27.07.2021.

11:39

KECMANOVIĆ POVEO, PA SE RASPAO! Miomir završio takmičenje na Olimpijskim igrama!

Dobio je Kecmanović prvi set i delovalo je da neće biti mnogo problema i da je nadomak plasman au osimunu finala turnira na Olimpijskim igrama. Ali, Farcuz se probudio, dobio dva narena seta i posle preokreta pobedio Srbina.

Nije bilo prilika za brejk do sedmog gema, kada je Kecnaović na servis rivala poveo 40:15. Već prvu proliku je iskoristio naš teniser i poveo 4:2 u prvom setu.  Potvrdio je brejk i lako priveo set kraju - 6:4.

Već u prvom gemu drugog seta imao je Srbin brejk priliku, ali se Umber spasio ovog puta. Do kraja seta su jedan i drugi sačuvali svoj servis gem pa je odluka pala u taj-brejku. Odlučujući gem bolje je odigrao Francuz, dobio sa 7:5 i izjenačio rezultat u meču na 1:1.

U odlućujućem set Miomir je spasio dve brejk lopte u petom gemu, ali nije to mogao da ponovi u 11. gemu, kada je Francuz napravio brejk i na svoj servis iskoristio meč loptu posle dva sata i 27 minuta igre.