05.07.2021.

16:53 >> 16:58

MAĐAR REŽIRAO ČUDO NA VIMBLDONU! Kraj za PETOG nosioca! /FOTO/

Fučovič je posle nešto više od dva i po sata igre u osmini finala eliminisao Andreja Rubljova sa 3:2 i tako zakazao duel sa Novakom Đokovićem u narednom kolu takmičenja.

Nakon Cicipasovog poraza, kraj za Rubljova sigurno je najveće iznenađenje u dosadašnjem delu turnira, posebno što je Rus u Haleu stigao do finala i nagovestio dobar rezultat i na Vimbldonu.

Mađarski teniser je bio bolji rival u prvom setu i lako poveo sa 1:0, ali se Rubljov razbudio i preokrenuo rezultat u svoju korist. Ipak, u četvrtom setu neobjašnjiv pad u igri ruskog tenisera, te je Fučovič slavio sa 6:0.

Peti set i nova drama, delovalo je da će se sve  završiti posle vođstva za Fučoviča od 5:2. Rubljov je pripretio, imao čak i brejk šanse, ali je Mađar bio hrabriji i uspeo da napravi pravo čudo!