19.10.2021.

15:10

Kraj za Srbina u Moskvi! Kecmanović stao na prvom koraku!

Srpski teniser je izgubio prvi set posle pola sata igre. Ali, uzvratio je ekspresno udarac.

Napravio je Kecmanović dva brejka u drugom setu, poveo sa 5:1 i rutinski priveo ovaj deo igre, izjednačio rezultat i izborio treći set.

Nažalost, nije zadržao nivo igre kao iz prethodnog seta. Prvi brejk napravio je Belorus, Srbin je uzvratio ribrejkom, ali je onda rival na njegov servis realizovao meč loptu.

Od Olimpijskih igara u Tokiju gde je eliminisan na drugom koraku, 71. teniser sveta ispao je u prvom kolu turnira u Vašingtonu, Torontu, Sinsinatiju, na Ju-Es Openu, u Indijan Velsu i Moskvi, dok je u Nur Sultanu i Sofiji ostvario po jednu pobedu.

Belorus, koji je u glavni žreb došao iz kvalifikacija, u narednoj runci igraće protiv drugog nosioca Rusa Aslana Karaceva.

Turnir u Moskvi igra se za nagradni fond od 697.125 dolara.