29.07.2021.

15:17 >> 14:39

SRBI RAZBILI NEMCE ZA POLUFINALE OI! Nina i Novak haraju u miks dublu!

Srpski miks dubl je pobedio Nemce Zigemund i Karacev sa 6:1, 6:2.

Nina i Novak će se za plasman u finale boriti sa Rusima Aslanom Karacevim i Jelenom Vesninom, oni su pobedili Poljake Igu Švjontek i Lukaša Kubota, 6:4, 6:4.

Ovo je prvom teniseru sveta drugo polufinale, jer će u singlu igrati protiv Aleksandra Zvereva.

Nina i Novak su protutnjali kroz prvi set, koji su dobili za 32 minuta igre. Otvoriki su set brejko, ali su Nemci odmah uzvratili i do je bilo sve od Kravica i Zigemund. Srpski miks dubl je u nastavku napravio tri vezana brejka i prvi sert dobio sa ubedljivih 6:1.

Srbi su i drugi set otvorili brejkom za 2:1. Nina i Novak su potom spasili brejk loptu, pa poveli 3:1, a onda iskoristili novu grešku rivala za 5:2. Tada su definitivnio ubili sve nade Nemcima da možda mogu do preokreta,  Đoković je potvrdio novi trijumf i plasman u polufinale. .

Tok meča

6:2 -Kraj, pobeda Novaka Đokovića i Nine Stojanović 6:1, 6:2.

5:2 - Novi brejk Srbina i sada Novak servira za polufinale.

4:2 - Čuvaju brejk prednosti srpski teniseri, blizi su polufinala.

3:1 - Srbi potvrđuju brejk i sada ih niko ne može zaustaviti.

2:1 - Tako je, breee! Spasili su dva brejk lopte pa prave brejk Nina i Novak! Uspeli su da napadnu na Laurin servis i upišu brejk!

1:1 - Imali su Nemci dve brejk šanse, na sreću izvukli su se Nina i Novak i izborili izjednačenje u drugoim setu. Na Ninins servis naši igrači su spasili dve brejk lopte.

0:1 - Gem za nemački par na startu drugog seta i to bez izgubljenog poena.

Drugi set

Prvi set

6:1 - Set za Ninu i Novaka, igraju sjajno naši teniseri.

4:1 - Bravo! Nina i Novak sada potvrđuju brejk i imali sjajnu prednost u prvom setu.

3:1 - Nemica je počela gem duplom servis greškom, srpski par ponovo je uspeo da dođe do brejk prilike. Novak je na Laurim servis uzvratio jakim riternom, a potom Srbi ponovo povećali vođstvo.

2:1 - Šteta! Nisu Novak i Nina uspeli da potvrde brejk, Nemci su odmah uzvratili ribrejkom i vratili se u prvi set!

2:0 - Brejk! Nina je sa dva sjajana riterna izborila brejk šansu za naše tenisere.  Prvu šansu nisu iskoristili ali jesu drugu

1:0 - Lak poen za naše tenisere na startu duela, samo jedan poen su izgubili.