev koristi prvu brejk šansu i osvaja set posle 49 minuta igre!

4:5 - Ne predaje se Duci, imao je sada Nemac brejk šansu na servis Srbina, ali bori se naš teniser.

3:5 - Zverev je potvrdio brejk i juri ka osvajanju prvog seta.

2:4 - Šteta! Nemac pravio brejk i stiće prednost u prvom setu.

3:3 - Nemac lako dolazi do gema za novo izjednačenje u setu.

3:2 - Zverev je prvo izjednačio rezultat, potom imao brejk loptu, ali je Lajović ipak sačuvao servis gem.

2:1 - Šteta, odmah je reagovao Nemac, napravio robrejk i vratio set na početak.

2:0 - Bravo Dušane! Nakon što je spasio dve brejk lopte u prvom gemu, naš teniser je sjajnom igrom žestoko uzvratio i uzeo servis Nemcu.Iskoristio je prvu brejk šansu.

1:0 - Dve brejk lopte imao je Zverec, ali je Lajović pronašao rešenje, spasio svoj servis i osvojio prvi gem u meču.

- Igrači su izašli na teren. Srpski teniser prvi servira.