01.01.2022.

09:02

ŠTETA, SRBIJA ISPUSTILA PREDNOST! Lajović pokazao zube, ali Rud vratio Norvežane u meč!

Srbija je povela sa 1:0 nakon što je Filip Krajinović sa 2:0 bio bolji od Viktora Durasovića. Ali, Rud je vratio Norvežane u meč pa će odluka pasti posle dubla.

Lajović je drugom gemu spasio dve brejk lopte, a potom imaš šansu u osmom gemu Rudu da uzme servis gem.

Međutim, nije uspeo, pa je žestoko kažnjen. Norvežani je pronašao rešenje za igru Srbina, potom napravio brejk bez izgubljenog poena i dobio set nakon 40 minuta igre.

Rud je drugi set otvorio brejkom pa poveo sa 3:1. Uspeo je Lajovič da uzvrati, uzme servis gem rivalu za 4:4. Ali,  Rud je napravio još jedan brejk i servirao za trijumf. Lajović je zaigrao sjajno kada je bilo najpotrebnije, spasio je dve meč lopte, napravio brejk za 5:5.

Ali, pred početak narednog gema je proklizao i umalo povredio zglob. To je Rud iskoristio, napravio novi brejk, pa na svoj servis iskoristio meč loptu.

Drugi set

5:7 - Kraj!Pobeda Ruda ikoristio je treću meč loptu

5:6 - Šteta! proklizao je Lajović i malo je nedostajalo da povredi desni skočni zglob.
Brzo se srećom pridigao i nastavio meč. Ali, Rud je to iskoristio i vratio brejk, pa sada opet servira za trijumf

5:5 - Bravo Dušane! Spasio je dve meč lopte, napravio brejk i izborio izjdnačenje.

4:5 - Šteta, LaJović nije uspeo da potvrdi brejk, Rud je uzvratio ribrejkom i sada servira za pobedu u meču.

4:4 - Toooooo! Pravi brejk Dušan Lajović i vraća se u set! Sjajno je odigrao Dušan ovaj gem, a potom forhendom stavio tačku.

3:4 - Bori se kao lav Lajović, neće tek tako dozvoliti Rudu da pobedi i donese izjednačenje Norvežanima.

2:3 - Uspeo je Lajović da smanji prednost Ruda nakon što je poveo sa 3:1. Bilo bi sjajno kada bi Lajović sada napravio brejk i vratio se u set.

0:2 - Nema naš teniser rešenje za Norvežanina koji je potvrdio brejk!

0:1 - Ovo ne valja! Rud otvara drugi set brejkom, nastavio je sa sjanom igrom iz prvog seta.

Prvi set

3:6 - Kasper Rud dobija prvi set posle 40 minuta igre!

3:5 - Kažnjen je Lajović za propuštene šanse, Rus pravi brejk i to bez izgubkjenog poena. Sada će servirati za prvi set.

3:4 - Greši Rud, poklonio je Lajoviću dve brejk lopte. Šteta što to naš teniser nije iskoristio, Norvežanin se vratio nakon 15:40, odigrao četiri sjajna poena i dobio gem.

3:3 - Naš teniser uzvaraća ekspresno istom merom, novo izjednačenje u prvom setu.

2:3 - Opet vodi Rud, sioguran je na svom servis gemu.

2:2 - Nema brejka, Lajović sada siguran na svoj servis gem.

1:1 - Bio je Lajović sada u ozbiljnom problemu, gubio je 15:40 na svoj servis. Ali, spasio je dve brejk lopte i dobio prvi gem u setu.

0:1 - Prvi gem u meču pripao je Norvežaniun!

09.09 - Kasper Rud će prvi servirati

09.00 - Do sada su Rud i Lajović odigrali dva meča, oba je dobio Norvežanin.

09.00 - Dušan Lajović u drugom meču Srbije protiv Norveške na ATP kupu igra sa Kasperom Rudom.