30.06.2021.

16:14 >> 16:26

NOVAK RAZBIO ANDERSONA! Srpski ŠAMPION dominantno do TREĆEG kola! /FOTO/

Novak Đoković je bio izuzetno siguran u drugom kolu pošto je za nešto manje od dva sata tenis uspeo u reprizi finala iz 2018. godine da savlada Kevina Andersona sa 3:0 (6:3, 6:3, 6:3)!

Mirno je Novak počeo meč, opet se okliznuo u dva navrata kao u prvom meču na Vimbldonu. Nerviralo ga je to, ali nije dozvolio da izgubi fokus. Anderson je držao do osmom gema, kada je Đoković bez izgubljneog poena napravio brejk, a onda u istom minutu potvrdio osvajanje seta na svoj servis.

Imao je Novak težak početkom drugog seta, kada mu je u trećem gemu proklizala leva, pa desna noga. Ozbiljno je zabrinuo navijače, ali na sreću odmah je ustao bez posledica. Slomio je otpor Andersona u sedmog gemu kada je lako napravio brejk, potom ga potvrdio bez izgubljenog poena, a onda stavio tačku tako što je opet profitirao na servis rivala.

U trećem setu Anderson se nije ništa pitao! Novak je gotovo svaki servis gem dobio sa "nulom" i konstantno pretio Južnoafrikancu na njegovom servisu, ali se igralo u egalu sve do 3:3! Srpski as je uspeo da izvede nemoguć potez i napravi brejk koji mu je otvorio vrata narednog kola na Vimbldonu!

Novak Đoković će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz duela Sepi-Kudla!

Treći set

5:3 - BREJK! Serviraće Novak Đoković sada za prolazak u narednu fazu takmičenja!

4:3 - Bez šanse je Kevin Anderson kada Novak servira! Ponovo as i još jedna "nula" za novo vođstvo!

3:3 - Uspeva Anderson ponovo da se izbori sa Đokovićevim naletom, te je ponovo egal u trećem setu!

3:2 - Još jednom Novak uzima lagano svoj servis gem, dok je Južnoafrikanac ponovo završio sa "nulom" na svom kontu!

2:2 - Imao je Novak šansu za novi brejk, ali je Anderson novim asom uspeo da se "izvuče" i izjednači u trećem setu.

2:1 - Gem prvog tenisera sveta na "nulom, nije rivalu prepustio ni poen.

1:1 - Sjajno je Đoković reternirao u ovom gemu, ali Južnoafrikanac ipak osvaja gem.

1:0 - Rutinska, sigurna igra Novaka na početku trećeg seta.

Drugi set

6:3 - Set za Novaka Đokovića koji gazi! Andersonu više ne pomažu ni sjajni servisu, opet je izbio servis gem. Novak na set od pobede.

5:3 - Sjajnooo! Đokovićev gem sa nulom, potvrdio je brejk, servira Anderson za opstanak u setu.

4:3 - Đoković pravi brejk brejk, koristi drugu šansu u sedmom gemu. Sjajno igra naš as, ni loš teren ne može da mu pokvari planove. Otvorio je Novak gem rivala sa 40:0, Anderson je spasao prvu brejk-loptu, ali nije mogao više od toga.

3:3 - Novo izjednačenje, samo poen gubi Nole u ovom gemu, šetao je Andersena po terenu pa ovaj nije imao rešenje.

2:3 - Na 40:30 usledio je sjajan ritern Novaka i Kevin je pogrešio iz forhenda. Ali, usledile su dve servis bombe i Južnoafrikanac osvaja gem.

2:2 - Novak pravi prvu duplu grešku na meču, a gem je završio drop-šot udarcem.

1:2 - Opet se Nole okliznuo i pao, bilo je ovo zaista jezivo, ali je odmah ustao. Proklizala mu je lepa pa desna noga.  Na kraju gem za Andersona!

1:1 - Samo jedan izgubljen poen za prvog tenisera sveta u ovom gemu.

0:1 - Šteta, Đoković je imao brejk šansu već u prvom gemu u drugom setu na servis Andersona, koji je uspeo da se izvuče iz teške situacije i dobije gem. Nastavlja da šalje bombe, isšušao je ovaj gem.

Prvi set

6:3 - Set za Novaka! Opet bez izgubljenog poena, a Anderson je nemoćan. Dobio je Nole prvi set za 37 minuta.

5:3 - Breeejk! Kakva dominacija. Novak sa nulom opduzima servis gem Andersonu. Andersonu je napravio i duplu grešku.  Novak je to iskoristio i servira za prvu set.

Na prethodnih pet učešća na Vimbldonu, Novak je mečeve drugog kola dobija sa 3:0, videćemo da li će i sada slaviti bez izgubljenog seta.

4:3 - Samo poen je izgubio prvi teniser sveta u ovom servis gemu.Anderson pravi neiznuđenu grešku.

3:3 - Ubitačne servise šalje Anderson i dolazi no novog egala u prvom delu igre. Ne popušta Andersonov servis.

3:2 - Južnoafrikanac je uveo ovaj Novakov gem u razmenu, ali lak poen servisom Đokovića, koji vodi posle 18 minuta igre, a još nismo videli ni šansu za brejk.

2:2 - Novo izjednačenje u prvom setu. Kao i u prvom meču na turniru Novak se i sada okliznuo i pao. Kod poslednjeg poena Novak se okliznuo, na sreću sve je bilo u redu.

2:1 - zvukao se Novak servisima iz neugodne situacije jer je Anderson 30:15, ali je potom Novak napravio tri servis vinera.

1:1 - Uzvraća Anderson istom merom, miran početak meča.

1:0 - Sjajno servira Đoković na startu meča i lako osvaja uvodni gem.

Meč je počeo, Novak prvi servira!

14.30 - Novak i Kevin obavljaju poslednje pripreme pred početak meča na centralnom terenu.

14.02 - Veruje Anderson da može da napravi iznenađenje.

- Najvažnije je da verujem u sebe. Većina momaka iz vrha dobija mečeve pre nego što izažu na teren. Ja imam mnogo iskustva, igrao sam sa njima ranije. Znam šta je potrebno, tako da ću svakako verovati u sebe", zaključio je Anderson.

14.01 - Svaki put kada je Đoković pobedio Andrsona u Londonu, osvojio je Vimbldon.

14.00  - Do sada su Đoković i Anderson odigrali 11 mečeva, a Srbin vodi 9:2. Novak je dobio tri poslednja meča, a tri puta na Vimbldonu.

14.00 - Pratite uz Informer.rs meč između Novaka Đokovića i Kevina Andersona.