17.10.2021.

07:48

Senzacionalno finale Indijan Velsa! Ko se ovome nadao? Za trofej će se boriti 36. i 26 teniser sveta!

Nikoloz Basilašvili, 36. teniser sveta, plasirao se u finale pošto je pobedio domaćeg tenisera Tejlora Frica sa 7:6, 6:3.

Momak iz Gruzije nije protiv sebe imao samo Ameirkanca nego i navijače, ali posoa je završio u dva seta i posle sat i 43 minuta.

Fric je imao za čime da žali, u prvom setu je u dva gema propustio brejk i set lopte. Pri 5:4 i 6:5 Fric je prokockao šansu, a onda je taj-brejk doneo dramu u kojoj je Basilašvili već prvu priliku iskoristio.

Time je trasirao put ka pobedi, u drugom setu je brejknuo za 4:2 i Fricu povratka nije bilo. Basilašvili je iskoristio četvrtu meč loptu i plasirao se u finale.

Sledi finale protiv Britanca Kamerona Norija, 26. na ATP listi, a ko god da pobedi, biće mu to prva titula Mastersa u karijeri.