05.09.2021.

07:50

ZVEREV JE PREŽIVEO! Izgubio set, ali za manje od dva sata se domogao osmine finala!

Džek Sok predao je meč Nemcu pri rezultatu 3:6, 6:2, 6:3 i 2:1 za Zvereva u četvrtom setu.

Nemac nije sjajno  otvorio duel, pa je 184. teniser sveta uz brejk u šestom gemu stekao prednost vrednu prvog seta.

Džek Sok

Zvezev se na vreme probudio, i serijom od tri gema stekne prednost u drugom setu. Nakon što je Sok spasio dve brejk lopte u narednom gemu, usledila su dva mirnija gema, a potom novi brejk Nemca i izjednačenje u setovima.

Zverev je u trećem setu vezao tri gema pri rezultatu 3:3, a nakon što je pretrpeo novi brejk početkom četvrtog seta Amerikanac je predao meč posle sat i 57 minuta borbe.

Nemac će u osmini finala igrati sa Janikom Sinerom koji je bio bolji od Gaela Monfisa u pet setova.

Uspešniji od sunarodnika bio je Opelka, koji je savladao Basilašvilija 7:6 (5), 6:3, 6:4, a mesto među 16 najboljih obezbedio je i Heris Lojd, trijumfom nad Šapovalovim.6:4, 6:4, 6:4.