20.04.2021.

00:03

FILIP SE MUČIO PA SLOMIO OTPOR TRAVALJE! Krajinović besneo, LOMIO REKETE, ali na kraju slavio!

Srpski teniser Filip Krajinović je do plasmana u drugo kolo Serbian Opena stigao pobedom nad Italijanom Stefanom Travaljom, 63. na ATP listi.

Meč je bio borben, pun preokreta, a Filip  je često komplikovao  samom sebi situaciju.

Servirao je u drugom setu za meč, a onda ga izgubio.

Teniseri su u prvom setu vodili bitku za svaki poen, na kraju je Filip uspeo da iskoristi treću set loptu u 12. gemu, posle 55 minuta igre.

U drugom setu, Krajinović je u šestom gemu kada je načinio brejk za 4:2,a na 5:3, Italijan je vratio brejk i smanjio na 5:4, a onda je dobio još tri gema i set, 5:7! Krajinović je polomio dva reketa besan što je propustio veliku šansu da završi meč u dva seta. Imao je Italijan šansu da pri rezultatu 3:1 u trećem setu napravi brejk, međutim, Krajinovićev pasing-šot je bio uspešan.

Ubrzo Srbin osvojio taj gem, a onda ribrejk.

Prošao je u Krajinović u drugo kolo, gde ga čeka Nikola Milojević.