25.05.2021.

15:50 >> 14:09

NEMAC NERVIRAO ĐOKOVIĆA U BEOGRADU! Moriang pokazao zube, pa naljutio Novaka!

Prvi teniser sveta će u četvrtfinalu igrati protiv Argentinca Federika Korije koji je eliminisao Pabla Kuevasa, 6:3, 6:2. Agrentincu, 96. teniseru sveta, i Srbinu  ovo će biti prvi međusobni meč.

Nije delovalo da će biti tako, ali Nemac je solidno oznojio prvog tenisera sveta u prvom meču našeg asa na Serbian openu. Mučio se Nole u drugom delu igre, ali je uspeo da završi meč u dva seta.

Rešio je naš as posao u prvom setu za 39 minuta. Propustio je dve brejk šanse u prvom gemu, Nemac se dobro držao na startu, igrao agresivno, sve vraćao, nije se uplašio prvog tenisera sveta.

Nije to ipak drugo trajalo. Novak je slomio otpor nejakog rivala u petom gemu, napravio brejk za 3:2, i tu je bio kraj za Morainga. Do kraja seta je ostao bez još jednog servis gema, a Đoković je na svoj servis gem iskoristio set loptu za 6:2.

Đoković je u drugom setu napravio brejk u trećem gemu, a potom ostao bez servis gema. Mogao je Novak u petom gemu do novog brejka. Međutim, uspeo je Nemac da se spasi, vratio se u meč i bio u drugim setu do 11.gema. Srbin je napravio drugi brejk, a onda servirao za meč. Nemac je ipak uspeo da napravio brejk i uvede drugi set u taj-brejk.

U odlučujućem gemu prvi teniser sveta uspeo je da slomi otpor raspoloženog Nemca i završi meč u dva seta - 6:2, 7:6.

Drugi set

7:6 - Nole dobija gem, drugi set i meč! -

6:6 - Šteta! Moraing pravi brejk u gemu u kome je Novak servirao za pobedu.

6:5- Konačno, Đoković pravi brejk i sada servira za pobedu.

5:5 - Uzima prvi set bez problema servis gem. Videćemo da li će uspeti Nole da završi meč u dva seta!

4:5 - Nemac vodi, Đoković servisa za opstanak u drugom setu.

3:4 - Drži se i dalje Nemac u drugom setu, dolazi do gema nove prednosti.

3:3 - Brzinski gem Đokovića sa nulom.

2:3 - Šteta! Tri brejk lopte imao je prvi tenser sveta, borio se Moring i na kraju uspeo da spasi servis gem.

2:2 - Bilo je kritično, bio je Novak na testu, ali je podigao nivo igre kada je bilo najpotrebnije. Spasio je dve brejk lopte. Međutim, Moraing dolazi i do treće šanse i nju koristi i vraća se u život.

2:1 - Prvu šansu da napravi brejk koristi Novak u drugom setu. Nemcu je stao servis,a Đoković je to brutalno kaznio. Pravi brejk sa samo jednim izgubljenim poenom.

1:1 - Uzvraća prvi teniser sveta i dolazi do poravnanja u drugom setu.

0:1 - Moraing osvaja prvi gem i u drugom setu!

Prvi set

6:2 - Đoković za 39 minuita osvaja prvi set.

5:2 - Nastavlja seriju naš teniser, opet oduzima servis gem Nemcu. Sada će servirati za osvajanje početnog seta.

4:2 - Lako je Novak potvrdio brejk i povećao vođstvo protiv Morainga.

3:2 - Evo ga, brejk Đokovića, slomio je otpor Nemca i oduzeo mu servis gem!

2:2 - Nije se Nemac uplašio Srbina, igra agresivno, dobro parira prvom teniseru sveta. Pitanje je samo do kada.

1:2 - Nemac za sada sigurna na svom servis gemu, drži se protiv prvog tenisera sveta tokom prvog seta.

1:1 - Ekspresan gem Novak, bez izgubljenog poena na startu meča.

0:1 - Neverovato, Đoković je imao dve brejk lopte, ali je Nemac uspeo da se spasi i osvoji prvi gem.

13.30 - Novak se u Beogradu sprema za Rolan Garos, ali i uživa u rodnom gradu sa prijateljima, porodicom, braćom Markom i Đorđem.

12.28 - Novak igra jubilarni, 20. meč u sezoni. Do sada je osvojio jednu titulu, u Melburnu, na Australijan openu. Ima skor od 16 pobeda i tri poraza.

13.25 - Dobro došli na portal Informer.rs koji će uživo pratiti meč između Novaka Đokovića i Marsa Morainga.