13.04.2021.

14:47

LAJOVIĆ ELIMINISAN POSLE VELIKE BORBE! Meč trajao DVA DANA

Srpski teniser, Dušan Lajović, eliminisan je u prvom kolu ATP turnira u Monte Karlu od Daniela Evansa rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 6:2).

Prvi set je odigran u ponedeljak, a taj deo igre srpski teniser je izgubio rezultatom 6:3 nakon 50 minuta igre.

Poveo je Evans u drugom setu, a Lajović je spasio svoj servis u narednom gemu. Pri rezultatu 4:3, Lajović je bio blizu brejk lopte, imao je 30:0, međutim, britanski teniser je uspeo da izjednači na 4:4.

U devetom gemu drugog seta, Lajović je propustio dve brejk lopte i izgubio gem, da bi izjednačio u narednom gemu pre svega dobrim servisom (5:5). Oba tenisera bili su sigurna na svoj servis i ušlo se u taj brejk.

Lajović je uzeo mini brejk pri rezultatu 2:2 u taj brejku, a prvu set loptu nije iskoristio pri rezultatu (6:4).

Posle rezultatsko rolerkostera i propuštenih meč lopti za Evansa i brejk lopti za srpskog tenisera, Lajović je uspeo da dobije drugi set rezultatom 13:11 u taj brejku.

Treći set, počeo je furiozno za Evansa koji je stigao do prednosti od 4:1 u gemovima.

Lajović je uspeo da uzme brejk, ali je Britanac odmah vratio i poveo sa 5:2. Naš teniser je u osmom gemu drugog seta imao dve brejk lopte, međutim, prokockao je šansu, Evans je dobio set sa 6:2, a meč 2:1.