23.09.2021.

14:51

ŠTA SE DEŠAVA? Kraj za Krajinovića, nije imao nijednu brejk loptu!

Bolji od Filipa Krajinovića bio je 65. igrač sveta Džejms Dakvort, rezultatom 2:0 - 7:6 i 6:3.

Australijanac je imao tri prilike za brejk u prvom setu, ali se Krajinović sva tri puta spasao pa je odluka pala u taj-brejku.

Dakvort je stigao do prednosti od 5:1 i time stavio tačku na prvi set.

Krajinović ni u nastavku nije uspeo da pruži protivniku jači otpor. Dekvort je pravi brejk u trećem gemu drugog seta, a potom i u odlučujućem za prolaz dalje.

Koliko je Srbin bio van meča dokaz je i podatak da nije imao čak nijednu brejk loptu u ovom meču. Ovo je inače četvrti poraz u nizu za Krajinovića na početku takmičenja nakon Kicbila, Sinsinatija i US Opena.

Turnir u Kazahstanu, "Astana Open“ pripada seriji ATP 250, a u 2020. godini osvojio ga je Australijanac Džon Milman.