01.01.2022.

12:56

LUDNICA! SRBIJA SRUŠILA NORVEŠKU POSLE DRAME! Bravo momci! Krajinović i Ćaćić doneli pobedu!

U prvom meču Filip Krajinović bio je bolji od Viktora Durasovića sa 2:0, ali je Dušan Lajović poražen od Kaspera Ruda (2:0), pa je odluka pala u dublu.

Sjani Nikola Ćaćić i Filip Krajinovič pobedili su Kaspera Ruda i Viktora Durasovića 7:6, 6:3 posle sat i 27 minuta igre.

Loše su počeli Ćaćić i Krajinović jer su Norvežani napravili brejk pa poveo 3:0 pošto su naši teniseri prokockali tri brejk prilike za povratak.

Međutim, dočekali su naši novu šansu, u sedmom gemu koriste brejk i vraćaju se u set.
Potom su u 11. gemu mogli da dođu do novog brejka, ali su se Rud i Durasović spasili, čak u tri navrata i poveli 6:5.Odluka je pala u taj-brejku koji su Ćaćić i Filipović maestralno odigrali, dobili sa 7:3 i prvi set - 7:6.

I u drugom setu su srpski igrači morali da jure Norvežani koji su otvorili set brejkom. To je samo motivisalo Filipa i Nikolu. Vezali su dva brejka i poveli sa 4:1 a potom priveli meč kraju.

Važna pobeda našeg tima koji u stedu igra sa Čileom, koji je na startu poražen od Španije.

SRBIJA - NORVEŠKA 7:6, 6:3

Drugi set

6:3 - Pobedaaaaaa Srbije u prvom kolu ATP Kupa!

5:3 - Svi čuvaju bez problema svoje servis gemove.

4:1 - Bilo je sada opasno, ali su se izvukli iz teške situacije naši igrači i potvrdili brejk.

3:1 - Bravo! Srbija je stigla posle tri dobra poena do tri brejk lopte, 0:40. Dve su Norvežani spasli, ne i treću!

2:1 - Lagan gem za Ćaćića i Krajinovića, koji imaju plan za Norvežane ne žele da se zaleću.

1:1 - Šteta! Razmena brejkova na startu drugog seta. Norvežano vraćaju servis gem i izjednačenje.

0:1 - Opet Norvežani bolje otvaraju set, opet brejk na početku,a Durasović je briljirao u ovom gemu. Opet idemo težim putem.

Prvi set

7:6 - Furiozno su Ćaćić i Krajinović odigrali taj-brejk, koji su dobili sa 7:3, terali rivale na greške, pa Srbija dobija ovaj deo i prvi set.

6:6 - Novi egal i odlika će pasti posle taj-brejka.

5:6 - Opet smo imali tri tri bejk lopte, vodila je Srbija 40:15, ali su Norvežani i ovog puta pronašli rešenje i dobili gem

4:4 - Izjednačenje! Srpski teniseri si se vratili u set, idemo ispočetka!

3:4 - Sad se lakše diše, Srbija je vratila brejk! Bravo momci!

2:4 - Rud je dobro servira, Norvežani ne staju, ali srpski teniseri ipak lako osvajaju drugi gem.

1:3 - Konačno, prvi gem za srpski dubl, Krajinović i Ćaćić su smanjili prednost Norvežana.

0:3 - Baš šteta! Norvežani su potvrdili brejk, a imali su pansu Ćaćić i Krajinović da uzvrate ribrejkom. Nažalost tri šanse su prokockali i kažnjeni.

0:2 - Norvežani odah prave brejk, iskoristili su drugu priliku i dolaze do prednosti u setu.

0:1 - Norvežani dolaze do prvog gema u setu.

11.15 - Dubl će odlučiti pobednika meča Srbija-Norveška.