03.06.2021.

23:28

NADAL NE PRAŠTA GREŠKE! Gaske razljutio "kralja šljake" pa doživeo DEBAKL!

Branioc trofeja i najbolji španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je posle velike borbe i nešto više od dva i po sata tenisa slomio otpor Rišara Gaskea i dobio meč sa 3:0 (6:0, 7:5, 6:2).

Lako je Nadal stigao do prvog seta posle samo 26 minuta i to bez izgubljenog gema, delovalo je da će se španski as prošetati do trećeg kola, ali je Rišar Gaske "vaskrsao" u drugom setu i skupo prodao svoju kožu.

Imao je aktuelni šampion brejk prednosti u drugom setu, Gaske je uspeo da uzvrati i izjednači na 5:5, ali nije imao snage za više. U velikoj mentalnoj borbi Nadal je bio jači i iskoristio prvu grešku francuskog tenisera kako bi prelomio meč i rešio ga u svoju korist.

Nadal je bio izuzetno ubedljiv i u trećem setu, te se rezultatski može reći da je lako prošao Gaskea, ali na terenu nije delovalo tako.