24.07.2021.

08:12

DRAMA MEDVEDEVA! Spasio set loptu protiv Bublika pa se plasirao u drugo kolo!

Medvedev je na startu takmičenja, teže nego što se očekivalo,  savladao Kazahstanca Aleksandera Bublika rezultatom 2:0 (6:4, 7:6), nakon što je vratio brejk u drugom setu u kom je spasio i set loptu rivala.

Rusa je poveo sa 2:0 - a onda imao šansu da uzme još jedan brejk, a potom je bez drame došao do prvog seta.

Bublik je u drugom vratio istom merom, poveo je sa 3:0, da bi se Medvedev vratio u život i izjednačio na 3:3.

Set je otišao u taj-brejk, gde je Kazahstanac imao šansu za 1:2 pri rezultatu 7:6, ali je Rus bio taj koji je na kraju slavio sa 10:8.

Njegov naredni rival će biti bolji iz duela Nagal - Istomin, a vredi pomenuti da su u narednu rundu prošli još Milman, Davidovič - Fokina, Basivašvili i Šardi.