22.09.2021.

14:05

NA POMOLU SRPSKI DERBI! Đere preko Musetija do četvrtfinale turnira u Nur-Sultanu

Srpski teniser je do pobede nad Italijanom stigao za dva sata i 50 minuta borbe. U narednom kolu je na pomolu srpski derbi. Lasla čeka bolji iz duela Sunvu Kvon - Dušan Lajović.

Laslo je brejkom otvorio duel, potom imao još tri brejk šanse koje nije iskoristio. Ipak, Đere je očuvao prednost stečenu na početku susreta i posle 52 minuta borbe upisao prvi set.

Idealno je počeo i drugi set, brejkom. Međutim u gemu u kojem je servirao za pobedu dozvolio je Italijanu da se vrati u život, a potom i da kroz taj-brejk stigne do izjednačenja.

I odlučujućem setu 49. teniser sveta je prvi stigo do brejka, uzevši gem na servis rivala pri rezultatu 2:1. Uzvratio je Italijan brejkom za 5:4.

Dušan Lajović

Ipak, u narednom gemu, posle tri neiskorišćene meč lopte, Đere je stavio tačku na duel i drugi put ove godine savladao Italijana od kojeg je bio bolji i u Kaljariju takođe u tri seta (6:4, 4:6, 6:2).