22.01.2022.

08:54 >> 08:56

POSLE MEDVEDEVA I CICIPAS SLAVIO! Sve više se zakuvava u Melburnu...

Cicipasa je sačekao nepredvidiv protivnik iz Francuske, 56. tenisera sveta, koji je do ovog meča stigao posle trijumfa nad Dimitrovim.

Grku je bio dovoljan jedan brejk da za 33 minuta povede protiv Pera.

Zatim je u pravo vreme, neposredno pred taj-brejk, Cicipas napravio brejk i posle 49 minuta igre osvojio drugi set protiv Francuza!

Imao je 0:30 na servis protivnika pri rezultatu 5:5, ali to nije bilo dovoljno Grku. Stiglo se do taj-brejka gde je ipak bolji bio Per i makar na kratko produžio meč.

Napao je Per, imao 30:30 u poslednjem setu, ali je propustio priliku da "zakuva". Grk se odbranio i prebacio pritisak na Pera, koji sad servirao za ostanak u meču, ipak Grk je na kraju slavio...

Cicipas će u borbi za četvrtfinale igrati sa Amerikancem Tajlerom Fricom, koji je eliminisao Roberta Bautistu Aguta.